Asus STRIX RX 480 Oyunlarda Donma, Düşük FPS ve Kasma

Munchie

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce yeni bir sistem topladım fakat Witcher 3 "high" ayarlarda düşük FPS ve anlık düşüşler, Witcher 3, Arma 3 ve Watch Dogs 2 gibi oyunlarda 10-15 dakikada siyah ekranda, gri ekranda donuyor. Reset atmaktan başka çözüm kalmıyor. (Arma 3'te GPU %100 yükte kullanmadığı için 1-2 saat sonra donuyor.)

2 kere baştan Windows 10 Pro kurdum, driverlar güncel ve internette denk geldiğim bir kaç öneri çözmedi sorunumu. Birde eski HD 6950 ekran kartımı takıp denediğimde hiçbir problem yaşamıyorum. Kartı geri göndermeli miyim?

Elimde GPU-Z ile HWMonitor log'ları mevcut. Buraya nasıl koyacağımı bulamadım.

Sistem :
Anakart : GIGABYTE Z270X-Gaming K5
İşlemci : Intel i7 7700K 4.2GHz
İşlemci soğutucusu : Corsair H100i v2
Bellek : GSKILL Trident Z RGB 3000Mhz C16
Ekran Kartı : ASUS STRIX-RX480-O8G
Güç Kaynağı : FSP Hydro G 750W 80+Gold

Ekran kartını çıkarıp denemelisin düşük ayarlarda filan bak bakalım sıkıntıların devam edicekmi etmiyosa ekran kartını garantiye yollarsın.

Büyük ihtimalle değişim raporu vericekler servise gidince.

Aldığın yerlere görüş ama ilkbaşta.

Bugun kartı aldığım yere geri yolladım. Bir de onlar incelesin bakalım sonucu buraya yazacağım.

Asus AMD'de başarısız bir karttır. Değişim oluyorsa MSI gecmeni tavsiye ederim. Bir çok kişi mağdur asustan, sebebi yanlış hatırlamıyorsam yazılımı sıkıntılıydı.

Sıkıntıyı araştırırken denk geldim internette, dediğin gibi çok şikayet var Asus AMD kartlarda. Yarın aldığım yeri arayacağım, imkanım var ise XFX veya MSI'ya geçeceğim. Değiştiremezsem yapacak birşey yok, kalıcaz Asus'ta :)

Benimki arızalı çıktı servisten 10gün içinde değişim raporu geliceğini söylediler onu bekliyorum.Sıkıntısı olmazsa çok memnundum kafasına göre bilgisayarı reset atmasını sağlıyordu.

Benimki arızalı çıktı servisten 10gün içinde değişim raporu geliceğini söylediler onu bekliyorum.Sıkıntısı olmazsa çok memnundum kafasına göre bilgisayarı reset atmasını sağlıyordu.

Asus'a 2. bir şans vermiştim onu da kaybetti :) Çok sıkıntılı parçaları, inşallah MSI ile değiştirebilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı