Aşı oldunuz mu?

2 doz BioNTech oldum devlet hastanesinde. Hiçbir şey olmadı sadece kol ağrısı o da geçiyor. Zaten herkes olmak zorunda devlet artık olmayanlara kısıtlama getirecek okullar vs açılacak.

Aşıya karşı değildim fakat son yaşadığım şeylerden sonra karşı olmaya başladım. Dün annemin testi pozitif çıktı ve ablam, babam ve bende test yaptırmaya gittik. Ben reşit olmadığım ve herhangi bir şikayetim olmadığı için test olamadım. Babam aşı olmadı ve testi negatif çıktı ama ablam ikinci doz aşıyı olmasına rağmen pozitif çıktı. Ben aşının koruduğuna inanmıyorum açıkcası.

17 yaşındayım ve geçen Cuma ilk doz Biontech aşımı oldum. Hiç yan etki görmedim, sadece aşının yapıldığı yer sanırım aşı yapılırken kasları sıktığım için 2 gün acıdı. Ama şişme gibi bir durum yok.

Ben aşı oldum ve ismini veremeyeceğim bir üniversitede, bir profesörün araştırması için gönüllü oldum. Rıza metni imzalatılırken imza kısmına değil yazı olan kısma imza attım ve anlaşılamaz olduğundan geçersiz sayılıyor. İleride sağlık problemlerim çıkarsa donlarına kadar almayı planlıyorum.

Araştırmaya gönüllü olduktan sonra gelen pişmanlık hissi.

Annem oldu 1.doz 2 gün sadece grip gibi bir olay oldu sonra geçti 2.doz aşı için bekliyoruz. Şimdi haberlerde gördüğünüz cahil insanların " çip takıyorlar " sözüne aldanmayın cahil Türk milleti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırmaya gönüllü olduktan sonra gelen pişmanlık hissi.
Hayır hocam gönüllü olabilmek için aşı yaptırmış olmak gerekiyor zaten. Benim bir kaybım yok her ay gidip ücretsiz olarak rutin testler yaptıracağım. Hem sağlığım açısından iyi bir şey hem de aşı uzun vadede güvenliyse bunu öğrenmiş olacağım. Eğer aşı uzun vadede zararlıysa da bilimsel bir araştırmaya katkı sağlamış olacağım. Kazanan her türlü insanlık oluyor.

Aşıya karşı değildim fakat son yaşadığım şeylerden sonra karşı olmaya başladım. Dün annemin testi pozitif çıktı ve ablam, babam ve bende test yaptırmaya gittik. Ben reşit olmadığım ve herhangi bir şikayetim olmadığı için test olamadım. Babam aşı olmadı ve testi negatif çıktı ama ablam ikinci doz aşıyı olmasına rağmen pozitif çıktı. Ben aşının koruduğuna inanmıyorum açıkcası.
Hiç kimse olurken %100 korur şeklinde bir ifadede bulunmuyor. Olma riskini azaltır ve pozitif olursanız daha hafif geçirme şansınızı arttırır. Kesinlikle olamazsınız bundan sonra gibi bir durum söz konusu değil.
17 yaşındayım ve geçen Cuma ilk doz Biontech aşımı oldum. Hiç yan etki görmedim, sadece aşının yapıldığı yer sanırım aşı yapılırken kasları sıktığım için 2 gün acıdı. Ama şişme gibi bir durum yok.
2 gün ağrı yapması normal. Çoğu kişide olan bir durum. Sonuçta bir enjeksiyon işlemi yapıldı ve vücut bu duruma karşı önlem alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı