ASUS ROG STRIX G17 95 dereceyi görüyor

Şehmus7221

Zeptopat
Daha fazla  
Yaklaşık 40 gün önce Vatan Bilgisayar'dan ASUS ROG STRIX G17 Ryzen 9 4060 ekran kartlı bilgisayarı aldım ve bilgisayar sıvı metal soğutması barındırıyor olmasına rağmen PUBG girince 95-96 bandında seyrediyor. Bilgisayar yeni olmasına rağmen neden bu kadar fazla ısınıyor? Bilgisi olan varsa ve bilgilendirebilirse çok memnun olurum.

Bilgisayarın arkasını kitap vb. bir şeyle yükseltebilirsin, işlemciyi undervoltlayabilirsin, armoury crate'i silip yerine g-helper kurabilirsin. Bende i7'li g16 var. Oyunlarda maks 85 görüyorum o da yükleme ekranlarında.

Bilgisayarın arkasını kitap vb. bir şeyle yükseltebilirsin, işlemciyi undervoltlayabilirsin, armoury crate'i silip yerine g-helper kurabilirsin. Bende i7'li g16 var. Oyunlarda maks 85 görüyorum o da yükleme ekranlarında.
G-helper'ı ben de yeni kurdum. Sıcaklıklarda çok büyük oynama görenler olmuş. Bende olmadı ama yine de armoury crate'den kat kat iyidir.

Kesinlikle Armory Crate'i silip G-Helper kur. AC o kadar lanet bir uygulama ki, oyunlarda droplar, arada siyah ekranlar, sıcaklık sorunları.... Bir daha asla kullanmayacağım. G-Helper kadar faydalı bir uygulama yok, her şeyiyle çok keyifli.

Kesinlikle Armory Crate'i silip G-Helper kur. AC o kadar lanet bir uygulama ki, oyunlarda droplar, arada siyah ekranlar, sıcaklık sorunları.... Bir daha asla kullanmayacağım. G-Helper kadar faydalı bir uygulama yok, her şeyiyle çok keyifli.
Hocam sizde sıcaklık çok fark etti mi? İnternette cpu sıcaklıklarının g-helper ile 10-15 derece fark ettiğini söyleyenler vardı ama cpu boost'u kapatmış olabileceklerini düşündüm.

Hocam sizde sıcaklık çok fark etti mi? İnternette cpu sıcaklıklarının g-helper ile 10-15 derece fark ettiğini söyleyenler vardı ama cpu boost'u kapatmış olabileceklerini düşündüm.
Hocam stabilite inanılmaz arttı. Sıcaklıklar için de 5-10 arası değişti diyebilirim. CPU 20 Watta fanlar çok sessiz çalışıyor ve CPU 70 derece civarı dolaşıyor. Eğer CPU'yu turboya çekerseniz fan sesleri artmaya başlıyor ama sıcaklık yine 75-80 arası. İsterseniz manuel de ayarlayabiliyorsunuz her şeyi. CPU boostu, güç seçenekleri, pil sağlığı vs. her şey var uygulamada. AC'de olmayan akıllı şarj bile var, pil ömrünü korumak için yararlı.

Sessiz modun da AC'den çok daha iyi çalıştığını belirteyim, bir anda ısınıp fanları coşturmuyor. Uzun zamandır bir yazılıma hayran kalmamıştım.

Hocam stabilite inanılmaz arttı. Sıcaklıklar için de 5-10 arası değişti diyebilirim. CPU 20 Watta fanlar çok sessiz çalışıyor ve CPU 70 derece civarı dolaşıyor. Eğer CPU'yu turboya çekerseniz fan sesleri artmaya başlıyor ama sıcaklık yine 75-80 arası. İsterseniz manuel de ayarlayabiliyorsunuz her şeyi. CPU boostu, güç seçenekleri, pil sağlığı vs. her şey var uygulamada. AC'de olmayan akıllı şarj bile var, pil ömrünü korumak için yararlı.

Sessiz modun da AC'den çok daha iyi çalıştığını belirteyim, bir anda ısınıp fanları coşturmuyor. Uzun zamandır bir yazılıma hayran kalmamıştım.
5-10 derece değişim turbo boost'u kapatınca mi oldu acaba?

5-10 derece değişim turbo boost'u kapatınca mi oldu acaba?
AC'de de turbo boostu kapatıyordum 70 üzeri takılıyordu. G-Helper sihir yapmadığı için çok değişmiyor tabii ki ama dediğim gibi stabilite çok artıyor. Yazılımsal saçmalıkları önlüyor. Ben memnunum öneririm.

AC'de de turbo boostu kapatıyordum 70 üzeri takılıyordu. G-Helper sihir yapmadığı için çok değişmiyor tabii ki ama dediğim gibi stabilite çok artıyor. Yazılımsal saçmalıkları önlüyor. Ben memnunum öneririm.
Klavye renk ayarları vs yine yapılıyor.

Bilgisayarın arkasını kitap vb. bir şeyle yükseltebilirsin, işlemciyi undervoltlayabilirsin, Armoury Crate'i silip yerine g-helper kurabilirsin. Bende i7'li G16 var. Oyunlarda maksimum 85 görüyorum o da yükleme ekranlarında.

G-helper'ı ben de yeni kurdum. Sıcaklıklarda çok büyük oynama görenler olmuş. Bende olmadı ama yine de Armoury Crate'den kat kat iyidbi.

Bilgisayarın arkasını kitap vb. bir şeyle yükseltebilirsin, işlemciyi undervoltlayabilirsin, Armoury Crate'i silip yerine g-helper kurabilirsin. Bende i7'li G16 var. Oyunlarda maksimum 85 görüyorum o da yükleme ekranlarında.

G-helper'ı ben de yeni kurdum. Sıcaklıklarda çok büyük oynama görenler olmuş. Bende olmadı ama yine de Armoury Crate'den kat kat iyidir.

Bilgisayarın altına ince bir kitap koyuyorum gerekli güncellemeleri yaptım ama yine de 95 dereceyi görüyor. Ayrıca bilgisayarı aldığım Vatan Bilgisayar'a gittim. Oradaki çalışanlar bilgisayarın yüksek performans için o sıcaklıklara çıktığı ile ilgili bir şeyler söyledi ama yine de nasıl 95 derece oluyor anlamlandıramıyorum.

Hocam stabilite inanılmaz arttı. Sıcaklıklar için de 5-10 arası değişti diyebilirim. CPU 20 Watta fanlar çok sessiz çalışıyor ve CPU 70 derece civarı dolaşıyor. Eğer CPU'yu Turbo'ya çekerseniz fan sesleri artmaya başlıyor ama sıcaklık yine 75-80 arası. İsterseniz manuel de ayarlayabiliyorsunuz her şeyi. CPU Boost'u, güç seçenekleri, pil sağlığı vs. her şey var uygulamada. AC'de olmayan akıllı şarj bile var, pil ömrünü korumak için yararlı.

Bilgisayar hangi modeldi acaba?

Hocam stabilite inanılmaz arttı. Sıcaklıklar için de 5-10 arası değişti diyebilirim. CPU 20 watta fanlar çok sessiz çalışıyor ve CPU 70 derece civarı dolaşıyor. Eğer CPU'yu Turbo'ya çekerseniz fan sesleri artmaya başlıyor ama sıcaklık yine 75-80 arası. İsterseniz manuel de ayarlayabiliyorsunuz her şeyi. CPU Boost'u, güç seçenekleri, pil sağlığı vs. her şey var uygulamada. AC'de olmayan akıllı şarj bile var, pil ömrünü korumak için yararlı.

Bilgisayarının kaldırabileceği maksimum sıcaklık kaç olarak geçiyor hocam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı