Asus ROG STRIX G15 vs HP Omen 15 vs Lenovo Legion 5

VRAM FHD için problem olmaz bugün ama yarın ne olur bilmiyoruz. Bu cihazı 4-5 sene kullanacak alan kişi en az neden düşük VRAM'li cihaz alsın aynı paraya? ROG 115+15 watt ama mux yok dolayısiyla zaten performansı kısık olacak. Hem fazla para verip hem düşük VRAM hem saf kart gücü daha zayıf olan hem de mux olmayan cihaz alacaksın. Legion'a gelince 13900 civarı fiyatı var, Omen ve ROG 16500 civari gani arada ciddi fiyat farkı var. Buna rağmen ekran kartı 115+15 ve Mux var ayrıca soğutması hem ROG'dan hem de Omen'den daha iyi. Dolayısıyla işlemci ve ekran kartını tam performansla kullanabilecek. Fiyat/Performans degerlendirmesi yapınca 16500 ödeyecekse Omen mantıklı ama Legion ve üstüne de 2700 lira civarı cepte kalacaksa 130w 3060 da tercih edilir. Kısacası tek kistasim 130w olmadığı için size söylediklerim mantıksız gelebilir ama ben arkadaşa parasının tam karşılığını alsin diye yardımcı olmaya çalışıyorum.
Ben de zaten Legion önerdim, ilk ROG dememin sebebi arkadaşın bunlar arasından demesi.

Ekran kartı 130 watt yani tam performans. Mux da var. Bunu bu fiyata al geç hocam. Rog'a Omen'e fark atar. Çok iyi cihaz.
Peki legion 5 neden daha pahalı legion 7 den 2060 kişi 15.500 tl 3060 kişi neden 14 bin tl kafamı karıştırdı o kısım
Peki legion 5 neden daha pahalı legion 7 den 2060 kişi 15.500 tl 3060 kişi neden 14 bin tl kafamı karıştırdı o kısım
Pardon legion 7 demişim oda legion 5 mis ama ekran karti daha yüksek olmasına rağmen fiyat neden daha ucuz bunda

Pardon legion 7 demişim oda legion 5 mis ama ekran karti daha yüksek olmasına rağmen fiyat neden daha ucuz bunda
3060 yeni cihaz yani piyasası yeni ve kısmen olması gerektiği fiyattan satılıyor. 2060 Legion 12bin lira civarına da bulunabiliyordu. Ancak stok yok neredeyse ve tamamen satıcıyla ilgili fiyatı. Kısacası çok pahalıya satıyor ve cihazın kalitesini yansıtmıyor.

VRAM FHD için problem olmaz bugün ama yarın ne olur bilmiyoruz. Bu cihazı 4-5 sene kullanacak alan kişi en az neden düşük VRAM'li cihaz alsın aynı paraya? ROG 115+15 watt ama mux yok dolayısiyla zaten performansı kısık olacak. Hem fazla para verip hem düşük VRAM hem saf kart gücü daha zayıf olan hem de mux olmayan cihaz alacaksın. Legion'a gelince 13900 civarı fiyatı var, Omen ve ROG 16500 civari gani arada ciddi fiyat farkı var. Buna rağmen ekran kartı 115+15 ve Mux var ayrıca soğutması hem ROG'dan hem de Omen'den daha iyi. Dolayısıyla işlemci ve ekran kartını tam performansla kullanabilecek. Fiyat/Performans degerlendirmesi yapınca 16500 ödeyecekse Omen mantıklı ama Legion ve üstüne de 2700 lira civarı cepte kalacaksa 130w 3060 da tercih edilir. Kısacası tek kistasim 130w olmadığı için size söylediklerim mantıksız gelebilir ama ben arkadaşa parasının tam karşılığını alsin diye yardımcı olmaya çalışıyorum.
Sağ olun hocam Allah razı olsun yardımlarınız için bende çok kararsız kaldimda cihazda sıkıntı yaşamak istemiyorum 5 10 fpsi aramam ama kaliteye bakarim ben suanki kullandığım laptop msi ve 10 yıl kullandim hiç sorun yaşamadım yeni cihaz bakiyorum yine bu sekilde sorun yaşamadan kullanmak tek derdim yoksa 5 fps umrumda degil
Zaten bugün çıktı.
Ciddimisin usta oda benim şansıma ozaman peki ryzen 5600h islemci beni oyunda uzermi işi konusunda
Ben olsam Omen tercih ederdim. Niye? Ryzen 7 5800H zaten çok güçlü bir işlemci. Bende var, gayet güzel çalışıyor. Bunun yanında RTX 3070 var. Daha ne olsun hocam.

Asistan daha mi iyi sizce yada lenovodan​

Son düzenleme:
Ciddimisin usta oda benim şansıma ozaman peki ryzen 5600h islemci beni oyunda uzermi işi konusunda
Üzmez hocam ancak 2 sıkıntısı var cihazın kasa plastik kaliteli plastik ama plastik yinede 2.sorun ise ramler sıkıntılı eğer değişmez ise %10'a kadar performans kaybı yaşandığı oluyor. 1. Sıkıntıyı dert eder misiniz bilmem ama 2. Sıkıntının dert edilecek cinsten olduğunu düşünüyorum bende bu cihazı alacağım yüksek ihtimal ve bir kaç aya ramini değiştireceğim.

Asustan daha mi iyi sizce yada lenovodan​

Hocam cihazda bir CW bir ısınma sorunu yok o yok bu yok şu derken sıkılırsınız. Her şey kağıt üzerindeki veriler değildir.

Sessiz çalışma bakımından hangisi daha iyi tarayacida ders videoları izlerken fan sesi duymak istemiyorum.

Bu yenimi geldi ya neden daha önce görmedim bu halde lenovo daha mantıklı tercih olur ozaman dimi

Lenovonun 3060 ekran kartları gelmis galiba arkadaşın attigi linkte var bu durumda o daha mantıklı mı olur

Bu çıkmış 3060 li ekran kartıyla bu halde lenovo nasil tercih olur fiyat 14 k
Hocam galiba Omen fanları sessize alınmıyor. ROG'da alabilirsiniz silence moda. Hiç ses olmuyor diye biliyorum. ROG daha sessiz çalışıyor.

Geri
Yukarı