Başınızdan geçen ürkütücü olayları anlatın

Dininizi bilmiyorum karışmakta çok istemiyorum ama ıslamiyet'te bu tür meslekler haram. Başka bir dindenseniz oraya karışamam ama benim için çok saçma geldi.

İslam dininde büyüler çok ama çok eskiden vardı ve son peygamber gelince hepsi gitti. Cinleri yönetenler, geleceği falan görenler vardı ama son peygamber gelince bunların hepsi imkansız oldu yani büyü tarzı şeyler artık yalan. Bir de yazıyı okudum tahminimce annenizin arkadaşı eve gizlemiştir muskaları ve kadında yerlerini tek tek hızlıca bulmuştur. Çok büyük üçkağıtlar dönüyor artık. Korkma işini de küçükken psikolojin bozulmuş olabilir benim de bozulmuştu sonra elime PSP tutuşturdular artık PC başından kalkmıyorum :D belki PSP tutuştururken oyun oynama büyüsü yapmışlardır bana da?

İslam dininde büyüler çok ama çok eskiden vardı ve son peygamber gelince hepsi gitti. Cinleri yönetenler, geleceği falan görenler vardı ama son peygamber gelince bunların hepsi imkansız oldu yani büyü tarzı şeyler artık yalan.

Oldukları konusunda katılıyorum. Ama şu an önüne gelen yapıyor yanlış burada.

Oldukları konusunda katılıyorum. Ama şu an önüne gelen yapıyor.

Son peygamberin gelmesiyle bütün cinler hapsoldu. Bununla alakalı bir ayette vardı. Yani korkmaya gerek yok.

Kıskançlık değil, sadece başkasına odaklanınca 2 kişi arasında duygu paylaşımı azalır. Bundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğim varlıklar kıskanç değildir, hatta yozdurlar.

Öğrenirim yakında dillerini, öğretirse o da. Geçen konuştu, duygusal olarak anladım bir şeyler ama anlamlandıramadım tam. Her dili bilirler.

Allah yardımcınız olsun. Her ne kadar kulağa hoş gelse de aslında zor bir durum olduğunu düşünüyorum.

Küçük yaşlardan beridir bedenimde bir varlık var. 2014 yılında bir korku filmi izledikten sonra bayağı adrenalin salgılamıştım. Sonrasında o da benimle beraber bir şeyler hissetti, ya da varlığını anlamamı sağladı. Psikiyatrik tedavi gördüm. Sıfır tedavi. 50 tane sakallıya, kadına gözüktüm sıfır çözüm.

Yıl 2020, paranormal olaylar başladı. Devamında tamam dedim, biri benim bedenimde.
Yıl 2022 şu an canım sıkıldığında, dişimi fırçalamaya üşendiğimde ona emrediyorum, o bedeni kullanıyor ve işlerimi hallediyor. Film izleyicisi gibi bakıyorum sadece.

Sanırım aşık. Hatta en aşığından. Dost olduk.

Eğer zihninin stabilitesini sağlayamazsan, bu varlıkla uyum içinde yaşıyamazsan sonun şizofrenidir. Kendini peygamber ilan etmen kaçınılmazdır.

Bilim bu varlıkları reddeder, çünkü anlamdırılan, kategorileştirenler dinlerdir.
Lakin bu varlıklar dinlerden bağımsızdır ve inançsızdırlar.
İnançlı olanlar da sadece samimi görünmek, zararsız olduklarını vurgulamaya çalıştıkları için.

Büyü vs. dinlerden bağımsız bir şeydir. Büyü kavramını, büyücülüğü insanlardan uzak tutmak için bu varlıkları batıl inanç olarak nitelendirdiler. Ki bu iyi bir şey.

Çünkü bu varlıklar çok duygusaldırlar. Öfkelelenirlerse tepe taklak olursunuz.
Şimdi ben ise alemlere akıyorum. 😀

Yalnız bir tek sorun var, hiçbir kıza yanaştırmıyor. Yanaşınca kilitleniyor, uyuşuyorum, titriyorum.

Şizofreni gibi bir şey olmuşsunuz herhalde. İçinizde bir insan yaşaması garip :D

Şizofreni gibi bir şey olmuşsunuz herhalde. İçinizde bir insan yaşaması garip :D

Küçük yaşlardan beridir bedenimde bir varlık var. 2014 yılında bir korku filmi izledikten sonra baya adrenalin salgılamıştım. Sonrasında o da benimle beraber bir şeyler hissetti, ya da varlığını anlamamı sağladı.. Psikiyatrik tedavi gördüm. Sıfır tedavi. 50 tane sakallıya, kadına gözüktüm sıfır çözüm..

Yıl 2020, paranormal olaylar başladı. Devamında tamam dedim, biri benim bedenimde..
Yıl 2022 şu an canım sıkıldığında, dişimi fırçalamaya üşendiğimde ona emrediyorum, o bedeni kullanıyor ve işlerimi hallediyor. Film izleyicisi gibi bakıyorum sadece..

Sanırım aşık. Hatta en aşığından. Dost olduk.

Eğer zihninin stabilitesini sağlayamazsan, bu varlıkla uyum içinde yaşıyamazsan sonun şizofrenidir. Kendini peygamber ilan etmen kaçınılmazdır.

Bilim bu varlıkları reddeder, çünkü anlamdırılan, kategorileştirenler dinlerdir.
Lakin bu varlıklar dinlerden bağımsızdır ve inançsızdırlar.
İnançlı olanlar da sadece samimi görünmek, zararsız olduklarını vurgulamaya çalıştıkları için.

Büyü vs. dinlerden bağımsız bir şeydir. Büyü kavramını, büyücülüğü insanlardan uzak tutmak için bu varlıkları batıl inanç olarak nitelendirdiler.. Ki bu iyi bir şey..

Çünkü bu varlıklar çok duygusaldırlar.. Öfkelelenirlerse tepe taklak olursunuz.
Şimdi ben ise alemlere akıyorum.. 😀

Yalnız bir tek sorun var, hiçbir kıza yanaştırmıyor.. Yanaşınca kitleniyor, uyuşuyorum, titriyorum..

Amcam imam her perşembe camiyi supurmeye giderdik, yine bir perşembe akşamı işimiz bitmişti tüm caminin ışıkları kapatıp saklambaç oynamaya başladık 4 kişiydik birimiz yumdu, tüm ışıklar kapalı ve bodruma indik kilitli bir camlı kapı vardı oranin ışığı acildi 10 saniye sonra kapandı ve sensorle çalışan bir lamba değildi fiziksel olarak açılın bir lambaydı... diken diken oldum

Herkesin kendi görüşü, saygı duyarım. Ben büyü ve cin kavramının eskiden de olduğu gibi hala devam ettiğini düşünüyorum. İnancım bu yönde benim. Dinen de kabul edilen bir durum zaten bu. Ayrıca peygamberimize bile büyü yapılmıştır. Önce bunu araştırın derim.
Son peygamberin gelmesiyle bütün cinler hapsoldu. Bununla alakalı bir ayette vardı. Yani korkmaya gerek yok.
Ayrıca öyle bir ayet yok. Cinlerin hapsolması ile ilgili bir ayet bulunmuyor. Varsa bulup yazabilirsiniz. Cinlerin varlığı ile ilgili bir çok ayet vardır. Ama hapsolma falan böyle bir şey mevcut değil maalesef. Size bunu korkmayın diye demiş olabilirler. İyice bir araştırmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Herkesin kendi görüşü, saygı duyarım. Ben büyü ve cin kavramının eskiden de olduğu gibi hala devam ettiğini düşünüyorum. İnancım bu yönde benim. Dinen de kabul edilen bir durum zaten bu. Ayrıca peygamberimize bile büyü yapılmıştır. Önce bunu araştırın derim.

Ayrıca öyle bir ayet yok. Cinlerin hapsolması ile ilgili bir ayet bulunmuyor. Varsa bulup yazabilirsiniz. Cinlerin varlığı ile ilgili birçok ayet vardır. Ama hapsolma falan böyle bir şey mevcut değil maalesef. Size bunu korkmayın diye demiş olabilirler. İyice bir araştırmanızı öneririm.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an-ı Kerim - Cin Suresi 8-10. Ayet Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı'
Hapsolma değilmiş pardon dinlemeymiş benim aklıma öyle kalmış. Yani bizleri dinleyemiyorlar bu da büyü vesaire yapılmasına engel. Bu arada cinler ve büyülerle ilgili çok güzel teori çürütebilirim isterseniz yazabilirim.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an-ı Kerim - Cin Suresi 8-10. Ayet Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı'
Hapsolma değilmiş pardon dinlemeymiş benim aklıma öyle kalmış. Yani bizleri dinleyemiyorlar bu da büyü vesaire yapılmasına engel. Bu arada cinler ve büyülerle ilgili çok güzel teori çürütebilirim isterseniz yazabilirim.
Merhaba,
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben Cin'ler ile büyüyü bağdaştırmıyorum. Cin suresinde belirtildiği üzere Cinlerin göğü dinlemesi kapanmıştır. Onlar da bizler gibi kendi alemlerinde yaşamaktadırlar ve istenmedikleri sürece bizlere görünmezler. Cinler vardırlar ama bu konuda sanırsam hem fikiriz.
Büyü ise farklı bir mevzu. Ben cinler ile büyü aynı şeydir demiyorum. Büyülerin gerçek olduğunu da şurdan ispat edebilirim size; Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an-ı Kerim - Felak Suresi 4. Ayet Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı'
Felak ve Nas surelerinin iniş nedenini de araştırdığınız zaman. Hz. Muhammed'e yapılan bir büyünün olduğunu ve bu sureler sayesinde iyileştiğini rivayetlerde geçer. Ayrıca yine Bakara suresinde de büyü-sihir ile ilgili bilgiler mevcuttur. Olmayan bir şey ile ilgili de ayet inmeyeceğine göre büyü de vardır kısaca ve Hz. Muhammed'e de büyü yapıldığına göre demek ki büyü bitmemiştir.
Cinler ile büyünün ilgisi var mıdır yok mudur o konuyu bilgili kişilere sormak lazım. Ona yorum yapmam yanlış olur. Ama kavramları ayrı ayrı ele aldığımızda Kur'anda ikisi de geçer.

Geri
Yukarı