ASUS X670E anakart ROG ile TUF modellerinin farkı nedir?

Muhammed6886

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Aşağıya koyduğum iki modelin ciddi bir farkı var mı? İkisi de X670E model. Sadece birisi ROG diğeri TUF. ROG olan modelin aradaki fiyat farkına değecek bir artısı var mıdır?

Son düzenleme:
Benim gördüğüm kadarıyla ROG olan modelde fazladan CMOS resetleme tuşu var. Başka da bir ekstrası yok galiba. Bu durumda insan kendi kendine soruyor doğal olarak bu fiyat farkı niye diye.

Son düzenleme:
TUF :

1671801302808.png

ROG :

1671801315701.png

Aradaki en büyük fiyat farkı PCI-E 5.0'dan geliyor. Tufta 1 tane Pci-e 5.0x16 slotu varken ROG'da 2 tane var.

ROG STRIX'te PCI-e versiyonları daha yüksek. USB soket sayısı ve versiyonları daha fazla ve bazılarında daha yüksek. Ses decode controllerları STRIX'te daha iyi ve daha kaliteli (2 kat Hertz değerine kadar çözümleyicileri destekliyor). AiO pump dışında WPUMP özelliğide var (destekli sıvı soğutucularda daha verimli ve performanslı çalıştırabilirsiniz). Bobin sayısı ve materyal kalitesi farkıda var. Yine de bunlar abartı gibi geleceği için TUF fazlasıyla yetecektir.

PCI ne bağlantısıydı?

Ekran kartı ve M.2 SSD slotları.

Farklarına en net şekilde şuradan bakabilirsin:

Ben ROG STRIX X670E-A tercih ettim. Üst orta seviye kartların tüm özelliklerini taşıyor, birkaç USB girişi dışında farkları yok. Belli bir seviyeden sonra aşırı OC yapmadığın sürece Power stage hepsinde gereksiz fazla zaten.

6.500 TL civarına MSI B650 Tomahawk gibi bir tercih yapabilirdim, fakat madem ileriye dönük alıyorum iyisi olsun istedim. Yine de en pahalısını almaya gerek yok diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı