ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleme:
Arkadaşlar RAM takviyesi yaptığımız halde çok düşük fps değerleri almaya devam ediyoruz. Yükseltmeden önce Valorant'ta 90-110 fps arası değişiyordu. Şimdi 100-150 arası değişiyor. Böyle bir bilgisayar için çok kötü değerler olduğunu düşünüyorum. En azından stabil 144 alabilsek yine kabul edilebilir ancak 110-120 e çok düşüyor. Aldığım RAM ise şu: KVR32S22S8/8

RAM taktıktan sonra yeniden format attım ve bu linkteki sürücüleri kurdum, Windows güncel durumda. Armory Create Turbo modda. Bilmiyorum daha ne yapabilirim ama düşük performans aldığıma inanıyorum. Aynı laptop sahip olup daha yüksek fps değerleri görenler varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Görev yöneticisi performans bellek kısmının ekran görüntüsünü at bakalım istersen.

Fallout 76 ultra grafik için 50 watts ve %70gpu kullanımı normal mi. Bana düşük geldi fps çok az çünkü.

220-320 FPS arası veriyor bende, ekran görüntüsünde görüldüğü gibi.

En yüksek 320 verdiği yerde tuttum, en düşük 220 civarı veriyor orada tuttum ekranı.

Şimdi biraz ilerledim 400 lere kadar çıktı fps, yere bakarken

436 gördüm en son, biraz oynamaya devam ediyorum.
16 GB tek slotta mı var hocam? Siz ram
ekledikten sonraki değerlerimi bunlar.

İndirdim hocam da bende RAM'ler 2933'de çalışıyor siz de nasıl 3200? i5 11400h modeli değil mi sizdeki de?Eki Görüntüle 1116679

Biraz uğraştım ama sonunda problemin nedenini anladım. Merak edenler veya aynı problemi yaşayacaklar için söyleyeyim. Kasayı açıp iki RAM'i de tek tek test ettim. Benim taktığım 8 GB Kingston 3200 MHz olan da tek başına takıldığında içindeki Samsung gibi 3200 MHz'de çalışıyor. İkisi birlikte Dual Channel kullanılınca 2933 MHz'e düşüyor. Samsung'un değerleri Kingston'a göre bir tık daha kötü bu yüzden 2933'de eşitleniyorlar. RAM alacakların bilgisi olsun.

İkisinin birlikte 2933 düşmesi için en az birinin 2933 olması gerekmez mi?
Samsung'u yollayıp 2 tane Kingston alsak nasıl olur :)

Görev yöneticisi performans bellek kısmının ekran görüntüsünü at bakalım istersen.
1627166016098.png

Aslında düşünüyorum bir tane daha RAM almayı ancak cihazı açmak garantiden çıkarır mı bilmiyorum. Okuduğuma göre ASUS garantiden çıkarıyormuş. Servise gönderip onların takması için de ek ücret gerekiyor deniliyor. Kararsızım açıkçası.

Müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsin genel olarak çoğu modelde sorun çıkarmıyor garantiden çıkmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı