Aşı olacak mısınız?

Sen daha 1.5 ay önce ortaokulda sınıfta kalma var mı diye soran arkadaş değil miydin yahu. Hani hem CS:GO'da hem Valorant'ta hile sebebiyle ban yiyip buraya haksız yere yedim diye konu açan? :D benim bildiğim 20 yaş üstüne vurdular aşıları ama arkadaş her konuda yaş değiştiriyor. Geçen de LGS konusunda puanını söylemişti.
Konuya gelirsek ben de 1. dozu oldum, 2. dozu yaptırmayacağım gerek duymuyorum.

Yaşım 25.hesabı kardeşimle kullanıyoruz yahu. Ayrıca işe gidiyorum yazma artık meşgul etme beni. Evde otur Valorant'ta kardeşim kadar çocuklara küfür et. Tabi yaşın 20 ise :D.

Sürekli mesaj geliyor da yaptırmadım daha kararsızlıktan. Ben de BioNTech yaptırmayı düşünüyorum. İleri vadede sıkıntı açabilir tarzı şeyler gördüm, o biraz tedirgin ediyor beni. Ama gidipte Avrupa'da bile geçerli olmayan Çin aşısını olmakta gelmiyor içimden.

Aşı karşıtı değilim spor manyağıyım ve beslenmem kendimce sağlam, o yüzden şimdilik bağışıklığım için ekstra bir şeye ihtiyacım yok.

3 yıldır aktif spor hayatım ve düzgün beslenmem var virüs ilk zamanları 2 ay kendime gelemedim 2 ay spor yapmadım. Benim gibi aktif spor yapan insanlarda aynı şekilde ağır atlatan çok var ve virüs ilk zamanları diyorum şu an mutasyon çok daha güçlü.

Aşı karşıtı değilim spor manyağıyım ve beslenmem kendimce sağlam, o yüzden şimdilik bağışıklığım için ekstra bir şeye ihtiyacım yok.
Bu senin vücuduna aldığın virüs miktarına göre değişir. Herkesin bağışıklık sisteminin bir kapasitesi var, bu kapasite de her gün duygusal/fiziksel şartlardan dolayı değişiyor. Bağışıklık sistemi zayıfladığı zaman ya da başa çıkamayacağı miktarda virüse maruz kaldığında bu güvenin yersiz olduğunu son 1.5 yılda milyonlarca "genç ve sportif" insan bizzat tecrübe etti.

3 yıldır aktif spor hayatım ve düzgün beslenmem var virüs ilk zamanları 2 ay kendime gelemedim 2 ay spor yapmadım.
Dediğim gibi benim için şimdilik sorun yok.
Bağışıklık sistemi zayıfladığı zaman ya da başa çıkamayacağı miktarda virüse maruz kaldığında bu güvenin yersiz olduğunu son 1.5 yılda milyonlarca "genç ve sportif" insan bizzat tecrübe etti.
Sistem zayıflarsa o zaman olmayı düşünebilirim.

Az önce Biontech aşısı oldum. Bluetooth'dan da baktım çip gözükmüyor, korkmanıza gerek yok.
Biontech-Bluetooth.png

Yeni konular

Geri
Yukarı