ASUS ROG STRIX G17 95 dereceyi görüyor

Hocam ryzenlerde oluyor mu bilmiyorum ama undervoltu bi araştırın isterseniz. Ayrıca armoury crate'i silip yerine g-helper kurabilirsiniz. Oradan cpu boost kapatabilirsiniz. Yalnız bu performansı etkileyebilir. Bende i7 13650hx ve 4060li g16 var.

Bilgisayarın altına ince bir kitap koyuyorum gerekli güncellemeleri yaptım ama yine de 95 dereceyi görüyor. Ayrıca bilgisayarı aldığım Vatan Bilgisayar'a gittim. Oradaki çalışanlar bilgisayarın yüksek performans için o sıcaklıklara çıktığı ile ilgili bir şeyler söyledi ama yine de nasıl 95 derece oluyor anlamlandıramıyorum.

Bilgisayar hangi modeldi acaba?
TUF A15 RTX 4060
Bilgisayarın altına ince bir kitap koyuyorum gerekli güncellemeleri yaptım ama yine de 95 dereceyi görüyor. Ayrıca bilgisayarı aldığım Vatan Bilgisayar'a gittim. Oradaki çalışanlar bilgisayarın yüksek performans için o sıcaklıklara çıktığı ile ilgili bir şeyler söyledi ama yine de nasıl 95 derece oluyor anlamlandıramıyorum.

Bilgisayar hangi modeldi acaba?

Bilgisayarının kaldırabileceği maksimum sıcaklık kaç olarak geçiyor hocam?
Hocam bilgisayarın kaldırabileceği son sıcaklık işlemcinin kendini kapatacağı sıcaklıktır. O da Ryzen işlemcilerde 100 ya da 105 bildiğim kadarıyla ama bu demek değil ki 95 normal bir derece. İşlemciniiz bilmiyorum ama güçlü bir cihaz kullandığınız için işlemci turboda çok ısınıyor olabilir. G-Helper kurun farkı göreceksiniz.

Hocam Ryzen'lerde oluyor mu bilmiyorum ama undervoltu bir araştırın isterseniz. Ayrıca Armoury Crate'i silip yerine g-helper kurabilirsiniz. Oradan CPU Boost kapatabilirsiniz. Yalnız bu performansı etkileyebilir. Bende i7 13650HX ve 4060'li G16 var.

Bende kaldırabileceği maksimum sıcaklık 100 derece olarak geçiyor. Acaba senin i7 G16 maksimum kaç dereceyi kaldırabilir hocam?

TUF A15 RTX 4060.

Hocam bilgisayarın kaldırabileceği son sıcaklık işlemcinin kendini kapatacağı sıcaklıktır. O da Ryzen işlemcilerde 100 ya da 105 bildiğim kadarıyla ama bu demek değil ki 95 normal bir derece. İşlemciniiz bilmiyorum ama güçlü bir cihaz kullandığınız için işlemci Turbo'da çok ısınıyor olabilir. G-helper kurun farkı göreceksiniz.

Sizce bilgisayar ile ilgili bir sıkıntı var mıdır? Teknik servise göndermeli miyim?

Bende kaldırabileceği maksimum sıcaklık 100 derece olarak geçiyor. Acaba senin i7 G16 maksimum kaç dereceyi kaldırabilir hocam?

Sizce bilgisayar ile ilgili bir sıkıntı var mıdır? Teknik servise göndermeli miyim?
hayır yoktur, Ryzen 9 için turbo boostta normal bir sıcaklıktır büyük ihtimal. Turbo kapatmayı deneyin, laptopun altını yükseltin, G-Helper indirin.

G_helperi indirince performans düşüşü olur mu hocam?
Hayır olmuyor, her türlü ayarı kendiniz yapabiliyorsunuz zaten. İsterseniz önerilen güç ayarlarını kullanın ya da elinizle ayarlayın. Uygulama çok basit ve yararlı. Her türlü bilgiyi size sunuyor. Bir sıkıntı yaşarsanız yine konu açarsınız hallederiz. Şu anda G-helper kullanıyorum.

G_helperi indirince performans düşüşü olur mu hocam?
Hocam aksine g-helper in olayı daha stabil ve hafif bir program olması. Armoury crate'i silin. Yerine g-helper kurun.

Hayır olmuyor, her türlü ayarı kendiniz yapabiliyorsunuz zaten. İsterseniz önerilen güç ayarlarını kullanın ya da elinizle ayarlayın. Uygulama çok basit ve yararlı. Her türlü bilgiyi size sunuyor. Bir sıkıntı yaşarsanız yine konu açarsınız hallederiz. Şu anda G-helper kullanıyorum.
Hocam siz turbo boost kapatınca ne kadar performans kaybettiniz.

Geri
Yukarı