ASUS ROG Zephyrus G16 vs G14 (2023)

Bende 7 aydır sürünüyorum.

Kusurlu ürün olayı satıcıyla değil markayla alakalı eğer ürüne kusur bulmuyorsa ASUS'la ilgilidir. Çünkü üretici firma evet hatalıdır demediği sürece hiçbir firma iade almıyor.

Kusurlu ürün olayı satıcıyla değil
Madde 48: "Herkes, tüketici haklarını koruma hakkına sahiptir. Devlet, tüketicilerin korunması ve haklarının sağlanması için gerekli tedbirleri alır."

Madde 49: "Tüketiciler, sağlıklı ve çevreye duyarlı bir çevrede yaşama, dürüst ve adil ticari uygulamalardan yararlanma, bilgilendirilme ve seçme özgürlüğüne sahiptir."

Madde 51: "Tüketiciler, satın aldıkları mal ve hizmetlerin niteliği, miktarı, kullanımı, fiyatı ve teslimatı gibi konularda doğru, açık ve anlaşılır bilgi alma hakkına sahiptir."

Madde 52: "Satın alınan mal ve hizmetlerin özellikleri, kullanımı ve bakımı gibi konularda doğru ve yeterli bilgi sağlanması zorunludur. Bu bilgiler, ürün üzerindeki etiket, ambalaj, kullanım kılavuzu veya reklam gibi araçlarla verilir."

Madde 55: "Tüketiciler, satın aldıkları mal ve hizmetlerin ayıplı olması halinde, ücretsiz tamir, değiştirme veya iade hakkına sahiptir. Ayrıca, zararlarını tazmin etme hakkına da sahiptirler."

Madde 48: "Herkes, tüketici haklarını koruma hakkına sahiptir. Devlet, tüketicilerin korunması ve haklarının sağlanması için gerekli tedbirleri alır."

Madde 49: "Tüketiciler, sağlıklı ve çevreye duyarlı bir çevrede yaşama, dürüst ve adil ticari uygulamalardan yararlanma, bilgilendirilme ve seçme özgürlüğüne sahiptir."

Madde 51: "Tüketiciler, satın aldıkları mal ve hizmetlerin niteliği, miktarı, kullanımı, fiyatı ve teslimatı gibi konularda doğru, açık ve anlaşılır bilgi alma hakkına sahiptir."

Madde 52: "Satın alınan mal ve hizmetlerin özellikleri, kullanımı ve bakımı gibi konularda doğru ve yeterli bilgi sağlanması zorunludur. Bu bilgiler, ürün üzerindeki etiket, ambalaj, kullanım kılavuzu veya reklam gibi araçlarla verilir."

Madde 55: "Tüketiciler, satın aldıkları mal ve hizmetlerin ayıplı olması halinde, ücretsiz tamir, değiştirme veya iade hakkına sahiptir. Ayrıca, zararlarını tazmin etme hakkına da sahiptirler."

İyi diyosunda satıcı firmalar aracı bu maddeler ASUS'un için geçerli a firmasından a garantisiyle sattığın ürünün ayıbından b firması sorumlu değil b sadece üreticiyle müşteri arasıda bir araç. Atıyorum vatandan alsan ayıplı çıksa vatan o bilgisayarı geri almayacak ASUS'a gönderecek oradan gelen doa raporuyla iadesini gerçekleştirecek doa raporuyla da vatan sana paranı verdikten sonra ASUS'tan sana ödediği miktarı geri talep edecek. sistem böyle işliyor

Ama satıcı da önemli tabii. Ben 512 GB'lık versiyonunu aldım laptopun mesela teknoryada 1TB vardı 500 TL farkla sırf satıcı Hepsiburada olsun diye onu almaktan vazgeçtim

Son düzenleme:
Atıyorum vatandan alsan ayıplı çıksa vatan o bilgisayarı geri almayacak ASUS'a gönderecek oradan gelen doa raporuyla iadesini gerçekleştirecek doa raporuyla da vatan sana paranı verdikten sonra ASUS'tan sana ödediği miktarı geri talep edecek. sistem böyle işliyor
Anayasa öyle işlemiyor hocam. Anayasa diyor ki satıcı sattığı ürünü bilecek, üretici ürettiğini düzgün yazacak. Distürbütor ithal ettiği ürünü araştıracak diyor.

sırf satıcı Hepsiburada olsun diye onu almaktan vazgeçtim
Çok iyi yapmışsınız. Siz bu sorunu onlara söyleseniz ilgilenirlerdi anında. Ama siz memnunsunuz cihazdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı