ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
220-320 FPS arası veriyor bende, ekran görüntüsünde görüldüğü gibi.

En yüksek 320 verdiği yerde tuttum, en düşük 220 civarı veriyor orada tuttum ekranı.

Şimdi biraz ilerledim 400 lere kadar çıktı fps, yere bakarken

436 gördüm en son, biraz oynamaya devam ediyorum.
FX506HC-HN011 var bende fakat Valorant 1920x1080 low grafikte 90-140 civari fps alıyorum geri normal mi ?

FX506HC-HN011 var bende fakat Valorant 1920x1080 Low grafikte 90-140 civari FPS alıyorum geri normal mi?

Yanlış hatırlamıyorsam arkadaşta i7-11800h olan model var. Sizdeki i5 olan model herhalde. RAM eklemesi yapmış mıydınız? Bir arkadaş RAM takviyesiyle bayağı FPS artışı elde etmişti.

Abiler benim eski laptop için bunu almıştım DDR4. Taktım ama mavi bir ekranda "sorun gider" yazdı. Yanlış mı taktım yoksa uyumlu değil mi? Uyumlu değil ise neyin uyumlu olduğunu nasıl anlayabilirim? Başlıkta yazan PC benimki de.
Şuanda durum bu. Ram var ama takamadım bir türlü :/

FX506HC-HN011 var bende fakat Valorant 1920x1080 low grafikte 90-140 civari fps alıyorum geri normal mi ?
Benim değerler bu şekilde, ayarlar ortada(oyun kendisi ayarlamış)

Hatta şöyle söyleyeyim, armory de baktığımda gpu kullanımı %60'lar civarındaydı bu fps'leri verirken. Belki daha yüksek fps bile verebilir...

Tüm grafik ayarlarını sona getirdiğimde ise 144fps'de sabit kalıyor, o da ekran hızına sabitliyor, ekran hızına sabitleme seçeneğini seçmeme rağmen bu şekilde.

İşlemci i7 11800h, ram çift kanal, rtx3050

GPU sizde de 2100mhz'e çıkıyor mu bilmiyorum ama benim gpu 2100 mhz'e çıkıyor. Bir kaç kere daha yazdım, bana ilginç geldiği için...
Şuanda durum bu. Ram var ama takamadım bir türlü :/
Yanlış takma ihtimalinizin düşük olduğunu düşünüyorum.
Bu ram uyumlu olmayabilir, 11.nesil işlemciler sanırım bu frekansı desteklemiyor...

Son düzenleme:
Benim değerler bu şekilde, ayarlar ortada(oyun kendisi ayarlamış)

Hatta şöyle söyleyeyim, armory de baktığımda gpu kullanımı %60'lar civarındaydı bu fps'leri verirken. Belki daha yüksek fps bile verebilir...

Tüm grafik ayarlarını sona getirdiğimde ise 144fps'de sabit kalıyor, o da ekran hızına sabitliyor, ekran hızına sabitleme seçeneğini seçmeme rağmen bu şekilde.

İşlemci i7 11800h, ram çift kanal, rtx3050

GPU sizde de 2100mhz'e çıkıyor mu bilmiyorum ama benim gpu 2100 mhz'e çıkıyor. Bir kaç kere daha yazdım, bana ilginç geldiği için...

Yanlış takma ihtimalinizin düşük olduğunu düşünüyorum.
Bu ram uyumlu olmayabilir, 11.nesil işlemciler sanırım bu frekansı desteklemiyor...
Destekleyenler nasıl oluyor acaba ?

Destekleyenler nasıl oluyor acaba ?
Sizin satın aldığınız model 2666mhz.
11.nesil işlemcilerde benim bildiğim, en düşük 2933mhz olan ram'ler destekleniyor.
Mümkünse 3200mhz satın alırsanız daha iyi olabilir.

Aslında en doğrusu, notebook üzerinde takılı gelen ram ile birebir aynı özelliklerde olan bir ram tedarik edip kullanmaktır. CL değeri ve frekansı aynı olan başka marka ram'de kullanılabilir.

Birde ilginç gelen gpu z de physX tikli değildi. Ben indirdim bu normal mi pek bilgisayardan anlamam :/

Bende de böyle gözüküyor şuan

1626648209714.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı