Ateizm hakkında konuşalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu video çok şey anlatıyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Közler Möşkü. Bir aralar baya izlerdim.

Bu video çok şey anlatıyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya konulan Ateist'in onların adamı olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Zor anında dua edebileceğin birinin olmaması, öldükten sonra cennete değil de sonsuz ve mutlak bir karanlığa gömüleceğin gerçeği hiç keyif bırakmıyor.
Bu yüzden keyfime bakardım. Her türlü bozgunculuğu yapardım yeryüzünde. Ateistlerin derdini anlayamayacağım hiçbir zaman. Ölüp gideceksin işte, baksana keyfine... :D

İnsanların her şeyi üstün bir varlığa bağlaması demek ve bunun yıllar boyu sürmesi demek insanın fıtratında yüce bir şeye inanma özelliğinin olması demek değil midir? Sizin görüşünüze göre dini insan uyduruyor yanlış anlamadıysam. O zaman insanın fıtratında bir şeyler var ki yaratıcının varlığını ortaya atıyor.

İnsanlar doğası gereği birine tapmayı ister. Onun üstünde bir güç, bir lider olmasını ister.

Birinde doğuyorsun birinde ölüyorsun. Fakat ölürken ruhunu teslim ediyorsun. Öldükten sonra hiçbir şey olmamış gibi sanki hiçbir hayat yaşamamış biri olarak çıkmak, mantıksız sanki. Buradaki yaptığım faaliyetlerin karşılığını hiç alamayacak olmam da saçma.
En büyük sorunlardan biri bu. Bir insan olarak kendinizi çok önemli zannetmeniz. Bir canlı olarak tek amacınız hayatta kalmak ve üreyerek döngünün devam etmesini sağlamak. Tek amacınız bu. Bütün idealleriniz, düşünceleriniz ve eylemleriniz hayatta kalabilmek ve üreyebilmek için veya bu iki eylemi daha iyi yapabilmek etrafında şekillenir. Dinlerin çıkmasının ve bu kadar yayılmasının en büyük sebeplerinden biri de budur. İnsanlar ölmekten yani yok olmaktan korkmuşlardır. Kendilerini avutmak için bu tarz öğretileri oluşturmuş ve onlara sığınmışlardır.

O insanlar olmadığını bilmeyecek sonuçta. Çok imanlı bir hayat geçirdim diyip huzurla ölecek milyon tane insan vardır.

Bu dünyada yapabildiğinin en iyisini yapmak benim de kendi amacım. Ama ölümü düşününce yaptığın hiçbir şey senin kendi adına işe yaramayacak. Topluma katkısı olabilir ama sana yok. Bu benim canımı sıkan şey. Biraz bencilce bir düşünce sanırım.

Öldükten sonra yaşamak isterseniz, ölmez bir eser bırakınız. Hz. Ali

Bu yüzden keyfime bakardım. Her türlü bozgunculuğu yapardım her yüzünde. Ateistlerin derdini anlayamayacağım hiçbir zaman. Ölüp gideceksin işte, baksana keyfine... :D
Harbiden. Ateist adamın günah-sevap derdi yok. Dünyada olan dünyada kalıyor. Rahat kafa, kısa süreli de olsa rahat.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı