Ateizm hakkında konuşalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hak veriyorum hepsi başka dinlere küfür eden ergen topluluğu desek yeri.
Asırlardır var olan bir ideolojiyi günümüzde ortaya çıkan tipler yüzünden yargılamak çok saçma ve gereksiz bir davranış. Havalı gözükmek için Ateist olan insanların olduğu kadar sorgulayıp ve araştırıp ateist olan insanlar da var.

Ateizm ve ateist insanlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Son dönemlerde ateist kesimin artması hakkında neler düşünüyorsunuz? Eğer ateist olsaydınız, pozitif ateist mi negatif ateist mi olurdunuz?
(Sadece Enes'in "Biraz Konuşalım" serisinden olan bir videodur. Forum üyelerinin fikirlerini sormak için buraya taşımak istedim.)

Ateizm din değil, neyse. Ben tartışmaya kapalı değilim, Evrim'in tartışılacak bir yanı yok. Dünya'nın güneş etrafında döndüğü ne kadar gerçekse Evrim de o kadar gerçek. Ben Müslümanlığa saygı duyarım, Ateist olup sırf Müslüman olduğu için Filistin'i desteklemeyen tiplerden de değilim. Evrim'i tartışamayız demeye çalıştım.
Kesinlikle sana katılıyorum dostum.

Ben insanların siyaset yüzünden din değiştirmesini kesinlikle desteklemiyorum. Ancak değiştirenlerin çoğu bu yüzden değişiyor, neden arkadaşlarıma sorduğumda hepsi öyle? Rastlantı mı? Ekonomi tek başına insanları dinden soğutmaz, onların doları varsa bizim Allah'ımız var diyenlerin ülkeyi batırması sonucu dinden soğuyor insanlar.

Dinden soğumamalılar. Fakat soğuyorlar maalesef.

Ateizm ve ateist insanlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Son dönemlerde ateist kesimin artması hakkında neler düşünüyorsunuz? Eğer ateist olsaydınız, pozitif ateist mi negatif ateist mi olurdunuz?
(Sadece Enes'in "Biraz Konuşalım" serisinden olan bir videodur. Forum üyelerinin fikirlerini sormak için buraya taşımak istedim.)

Sadece bir kalemin bile bir yaraticiya ihtiyaci vardir derim ve susarim

Dinler çok karmaşık bir konu bende zamaninda ateisttim ama şu an deistim hala da doğru dini bulmuş degilim.

Düşüncene saygı duyarım fakat o kadar din var ve hepsini araştırmadan bunu söylemeni yanlış buluyorum.
Araştırılacak öyle çok bir durum bulunmamakta. Hepsi kendi zamanında ya toplumu kontrol altına almak için veya insanların ölüm korkusunu geçiştirmek için uydurduğu varlıklar veya kurallar bütününden öteye gidemiyor. Çıktığı zamanlarda kitle kontrolünü veya korkunun geçmesini sağlasa da bugün çok komik kalıyor ve hiç bir sorumuza cevap vermiyor ki aksine daha fazla soru karmaşasına sebep oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı