Bannerlord unutuldu mu?

Unutulup gitti demek bence çok keskin bi' tabir olur. Bunca zamandır süre gelen bekleyişin ardından oyun çıktığında, yapılacak şeylerin kısıtlı oluşu bir süre gündemde kalmasının ardından oyunu düşürdü. En basitinden belli bir seviyeye geldikten sonra oyun tamamen kale kuşatmasına dönüyor. Ne bir hikaye ne bir görev çeşitliliği hiçbir şey yok oyunda doğru dürüst. Sandbox tamam ama bu kadar da kalitesiz bi' temel atılmaz 8 yıldır geliştirilen oyuna. Sürekli tekrar eden saçma sapan görevler, belli bir hikaye akışının olmaması, rastgele gelişen olayların çok çok az oluşu bir süre sonra sürekli aynı şeyi yaptığınız bir oyun haline dönüştürüyor Bannerlord'u maalesef. Bu da 8 yıllık gaza rağmen erken sönmesine sebep oldu. Umarım tam sürüme geçerken çok sağlam bir güncelleme getirirler.

Bu kadar gömdüm ama çok uzun saatler oynadım ve gayet keyif aldım oynarken bunu da belirteyim. :)
Oyunu devam ettiren yine de topluluğun yaptığı modlar olacak :D

Unutulup gitti demek bence çok keskin bi' tabir olur. Bunca zamandır süre gelen bekleyişin ardından oyun çıktığında, yapılacak şeylerin kısıtlı oluşu bir süre gündemde kalmasının ardından oyunu düşürdü. En basitinden belli bir seviyeye geldikten sonra oyun tamamen kale kuşatmasına dönüyor. Ne bir hikaye ne bir görev çeşitliliği hiçbir şey yok oyunda doğru dürüst. Sandbox tamam ama bu kadar da kalitesiz bi' temel atılmaz 8 yıldır geliştirilen oyuna. Sürekli tekrar eden saçma sapan görevler, belli bir hikaye akışının olmaması, rastgele gelişen olayların çok çok az oluşu bir süre sonra sürekli aynı şeyi yaptığınız bir oyun haline dönüştürüyor Bannerlord'u maalesef. Bu da 8 yıllık gaza rağmen erken sönmesine sebep oldu. Umarım tam sürüme geçerken çok sağlam bir güncelleme getirirler.

Bu kadar gömdüm ama çok uzun saatler oynadım ve gayet keyif aldım oynarken bunu da belirteyim. :)
Ben de 2 aya yakındır oynuyorum ve sürekli aynı şeyleri yaptığımı hissettiğim an birden oyundan soğuyorum. Aslında gayet güzel bir oyun ama dediğin gibi sürekli aynı şeyleri yapıyormuşsun hissi veriyor.

Oyun daha tam çıkmadı, çıksın öyle alacağım. Ayrıca çok tartışmalı çıkan The Last of Us part 2 bile konuşulmuyor artık, oyun gündemi çok hızlı değişiyor.
Ek olarak:
Oyun 8 yılda erken erişime girdiyse ne zaman tam olarak çıkar tam bir muamma, umarım Rust gibi uzun bir erken erişim sürecinden geçmez.

Oyun hala ERKEN erişimde. Şuan da 1.4.3 versiyonundan önce code refactoring yaptıklarını söylediler. o yüzden 1 aydan fazladır güncelleme yok. Güncelleme bu hafta geliyor. Oyunun unutulduğu falanda yok. Şuan gayet stabil çalışıyor. Hatta o kadar stabil ki 25+ mod yüklü olmasına rağmen 1 tane bile CTD yemiyorum. Hem forumdan, hem twitterden bir sürü açıklama yapıyor, developerler sürekli oyuncularla iletişim içinde. Oyunun Youtube kısmı hala oldukça canlı. Buradan böyle ne olduğunu bilmeden etmeden atmak tutmak iyi hoş değil mi? Ayrıyetten Steam'e girip çok satanlar kısmına bakarsanız Bannerlord'un hiçbir indirim bile olmamasına rağmen hala daha ilk 10 ilk 15 sıralarında olduğunu fark edersiniz. Oyun sizin için ölmüş lakin dünya hala oynuyor :)

Geri
Yukarı