Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olumsuz ve gecerliligi olmayan, yanlış bir sey yazmadım. Bakın " yüzdelerle net koruması tartışılırken" dedim. Henüz yüzdelerle tartışıldığını zaten belirttim. Yazdığınızın, yazdığımdan tek farkı "90 üstü seyrediyor" olması.
Ben de sana yüzdelerle tartışarak aşı olmanın olmamaktan daha akıl karı olduğunu anlatmaya çalışmıştım, neyse yapacak bir şey yok. 🙃

Aşıda manyetik metal var diyenler izlesin :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çocukken neyse bir kaç kere zorunlu vuruldukta,
Korona aşısına ise nedense güvenmiyorum yani hayır.

Ben de sana yüzdelerle tartışarak aşı olmanın olmamaktan daha akıl karı olduğunu anlatmaya çalışmıştım, neyse yapacak bir şey yok. 🙃
Belli ki yazdığım seye ortadan dahil olmuşsunuz. En başından beri aşıya karşı olduğuma dair veya aşının olumlu, olumsuz hiç birseyinden bahsetmedim icin, siz benle yuzdelerle tartışamazsınız. Hal böyle olunca neyin akil karı olup, olmadığına ihtiyaç yok. Ben ayrimcılık ve kısıtlamaya karşı konuşuyorum. Yapacak bir sey yok.☺️

Evet aşısız zart zurt tedavi kitaplı doğum uzmanı doktorların dayanaksız tweet'lerine itimat ediyoruz, virolog ve makalelere değil.
Teşekkürler, iyi günler.
Eki Görüntüle 1074949
Burada olay, mesele itimat edip etmemek değilki. Siz itimat ettiğiniz insanların söylediklerini sorgulamıyormusunuz ? Bu doktorun iddia ettiği 'tamamlanmamış' bir faz 3 var ve bu iddiasını da veriler ile destekliyor. Pfizer'in kendi verileri ile. Buna bir karşılık bekliyorum. Bu doktor hanım aptal biri değil, eğer böyle bir şey yoksa o zaman böyle salakça bir iddia ortaya atarak kendisini ve prestijini sabote etmek istemez diye düşünüyorum. Hele de twitter gibi bir ortamda. Artık karşıt veriler ışığında her türlü ona inanan kişiler var ise ve buna güveniyorsa o konuda bir şey diyemem. Yani tabi kesinlikle kişi bazında iddia ettiğim bir şey değil ama, muhtemelen kitap üzerinden genelleme yaparak vurmaya çalışacaklar yetiyordur belki de sabotaj konusunda.

Benim bu doktorun güvenilirliliği konusundaki şu an için pekte önemi olmayan bu yorumumu geçersek eğer,

Iddia edilenler ve bu iddialar ile ilgili olarak ortaya atılan veriler, bunların doğruluğu bazında değerlendirmenin kişinin 'self healing' alanında yaptığı çalışmalar ile herhangi bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Nereden ve ne amaçla eleştirmeye, vurmaya çalışacağınızı da iyice hesap edin bence. Destekli olsun yani biraz.

Paylaştığı pfizerin kendi sitesinden olan açıklamalar, doktor hanıma inanmıyor iseniz ( ki gayet normal, o yüzden kendisi de iddiaları için veri paylaşıyor zaten) Ingilizcesi olan arkadaşlar buyursunlar faz 3 ile alakalı.

Kendi tweetlerinde paylaşmış veriyi İsteyen oradan bakabilir ama,

Aralık ayında faz 3'ün sonucları yayınlandı ve faz 3 tamamlandı anlamında 'faz 3 yapıldı' diyenler, kasım ayında ki pfizer açıklaması.

Pfizer

~~~Today is a great day for science and humanity. The first set of results from our Phase 3 COVID-19 vaccine trial provides the initial evidence of our vaccine’s ability to prevent COVID-19,”~~~

Buda nisan ayının başında devam eden çalışma ile ilgili paylaşılmış olan açıklama,

Nisan pfizer

~~~
AUTHORIZED USE IN THE U.S.:
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is authorized for use under an Emergency Use Authorization (EUA) for active immunization to prevent coronavirus disease 2019 (COVID-19) caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) in individuals 16 years of age and older.
~~~

Yani sonuç olarak, faz 3 tamamlanmış ve 'yapılmış' değil. Faz 3 bitmiş değil. FDA'dan da tam kullanım onayı henüz almamış, şu anda acil kullanım onaylı bir aşı bu.

Eksik gördüğüm bir şey var ise ve farklı, karşıt argümanları destekleyen veriler var ise paylaşın lütfen.

Son düzenleme:
Olmamak cahiliktir başka açıklaması yoktur.

Ben kararımı verdim, çocuklara vurmaya başladıklarında Sinovac olmak istiyorum.
Olmamak cahilliktir başka açıklaması yoktur.
Olup olmamak kişinin özgür iradesine kalmıştır. Olmak istemeyenlere cahil damgasını vurmak doğru değildir. Yan etkilerinden korkuyor olabilir ya da başka geçerli nedenleri de olabilir.

Ben ayrimcılık ve kısıtlamaya karşı konuşuyorum.
Bu sözünüze ben cevap vermiştim. Aşı olanlar daha az hasta oluyor, daha az bulaştırıyor, daha hafif atlatıyor. Dolayısıyla sağlık sistemine de yük olmuyorlar. Aşı olmayanlar ise sağlık sistemini kilitleyecekleri çok ciddi bir halk sağlığı problemi kaynağı.

Dolayısıyla aşı olanların sosyal hayatlarına dönmesine izin verilirken olmayanlara izin verilmemesi ayrımcılık değil, son derece doğal ve mantıklı bir önlemdir.

Burada olay, mesele itimat edip etmemek değilki. Siz itimat ettiğiniz insanların söylediklerini sorgulamıyormusunuz ? Bu doktorun iddia ettiği 'tamamlanmamış' bir faz 3 var ve bu iddiasını da veriler ile destekliyor. Pfizer'in kendi verileri ile. Buna bir karşılık bekliyorum. Bu doktor hanım aptal biri değil, eğer böyle bir şey yoksa o zaman böyle salakça bir iddia ortaya atarak kendisini ve prestijini sabote etmek istemez diye düşünüyorum. Hele de twitter gibi bir ortamda. Artık karşıt veriler ışığında her türlü ona inanan kişiler var ise ve buna güveniyorsa o konuda bir şey diyemem. Yani tabi kesinlikle kişi bazında iddia ettiğim bir şey değil ama, muhtemelen kitap üzerinden genelleme yaparak vurmaya çalışacaklar yetiyordur belki de sabotaj konusunda.

Benim bu doktorun güvenilirliliği konusundaki şu an için pekte önemi olmayan bu yorumumu geçersek eğer,

Iddia edilenler ve bu iddialar ile ilgili olarak ortaya atılan veriler, bunların doğruluğu bazında değerlendirmenin kişinin 'self healing' alanında yaptığı çalışmalar ile herhangi bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Nereden ve ne amaçla eleştirmeye, vurmaya çalışacağınızı da iyice hesap edin bence. Destekli olsun yani biraz.

Paylaştığı pfizerin kendi sitesinden olan açıklamalar, doktor hanıma inanmıyor iseniz ( ki gayet normal, o yüzden kendisi de iddiaları için veri paylaşıyor zaten) Ingilizcesi olan arkadaşlar buyursunlar faz 3 ile alakalı.

Kendi tweetlerinde paylaşmış veriyi İsteyen oradan bakabilir ama,

Aralık ayında faz 3'ün sonucları yayınlandı ve faz 3 tamamlandı anlamında 'faz 3 yapıldı' diyenler, kasım ayında ki pfizer açıklaması.

Pfizer

~~~Today is a great day for science and humanity. The first set of results from our Phase 3 COVID-19 vaccine trial provides the initial evidence of our vaccine’s ability to prevent COVID-19,”~~~

Buda nisan ayının başında devam eden çalışma ile ilgili paylaşılmış olan açıklama,

Nisan pfizer

~~~
AUTHORIZED USE IN THE U.S.:
The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is authorized for use under an Emergency Use Authorization (EUA) for active immunization to prevent coronavirus disease 2019 (COVID-19) caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) in individuals 16 years of age and older.
~~~

Yani sonuç olarak, faz 3 tamamlanmış ve 'yapılmış' değil. Faz 3 bitmiş değil. FDA'dan da tam kullanım onayı henüz almamış, şu anda acil kullanım onaylı bir aşı bu.

Eksik gördüğüm bir şey var ise ve farklı, karşıt argümanları destekleyen veriler var ise paylaşın lütfen.
"Acil Kullanım Onayı" yeni uydurulmuş, güvensiz bir şey değil, onun süresi, koşulları da bilimsel gerçeklere dayanıyor sonuçta. Aşıların yan etkileri ilk 2-3 ay çıkar, sonrasında zaten vücutta aşıya dair hiçbir şey kalmıyor, sadece bağışıklık sisteminde hafıza hücreleri kalıyor. Zaten bu süreci de aştık, milyonlarca insan aşılandı. Üzerinden aylar geçti.

Ayrıca, bu durum "Faz 3 bitmedi" demek değil. Acil kullanım onayı için 2 aylık Faz 3 yetiyor zaten. Siz isterseniz 15 sene devam ettirin çalışmanızı. Önemli olan bilimsel açıdan güvenliği kanıtlamış olmak. Bu açıdan Faz 3 tamamlanmıştır, sonuçları da yayınlanmıştır, ilerleyen süreç de dikkatle incelenip araştırılmaya devam ediliyor.

Son düzenleme:
Her yerde 16 diyorum, 2005'liyim. Hatta beraber İslam'ı savunduk, hemen unutmuşsunuz hocam. Bu arada Warband oynuyor musunuz? Gazali isminde oyuncu görmüştüm Warband'da. :)
Hayır hocam, Warband oynamıyorum. PC'm olsa bakabilirdim. İslam'ı savunduğumuzu hatırlıyorum. Ben de 2005'liyim bu arada. Ama geö başladığım için bu sene LGS'ye girdim. Siz kaçıncı sınıfa gidiyordunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı