Bannerlord unutuldu mu?

Çünkü 3 ay mıdır nedir hiç güncelleme gelmedi, ne yaptıklarını şu an bilmiyoruz. Oyunda gram hikaye, görev ve diyalog çeşitliliği yok. Koskoca oyunda 5 çeşit görev konulmuş :). Tek yapabildiğin haydutlarla savaşmak, Lordlarla savaşmak, savaşmak savaşmak savaşmak... Hani savaşsan da bir şey olduğu yok :), ha bir köylü olmuşsun ha bir kral olmuşsun ne de olsa herkes sana aynı davranıyor, aynı görevi veriyor. Yapay zeka bile geliştirilmemiş. Oyun koskoca bir "boşver" ile geçiyor. Kendi hikayeni kendin oluştur denilmiş maaşallah herhalde hayal gücümüzü kullanarak hikaye oluşturacağız :), çünkü kimseyle konuşamıyoruz da. O yüzden bu oyunun yapılacak daha çok şeyi var, benim asıl umduğum bu adamların söz verdikleri gibi 1 sene sonra yani 2021'nin nisanında tam sürüm olarak tüm bu özellikleri eksiksiz olarak getirmeleridir. Getirmezlerse benim için çok büyük bir hayal kırıklığı olarak kalacak, verdiğim 135TL'ye yazık. Minimum 6-7 milyon adet satış yapıldı, çok büyük gelir elde edildi, bu adamlar artık biraz sorumluluk almalı ve çalışmalı. 50 kişiyle oyun yapmaya çalışıyorlar az bütçeden alın da seri bitirin şu oyunu.
Bunları ben en başında dedim neden şaşırıyorsunuz ki? Adamlar zaten söyledi oyunda neredeyse hiçbir özelliğin olmayacağını ve 1 sene içersinde tüm vaad ettiklerini yapacaklarını söylediler ki şu ana kadar buna dair en ufak bir gelişme görmedik. Bence yalan söylüyorlar 3 aydır hiç mi geliştirme yapmadınız yani arkadaş? He yalan söylemiyorlarsa da zaten 2021'de görecez. Verdikleri süre dolmaya başlıyor. Ben en başından dedim bu oyunun patates olma ihtimali çok yüksek diye ama bir dayak yemediğim kaldı. Patates olacak gibi gözüküyor. Oyunda şuanda Warband'da olanlardan bile daha az özellik var anasını satayım oynamak için en ufak sebebim yok :D

Erken erişimdeki bir oyun, konsolda bile çıkmamış üstelik konsept oyun sence unutulmuş olabilir mi? Bence bu içinizde olan linç duygusundan kaynaklanıyor. Oyun hala kitlesi tarafindan rağbet gören bir yapım. Umarım her hypelanan oyundan GTA 5 etkisi beklemediğinizi de görürüz. Üstelik biri odtüde yapılıyor. Rockstar'ın birçok studyosu var. Utanmadan yapım yıllarını karşılaştırıyorsunuz.
Üstelik oyunun büyük kitlesini türkler tarafından oluşturduğunu sananlar var. Oyun Steam'de +7 milyon adet satılmış. Sosyal medya hesaplarına girip bakın. Veya Twitch'de yayın açanlara ya da subreddtilere. Türkler mi daha çok yoksa yabancılar mı? En çok satılan ülke bile değilizdir büyük ihtimal. Açıkcası ben sabrın sonu selamet gelen güncellemenin büyük olmasını bekliyorum. Şu an zaten kaynak sorunu gibi bir şey de söz konusu değil. Lütfen biraz sakin olun.

Son düzenleme:
Erken erişimdeki bir oyun, konsolda bile çıkmamış üstelik konsept oyun sence unutulmuş olabilir mi? Bence bu içinizde olan linç duygusundan kaynaklanıyor. Oyun hala kitlesi tarafindan rağbet gören bir yapım. Umarım her hypelanan oyundan GTA 5 etkisi beklemediğinizi de görürüz. Üstelik biri odtüde yapılıyor. Rockstar'ın birçok studyosu var. Utanmadan yapım yıllarını karşılaştırıyorsunuz.
Üstelik oyunun büyük kitlesini türkler tarafından oluşturduğunu sananlar var. Oyun Steam'de +7 milyon adet satılmış. Sosyal medya hesaplarına girip bakın. Veya Twitch'de yayın açanlara ya da subreddtilere. Türkler mi daha çok yoksa yabancılar mı? En çok satılan ülke bile değilizdir büyük ihtimal. Açıkcası ben sabrın sonu selamet gelen güncellemenin büyük olmasını bekliyorum. Şu an zaten kaynak sorunu gibi bir şey de söz konusu değil. Lütfen biraz sakin olun.
Ben oyunu kötülemedim ki aksine daha da yükselmesini istiyorum. Ben de şu an oyunu aktif olarak oynamaktayım ve keyif alıyorum. Sadece Bannerlord ile alakalı hiçbir haber,video,gösterim yok eskisi gibi. Unutulması kimsenin işine gelmez. Sonuçta oyun Türk yapımı. Oyun sektöründeki tek umudumuz.

Erken erişimde diye kendinizi avutmayın derim. Oyun tam sürüm haline gelince de pek bir değişiklik olmayacaktır. Oyunu hala oynanabilir kılacak tek bir şey var o da modlardır. Modların geliştirilip yayımlanmaya başladıktan sonra oyun zevk vermeye başlayacaktır.

Bu aralar insanların yorumlarını okumaya bile üşeniyorum.

Sadece içeriğin halen 5-10 saat sonra, tekrara bağladığını söyleyebilirim. Kale savaşları ya da 1000 kişilik meydan savaşı gibi şeyler, oyunu oynamaya devam etmenizi sağlamıyor. Bu oyuna ANNO oyunları gibi kale, şehir, ekonomi geliştirme gibi gerçekten derin mekanikler lazım.

Evet, ilk günlerde 100-200 Bin oyuncu varken, şu anda 30-40 bin düştüğü doğru. İnsanlar güncelleme ya da oyunu oynayacak heves arıyor diye düşünüyorum.

Warband oyununu da modlar oynatıyordu. Modsuz oyun aşırı ham ve sorunluydu. Valve gibi iyi modları satın alıp, Taleworlds yeni oyunlar çıkarmasını isterim. Şahsen CS, DOTA, TF gibi oyunların modlardan çıkıp popüler olmasından, örnek alınması gerekiyor. Geliştirme süreci bittikten sonra, modculara yatırım yaparlarsa çok iyi olur.

Kısaca yazacağım.
Satın aldım, indirdim, girdim, iki çapulcu öldürdüm, çıktım ve oyunu sildim.

Hayal kırıklığı yaşadım açıkçası. Warband'a saatlerimi gömdüğüm içindir belki, çok benzer geldi her şey. İçimden "ben bu oyunu zaten oynamıştım ya" dedim ve sildim. Ayrıca üzdü.

Geri
Yukarı