Atatürk Suçludur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Commodore 64 Vergiler sadece 2002 yılından sonra mı verilmeye başladı ?

2002 yılından önce yol yapılmıyor muydu? Yol yapmak zaten devletin yapması gereken bir zorunluluk! FSM köprüsü ANAP döneminde açıldı hatırlıyor musun? Hatırlamıyor sundur muhtemelen

1.png

Ben zaten FSM köprüsü AKP döneminde yapıldı demedim ki ? Ayrıca bu devletin görevleri ise neden yollar, köprüler şimdi yapılmaya başladı ? Şuana kadar devlet neler yaptı acaba ?

O yolları yaparken paralarını ceplerinden değil bizim verdiğimiz vergilerle yaptılar. O yüzden istediğim şekilde kullanırım!!!
Sizin mantık istemem yan cebime koy hesabı. Yol yaptı yol diyorsunuz sonra o yolları istediğim gibi kullanırım diyorsunuz. Yok öyle dünya. Hizmeti vereni savunacaksın, yatanı değil.

Ben zaten FSM köprüsü AKP döneminde yapıldı demedim ki ? Ayrıca bu devletin görevleri ise neden yollar, köprüler şimdi yapılmaya başladı ? Şuana kadar devlet neler yaptı acaba ?

AKP döneminden önce de yollar yapılıyordu. Hangi hükümet 15 yıldan fazla kaldı. 2-3 senelik 1 senelik hükümet dönemleri oldu Türkiye'de senin yaşın uygun değil o yüzden bilmiyorsun. 1 senede kim ne yapsın ülkeye.

Sizin mantık istemem yan cebime koy hesabı. Yol yaptı yol diyorsunuz sonra o yolları istediğim gibi kullanırım diyorsunuz. Yok öyle dünya. Hizmeti vereni savunacaksın, yatanı değil.

Öyle bir zorunluluğum yok malesef!!! Devleti de benim savunmama ihtiyacı yok!

İki üç tane tasmalı her ne kadar yermeye çalışsa da hakkı yenemeyecek insandır. Eğer günümüzde bu topraklara sahipsek bunu Atatürk'e, şehitlerimize ve o zamanın azimli halkına borçluyuz. Her insan gibi kusurları olmuş olabilir, kusursuz kimse yoktur. Lakin insanları birbirine kırdırmak için maziyi yalan yanlış değiştirmek alçaklığın tahtıdır. Önümüzdeki yürünecek yollara bakmamız gerekirken halen daha "ben Atatürk'ü sevmiyorum", "ben şu padişahı sevmiyorum" gibi söylemlerde bulunmamız zaman israfıdır.

1 senede kim ne yapsın ülkeye.
Sizde demediniz mi bakın. 1 sene de kim ne yapsın ülkeye diye. 1 sene de yol, köprü yapılmaz diyorsunuz ardından yeni yeni toparlanmış bir hükümete neden yerli uçak, araba yapmıyorsunuz diyorsunuz. Kendi yazdıklarınız kendi görüşünüzü desteklemiyor bir kere.

Geçen kuzenimle böyle bir konuyu tartışyordum Atatürk böyle böyle kötü olaylar yapmıştır falan diyordu bana. Ben de ardından kısa bir araştırma ile bahsettiği olayın 1990'lı yıllarda gerçekleştiğini gördüm ve o an karşımdaki bir cahile laf anlatmaya çalıştığımı anladım.

Yani okumadan, etmeden, araştırmadan millete saydırıyorlar. Birilerinden duyuyorlar Atatürk bunu yapmıştır diye ardından konuya balıklama atlıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı