Ayak izi bırakılmayacak tarayıcı önerisi

Librewolf veya Brave kullanmanızı öneririm. Librewolf'te Firefox hesabı ile senkronizasyon sağlayabilirsiniz.

Brave'in RAM sömürdüğünü duymuştum. Chrome ile kıyaslandığında nasıl kaynak kullanımı?
Chrome RAM sömürür asıl.

Son düzenleme:
Dediğim gibi 5 sene öncesinde kalınmış.
Yoo hala geçerli. Aradaki fark Chromium vs Quantum olunca kullanım farkı daha yüksek. Aynı tabandaki browserları ram kullanımlarına göre kıyaslamak da mantıksız değil bu arada. Opera ve Edge arasında açık ara bir ram kullanım farkı var. Opera'da arkabaları Chrome, Edge, Brave gibi Chromium tabanını kullanuyor.

Yoo hala geçerli. Aradaki fark Chromium vs Quantum olunca kullanım farkı daha yüksek. Aynı tabandaki browserları ram kullanımlarına göre kıyaslamak da mantıksız değil bu arada. Opera ve Edge arasında açık ara bir ram kullanım farkı var. Opera'da arkabaları Chrome, Edge, Brave gibi Chromium tabanını kullanuyor.
Buna ek olarak 5 sekme açık; 4'ü bu mesajı yazmak için araştırma yapmaya kullandığım sekmeler. 1'i bu sayfa. En aşağıdaki 5 megabytelık kullanımın discord'a ait olduğunu düşünürsek burada sadece 5 sekme için ciddi bir ram kullanımı söz konusu.
1691258947567.png

Konu sahibi için; TOR kullanmayı düşünebilirsin. Olabildiğince az iz bırakmış olursun. Ama gerçekten berbat bir web deneyimi olur. Gerçekten aşırı yavaş.

Son düzenleme:
LibreWolf, Brave veya Mullvad.

Librewolf, Brave veya mullvad.

Hocam sizin tarayıcılar hakkında yazdıklarınızı okuyordum sürekli önceden. Sizi burada kendi konumda gördüğüm için mutlu oldum.

Librewolf, Brave veya mullvad.

Hocam Brave içinde arama motoru olarak Google mı kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Şu anlık gizlilik odaklı bir tarayıcı kullanmıyorum. Edge kullanıyorum ve arama motoru olarak Google var.

Gizlilik odaklı bir arama motoru tercih edecek olsam ilk olarak Startpage sonrasında DDG bakarım. Brave'in arama motoru halen emekleme aşamasında ve çoğu zaman geç yanıt veriyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı