Aşırı Derecede Bilgisayar Bağımlılığı

O zaman kitap oku serilere başlamanı öneririm mesela Harry Potter gibi. Bende şuanda var filminden çok sürükleyici ve güzel.
Bu arada bilgisayar başında ne yapıyorsunuz?
Oyun ve dizi çoğunlukla oyun ama dizi de fazla izliyorum 15 saat kısa bir süre değil bence herşeyi yapmaya yeterli zamanım fazlasıyla oluyor.

O zaman kitap oku serilere başlamanı öneririm mesela Harry Potter gibi. Bende şuanda var filminden çok sürükleyici ve güzel.
Kitap olabilir okurum eskiden kalma kitaplar var kitap okumak hoşuma giderse alırım.

Kusura bakmayın ortadan daldım, okuyorum.

Dostum kendine bir hedef belirle, bu işten hoşlanıyor olabilirsin, eğer hoşlanıyorsan zamanını burada geçirmekten, bu yönde bir meslek seçimi yap, nasıl bir tip olduğunu gözümde canlandırıyorum, eğer burdan kurtulmak istiyorsan bir hobi seçeceksin, eğer seviyorsan kendi mesleğin olsun. Mesela bu sitenin yöneticileri, adamlar bunu iş olarak yapıyor, parasını kazanıyor ve istediği yerde.

Kusura bakmayın ortadan daldım, okuyorum.

Dostum kendine bir hedef belirle, bu işten hoşlanıyor olabilirsin, eğer hoşlanıyorsan zamanını burada geçirmekten, bu yönde bir meslek seçimi yap, nasıl bir tip olduğunu gözümde canlandırıyorum, eğer burdan kurtulmak istiyorsan bir hobi seçeceksin, eğer seviyorsan kendi mesleğin olsun. Mesela bu sitenin yöneticileri, adamlar bunu iş olarak yapıyor, parasını kazanıyor ve istediği yerde.
Bir hedefim olsun isterim ama ne yapacağımı bilmiyorum. Ne üzerinde çalışacağımı bilmiyorum. Zaten okulda bölüm seçiyoruz o bölümle ilgili şeyler öğretiyorlar bize atölyede ama okuduğum bölümü seviyorum ama bana benim düşüncelerime uygun değil.

O bölümde devam edersen ve kendini geliştirirsen orta sınıf bir mesleğin olur, aç kalmazsın fakat işin başkasının ellerinde olur, ben kendimi geliştirip bu yönde çalışacağım dersen devam et böyle fakat dersen ki benim hedefim yok makine mühendisi olmak istiyorum derseniz tek çare: Çalışmak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı