OpenCore B450 Tomahawk Max sistemde Ethernet ve GTX 1050 Ti tanınmıyor

EniSilinmez

Picopat
Daha fazla  
macOS High Sierra yazılımını, yükledim. Ekran kartımı ve Ethernet kartımı tanımadı. Ne yapmalıyım.

• MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 5 3600X, Corsair 8x4 3200 MHz ve GTX 1050 Ti Cerberus

Ethernet için Windows'a geçin ve bu kexti EFI/OC/Kexts'e atıp configinize işleyin. _MACOSX klasörü içindekini değil diğer klasörün içindeki Release klasörü içindeki.
Sonrasında tekrar macOS'e geçin ve App Store üzerinden bütün High Sierra güncellemelerini yükledikten sonra bu sürücüyü kurun. Güncellemeyi yükleyip yeniden başlattıktan sonra tekrar güncelleme gelebilir, bu yüzden tekrar tekrar kontrol edin.
Sürücü
Bunu da yaptıktan sonra config dosyanızı bir metin düzenleyici ile açıp macOS'te iseniz Win+F, Windows'ta iseniz Ctrl+F'e basıp boot-args araması yapın ve satırın sonuna gelip bir boşluk bırakıp satıra nvda_drv=31 ekleyip kaydedip çıkın. Bu gibi olacak:
1652381536420.png

Ethernet için Windows'a geçin ve bu kexti EFI/OC/Kexts'e atıp configinize işleyin. _MACOSX klasörü içindekini değil diğer klasörün içindeki Release klasörü içindeki.
Sonrasında tekrar macOS'e geçin ve App Store üzerinden bütün High Sierra güncellemelerini yükledikten sonra bu sürücüyü kurun. Güncellemeyi yükleyip yeniden başlattıktan sonra tekrar güncelleme gelebilir, bu yüzden tekrar tekrar kontrol edin.
Sürücü
Bunu da yaptıktan sonra config dosyanızı bir metin düzenleyici ile açıp macOS'te iseniz Win+F, Windows'ta iseniz Ctrl+F'e basıp boot-args araması yapın ve satırın sonuna gelip bir boşluk bırakıp satıra nvda_drv=31 ekleyip kaydedip çıkın. Bu gibi olacak:
Eki Görüntüle 1386021
Yarın işten geldikten sonra deneyip dönüş yapacagım
Ben bu config dosyası işleme olayını çözemedim

Son düzenleme:
Tamamdır, eve gidince bakacağım. O kodu girmeden önce sürücüyü yüklemediniz mi? O argüman sürücüyü kurduktan sonra etkinleştirmek için.
Hayır ilk önce kodu girdim ama tanımadığı için direk size yazdım hocam
Bu hatayı verdi

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    161 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Doğru hocam, unuttum :D. O sürücü güncellemeler yapılmadan kurulmaz, ben eve gidince düzenleyip geri atacağım. O zaman bütün güncellemeleri yapıp kurarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı