Atatürk'ü savunduğum için vatan haini ilan edildim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de artık o kadar sinir oluyorum ki birisi Atatürk'e iftira attığı an oradan uzaklaşıyorum. Bu deneyimlerimden sonra şunu anladım. Cahille sohbet bitmez. Adam hiçbir şey bilmediği için elinden geldiğince fazla şey uyduruyor.

Recep Baltaş onu bana bugün söyledi. Sordum. Cevabı şu oldu:
Eki Görüntüle 1311621

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorum da şu: Allah da size çok merhametli davranıyor bilin istedim.
Zamanında yüzbinlerce Türk'ü kılıçtan geçirmiş, Türk kadınlarını köle olarak satmış, Kurtuluş Savaşı sırasında İngilizlerden iki karış toprak kopartabilmek için kuyruğunu sallaya sallaya "din kardeşlerine" ihanet etmiş bir kavimi ülkemize böyle rahat rahat sokuyoruz ya, gerçekten çok acıklı bir durum.

Dün gece hayatımda ilk defa hem vatan haini hem de İslam düşmanı ilan edildim. Sebebi ise Atatürk'e atılan saçma sapan iftiraları "nazikçe" yalanladığım için.
Gerçekten nazik bir dil kullandım. Adamlar hala diyor ki 29 Ekim bir asrın sonu ama siz cumhuriyet bayramı olarak kutluyorsunuz.
Mustafa Kemal Atatürk için saçma sapan şeyler de söyledi bu kişiler. Şimdi ben bunlara ne yapayım? Adam anlamıyor. Gerçekten Atatürk'ün onlara anlatılana göre yanlış olan şeylerin aslını anlattım.
Mesela:
Camilere neden saman doldurulduğu.
Camilere neden atların sokulduğu.
Tekke ve zaviyelerin neden kapatıldığını.
Halifeliğin neden kaldırıldığını.
Hocaların neden asıldığını.
Mustafa Kemal'in osmanlı'yı yıkmadığını. Aslında zaten yıkılmış bir devlete reformlar yaparak şahlandırdığını.
Laikliğin aslında sadece bira içip, eğlenmek olup insanları dinsizleştirmediğini. Hatta insanları eşit kıldığını.

Teker teker anlattım belgelere dayanarak. Adam hala anlamıyor. Bana putperest diyor.
Ben bu şahısları Cimer'e verebilir miyim? Çünkü Atatürk hakkında saçma sapan ithamlarda bulunuyorlar. Bir de bana "vatan haini" falan da dediler. Yanlış hatırlamıyorsam bunun da bir cezası vardı. Ne yapabilirim bu konuda?

Mesela örnek vereyim YouTube bir video var video birleşik krallığın tarihi bir video kanalı sanırım orada İslam'ı yok eden lider yazılı bir video. O videoda ise Atatürk hakkında bilgiler veriyor çoğu Arap, Malezya'lı ve Endonezya'lı kişilerde buna inanıyor. Oysa demiyorlar ki bu İngilizlerin kanalı değil mi İngilizler bu adamla düşman değil mi? O zaman bu video propaganda ve yalan olabilir diye demiyorlar. Direk inanıp Atatürk'e kafir diyorlar. Daha böyle çok video var, kadir mısıroğlu mesela olayları yaşamış gibi anlatıyor, millette inanıyor. Bunlara sonra Atatürk'e düşman kesiliyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sordugu soruların hiçbirine nazik yada mantıklı cevabı bırak normal bir cevap bile vermek zorunda degilsin. Burası Türkiye Cumhuriyeti işine gelmeyen çeker gider din niye kaldırılmış cart curt konularında da Atatürk öyle uygun görmüş de geç o tiplere açıklama yapma zorunda oldugumuzu kim söyledi? Avrupada protestanlık dönemi öncesindeki kilise yönetimini birisi çıkıp istese günümüzdeki Avrupalılar bir taraflarıyla gülerler biz neden açıklama yapmak zorundayız? Burası bizim ülkemiz zaten biz kurduk kuralları da biz belirledik. Onların dert yakındıgı konularda bizi hiç alakadar etmiyor. Savunma yapmanız aslında birnevi dediklerini kabullenmeniz gibi birşey. Bir şeriatcının çıkıp Atatürk Laikligi getirdigi için dert yandıgını görseniz niye savunmaya geçesiniz? Halbuki gurur kaynagı

Son düzenleme:
Niye lafı boşuna uzatıyorsun ki o kafasının içi boş olan fosillere? Diyeceklerin belli.

Hangi kimliği taşıyorsun? Türkiye Cumhuriyeti (T.C.)
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu kim? Atatürk.
O zaman beğenmiyorsan s. git kendi ülkeni kur, orada arap hayatını yaşa diyeceksin. Bu kadarı yeterli.

Kendi isimlerini daha kağıda doğru yazamayan tiplere tarih dersi vermeye çalışman hata. Onların kendi diliyle cevap vermen gerek. Kibarlık ile değil. Kafalarını duvara vura vura anlamalarını sağlayacaksın. Kafaları yok sorun orada.

Onu ben de görmüştüm. Ama tek fark Yunan olmasaydı. Belki de fark yoktur bilemeyiz. Adamlar gerçekten düşmanımızla aynı fikirde ya. Anlayamıyorum kafa yapılarını. Hadi Yunan sinir olur İngiliz sinir olur da sen neden sinir oluyorsun? Adama niye gay diyorsun abicim?
@AXCHNEER
Adam çok komik ya di mi :D
Okuduğunu iyi anla diyor.

He bir de Suriye'de bizim Türk askerimizin ölmesinden rahatsız değilmiş ve bana neden rahatsız olduğumu soruyor. Rahatsız olmama sebebi ise Suriye bölününce toprak alacakmışız :D
Çok güzel bir şey derdim de kurallar...
Osmanlı Şahlanma dönemi diyor.🤣

M.K.Atatürk'e saygı duymayan, bu ülkedeki her bir adımlarını, aldıkları her bir nefesi kime borçlu olduklarını bilmeyenlere asla ve katiyen laf anlatmaya değmez. Kendini yorduğunla kalırsın.

Galiba kendisi troll yapıyor. Bana cahil ve eğitilmez toplumun parçası dedi ve üslubumu yanlış buldu. Troll değilse sıkıntı.

Bir tane daha geldi o da diyor ki:
1645469271787.png

@AXCHNEER naptın dostum ya :D
Adamın cevabını çok merak ediyorum. Büyük ihtimalle seni kemalist yapıp dinsizlikle suçlayacak falan filan. İşim gücüm olmasa dava ederim. Yani varsa aranızda uğraşırım diyen buyursun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı