Başınızdan geçen ürkütücü olayları anlatın

Merhaba,
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben Cin'ler ile büyüyü bağdaştırmıyorum. Cin suresinde belirtildiği üzere Cinlerin göğü dinlemesi kapanmıştır. Onlar da bizler gibi kendi alemlerinde yaşamaktadırlar ve istenmedikleri sürece bizlere görünmezler. Cinler vardırlar ama bu konuda sanırsam hemfikiriz.
Büyü ise farklı bir mevzu. Ben cinler ile büyü aynı şeydir demiyorum. Büyülerin gerçek olduğunu da şuradan ispat edebilirim size; Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an-ı Kerim - Felak Suresi 4. Ayet Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı'
Felak ve Nas surelerinin iniş nedenini de araştırdığınız zaman. Hz. Muhammed'e yapılan bir büyünün olduğunu ve bu sureler sayesinde iyileştiğini rivayetlerde geçer. Ayrıca yine Bakara suresinde de büyü-sihir ile ilgili bilgiler mevcuttur. Olmayan bir şey ile ilgili de ayet inmeyeceğine göre büyü de vardır kısaca ve Hz. Muhammed'e de büyü yapıldığına göre demek ki büyü bitmemiştir.
Cinler ile büyünün ilgisi var mıdır yok mudur o konuyu bilgili kişilere sormak lazım. Ona yorum yapmam yanlış olur. Ama kavramları ayrı ayrı ele aldığımızda Kur'anda ikisi de geçer.

Cinler vardırda hemfikirim. Sadece cinlerin bize musallat olması, büyülerde kullanılmasının imkansız olduğunu birazcık karışık olarak söyledim. Yani cinler bizi dinleyemiyor. Herhangi bir hocaya hacıya gittiğinizde cinlerine sesleneceğini falan söyler büyü yaparken. Cinlerinde göğü dinlemesi imkansız olduğundan büyüler artık işlememektedir. Hem büyüler(şu anda) gerçek olsaydı şu dünyada herkes herkese büyü yaptırır kimse yaşayamaz hale gelirdi.

Cinler vardırda hemfikirim. Sadece cinlerin bize musallat olması, büyülerde kullanılmasının imkansız olduğunu birazcık karışık olarak söyledim. Yani cinler bizi dinleyemiyor. Herhangi bir hocaya hacıya gittiğinizde cinlerine sesleneceğini falan söyler büyü yaparken. Cinlerinde göğü dinlemesi imkansız olduğundan büyüler artık işlememektedir. Hem büyüler(şu anda) gerçek olsaydı şu dünyada herkes herkese büyü yaptırır kimse yaşayamaz hale gelirdi.
Aynen aynen, ben ayrı kavramlar olarak değerlendirmede bulundum. Kur'anda büyü-sihir gibi şeylerden bahsederken "tabiat üstü güçler ile ilişki kurmak" diyerek bahseder. Ama bunlar nedir ne değildir o kısıma yorum yapamam. :)

Aynen aynen, ben ayrı kavramlar olarak değerlendirmede bulundum. Kur'anda büyü-sihir gibi şeylerden bahsederken "tabiat üstü güçler ile ilişki kurmak" diyerek bahseder. Ama bunlar nedir ne değildir o kısma yorum yapamam. :)

İşte meleklerler diyebiliriz tabiat üstü güçlere. En son meleklerle konuşan ise Hz. Muhammed'dir. O zamandan bu zamana kadar hiç ilişki kurabilen insan yoktur. Kurdum diyenlerde palavracıdır.

B

Dininizi bilmiyorum karışmakta çok istemiyorum ama ıslamiyet'te bu tür meslekler haram. Başka bir dindenseniz oraya karışamam ama benim için çok saçma geldi.

Bir insanın büyüsünü bozmak haram olmaz. Burada kadın eğer insanlara yardın etmek amacıyla yardım ediyorsa sıkıntı olmaz.

İşte meleklerler diyebiliriz tabiat üstü güçlere. En son meleklerle konuşan ise Hz. Muhammed'dir. O zamandan bu zamana kadar hiç ilişki kurabilen insan yoktur. Kurdum diyenlerde palavracıdır.

Aslında kurulabilir ama bu ilmin bilgisi olacak çoğunlukla Arapça, İbranice veya Farsça bilenler yapıyor. Ben uzun zaman önce bu tarz kitaplar bulmuştum garip bir şekilde internet içinde kol geziyor.

Rüyamda namaz kılan bir adam bir anda bana bağırmaya başlamıştı ve uyandım sonrasında tekrar yattım ve bu sefer çıplak bir kadın aynı şekilde gözleri siyahlaşarak bağırmaya başlamıştı .
Aklıma The Witcher dizisinde iksir içen efsungerlerin gözlerinin siyah olması geldi.
1644518064693.png

Geri
Yukarı