Başıboş köpeklerin açtığı sorun: Fare bolluğu

@Keremmss bu kuduz vakası çok tehlikeli ve yakalandıktan sonra tedavisi de yok. Bu kuduz olayından dolayı dünya Dying Light sokaklarına dönerse şaşırmam.
Evet hocam kuduza yakalanırsan kurtulma şansın yok. Hayvanseverler seni takmayacak bile. Ya bakın sinirlendiğim nokta şu: sokak kopekleri toplatılsın dedik diye biz hayvanlardan nefret mi ediyoruz? Aramızda hayvanlardan nefret eden var mı? İttaparlardan nefret ediyorum, hayvanlardan değil.

@M3HM3TY ya da başıboş sokak köpekleri park halindeki aracı da parçalayabilirler:

Sokaklara hiçbir zaman güvenilmez zaten. Çalınma veya başka bir vaka yaşanmasın diye evi yaptırıyorken yanına küçük bir garaj yaptırdık arabalarımızı park ediyoruz.

Evet hocam kuduza yakalanırsan kurtulma şansın yok. Hayvanseverler seni takmayacak bile. Ya bakın sinirlendiğim nokta şu: Sokak kopekleri toplatılsın dedik diye biz hayvanlardan nefret mi ediyoruz? Aramızda hayvanlardan nefret eden var mı? İttaparlardan nefret ediyorum, hayvanlardan değil.

Çok güzel bir söz var köpek taparlar için ama burada söyleyemem. Banlanırım 1-2 hafta muhtemelen.

@M3HM3TY ya da başıboş sokak köpekleri park halindeki aracı da parçalayabilirler:

Hocam akşam araçla gidiyorduk güzel güzel, bir köpek havlama sesi geldi şaşırdık, ne olduğunu anlamadan pat diye bir ses geldi. Köpek aracın kapısına kafa atıp ısırmış, çizdi arabayı bayağı bi.

Sokaklara hiçbir zaman güvenilmez zaten. Çalınma veya başka bir vaka yaşanmasın diye evi yaptırıyorken yanına küçük bir garaj yaptırdık arabalarımızı park ediyoruz.

Çok güzel bir söz var köpek taparlar için ama burada söyleyemem. Banlanırım 1-2 hafta muhtemelen.
Valla hak ediyorlar da işte banı yersin doğru söylüyorsun. Bir gün umarım toplanır bu hayvanlar, ben daha çok parçalanmış çocuk, kadin, erkek ne olursa artık görmek istemiyorum. Çocuk isiriliyor benim içim gidiyor. Ölecek çünkü kuduz. Yani ittaparları hiç mi ilgilendirmiyor bu durum.

@Keremmss hayvanları öne sürerek hayvanların üstünden çıkar elde eden hiç kimseyi sevmiyorum.
@M3HM3TY en mantıklı olanını yapmışsınız. Tebrik ederim. Gerçekten sokakta araba bırakılmaya gelmiyor. Zamanında evimizin önünde park hâlinde duran aracımıza vurup kaçmışlardı.
@Akeron sürücüler için de oldukça sıkıntı oluyorlar.

Bu sorunun tek bir çözümü var, onu yapacak yönetici de Türkiye'de yok maalesef. Önce 5199 sayılı kanunun değişmesi lazım, sonra da belediyeler ülke çapında eşzamanlı toplu itlaf çalışmalarına başlamalı; başıboş köpeklerin itlaf yapılan bir bölgeden yapılmayan başka bir bölgeye kaçmalarına izin verilmemeli.

Hocam akşam araçla gidiyorduk güzel güzel, bir köpek havlama sesi geldi şaşırdık, ne olduğunu anlamadan pat diye bir ses geldi. Köpek aracın kapısına kafa atıp ısırmış, çizdi arabayı bayağı bir.

Bizim buraya meydan gibi bir yer yapıldı ve orada bayağı bir köpek nüfusu arttı. Kasaplar, dönerciler falan kedi ve köpekler olduğu için yemek veriyor ama bu sefer nüfusları da ciddi oranda artıyor. Daha geçen ikisini sevişiyorken görmüştüm. Şaka yapmıyorum.

Bizim buraya meydan gibi bir yer yapıldı ve orada bayağı bir köpek nüfusu arttı. Kasaplar, dönerciler falan kedi ve köpekler olduğu için yemek veriyor ama bu sefer nüfusları da ciddi oranda artıyor. Daha geçen ikisini sevişiyorken görmüştüm. Şaka yapmıyorum.
Kisirlastirmaya da karşı çıkanlar az değil. Neymiş kopegin nesli kuruyormuş. Ağzımdan bir laf çıkacak şimdi.

@Keremmss hayvanları öne sürerek hayvanların üstünden çıkar elde eden hiç kimseyi sevmiyorum.
@M3HM3TY en mantıklı olanını yapmışsınız. Tebrik ederim. Gerçekten sokakta araba bırakılmaya gelmiyor. Zamanında evimizin önünde park hâlinde duran aracımıza vurup kaçmışlardı.
@Akeron sürücüler için de oldukça sıkıntı oluyorlar.

İstanbul gibi büyük bir yerde hiçbirine güvenilmez. Bir de bir evin altına park ettin diyelim deprem oldu araba da göçer. En iyisi kendi evine garaj yaptırıp park etmen. Hem hiçbir şey düşmez hem de daha güvenilir. Biz zaten aracımızı çok kullanmıyoruz en öne park ettik bu yüzden. Arkamızda da amcam park ediyor genelde yani her türlü bizim araca bir şey olmaz.

Geri
Yukarı