Çözüldü ASUS ROG STRIX RX5700 XT oyundan masaüstüne atiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cyraxx

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken sürekli masaüstüne atıyor ve oyun kapanıyor. FreeSync ve V-Sync açıkken yırtılmalar oluyor. ASUS ROG STRIX RX5700 XT ekran kartım var. Vatan servise verdim ve ekran kartımı değiştirdiler. Ama sorun hala devam ediyor. Servise tekrar versem çok bekletiyorlar. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Çözüm
Windows'u güvenli mod ile başlat. DDU programıyla eski sürücülerini temiz bir şekilde sil. Daha sonra attığım bu sürümü yükleyip tekrar test et. Gene problem devam ederse FurMark ile ekran kartını teste sok. 2-3 dakika geçmeden görüntü giderse kartta problem var demektir. https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-9-2
Windows'u güvenli mod ile başlat. DDU programıyla eski sürücülerini temiz bir şekilde sil. Daha sonra attığım bu sürümü yükleyip tekrar test et. Gene problem devam ederse FurMark ile ekran kartını teste sok. 2-3 dakika geçmeden görüntü giderse kartta problem var demektir. https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-9-2

Çözüm
NVIDIA'dan şaşmayacaksın ekran kartı konusunda. Her ne kadar fiat performans olsa bile asla almam yazılımı düzensiz olan kartı. Paranla rezil olma durumuna getiriyorlar. RTX serisi bir karta geçmen iyi olacaktır.

Hiç böyle olacağını bilmiyordum. Bir aydır oyun bile oynayamıyorum.

Dediklerinizi yaptım. Şu anda sıkıntı olmadı bilgisayarda. Bu verdiğiniz sürümüde indirdim, bu sürümü güncellersem bir şey olur mu? Bir de sorun yokken de FurMark testi yapsam sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var sürekli masaüstüne atıyor belli bir süre oynayınca bendeki de 5700mech yarın garantiye göndereceğim. Mümkünse de para iadesi alacağım 10 FPS az versin rtx2060 olsun en güzeli en azından bug olmaz kartta. Ayrıca denemediğim yöntem kalmadı yok abi kart sorunlu

Aynı sorun bende de var sürekli masaüstüne atıyor belli bir süre oynayınca bendeki de 5700MECH yarın garantiye göndereceğim. Mümkünse de para iadesi alacağım 10 FPS az versin RTX2060 olsun en güzeli en azından bug olmaz kartta. Ayrıca denemediğim yöntem kalmadı yok abi kart sorunlu.

Chillianmurphy isimli arkadaşın dediklerini yaptım ve sıkıntı çözüldü siz de deneyin bence.

Hocam ddu AMD cleanup vs denedim ama düzelmedi bende anlamıyorum ki neden olduğunu hata mesajı da yok pat masaüstüne atıyor. Oyun altta açık girmiyor tekrar . Görev yöneticisinden sonlandırıp tekrar giriyorum bu seferde mavi ekran veriyor. Video tdr failure yazıyor. Bu hataya ne sebep olabilir onu öğrenmek lazım bence

Hocam ddu AMD cleanup vs denedim ama düzelmedi bende anlamıyorum ki neden olduğunu hata mesajı da yok pat masaüstüne atıyor. Oyun altta açık girmiyor tekrar . Görev yöneticisinden sonlandırıp tekrar giriyorum bu seferde mavi ekran veriyor. Video tdr failure yazıyor. Bu hataya ne sebep olabilir onu öğrenmek lazım bence
Valla bende bilmiyorum o kadarını bilgili arkadaşlardan yardım almamız gerekiyor.

Kiminde sorun var kiminde yok anlamak güç. Ben yarın kargo ile garantiye gönderiyorum kartı her yolu denedim ama oyunlarda masaüstüne atma görev yöneticisinden sonlandırmadan tekrar girememe ve sistem kitlenme ve yeniden başlatma sorunlarını çözemedim. Alacağınız rx5000 serisi kart biraz şansa kalmış belki sorunsuz kullanırsınız belkide sorunlar çıkarır meçhul.

Kiminde sorun var kiminde yok anlamak güç. Ben yarın kargo ile garantiye gönderiyorum kartı her yolu denedim ama oyunlarda masaüstüne atma görev yöneticisinden sonlandırmadan tekrar girememe ve sistem kitlenme ve yeniden başlatma sorunlarını çözemedim. Alacağınız RX5000 serisi kart biraz şansa kalmış belki sorunsuz kullanırsınız belki de sorunlar çıkarır meçhul.

Evet sıkıntısız diyen de var bizim gibi çile çeken de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı