Bazı Gıdaların "Şifalı" Olduğuna İnanıyor musunuz ?

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Haberlerde veriyorlar bazen, işte keçiboynuzu bağırsak kanserini önlüyor, işte bilmem balın faydaları saymakla bitmiyor, altın çilek şuna iyi geliyor vs...

Bunlar çok saçma geliyor bana, o zaman dünyada neden bu kadar çok kanser var ? Hele aktarcılara sorsan sattıkları her şeyin bir kanser türüne iyi geldiğini söylerler:D

Ben pek inanmıyorum bu "kansere iyi gelen gidalar" hikayesine ya da işte hastalıkları önleme hikayesine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben en çok şuna inanıyorum, nedense herhangi bir bitki, özüt yararlı denildiği zaman belirli "hocalar"'ın sitelerinde satışa çıkıyor sanki satış yapmak için ortalığa atılıyor gibi hissediyorum nedendir bilinmez.

Buna karşın özellikle hazır, ucuz ve kızartılmış gıdaların gerçekten zararlı olduğuna inanıyorum ben.
Tabi ki yiyince ertesi gün kanser olmuyorsunuz ama uzun vadede ciddi zararları olduğunu düşünüyorum.

Bir hastalığı iyileştirmek kolay değil. Bu tarz ürünler ise ilaç olarak kullanılamaz. Birtakım hastalıklarda ilaç kullanımında bile hastalık gerilemez, hastalığın ilerleyişi yavaşlar. Bazı bitkisel ürünlerin ufak tefek faydaları olabilir. Tedbir amaçlı kullanılabilecek, doktorlar tarafından da önerilen (propolis gibi) şeyler de var. Ancak gel gelelim orta çağda da yaşamıyoruz.

Bilimden şaşmamak lazım. Bir de ilaç beğenmeyen ve ilaçlara "Bizim milletimizi kısırlaştırmak için başka ilaç üretip yolluyorlar." diyen insanlar var. Genelde bu tür insanlar "şifalı otlar"'ı çok fazla tüketiyor. Bir kere de iyileştiğini görünce "Haa tamam bu bitki bu hastalığa iyi geliyor" diye genelleme hatası yapıyorlar.

İlaç araştırmalarında ise ilaçların hastalığa sahip insanların en az %95'inde etki göstermesi gerekiyor ki lisans alabilsin.

En büyük şifa perhizdir.. Aidin Salih isimli bir Özbek tıpçı diyor bunu.. Yakında rahmetlinin yazdığı kitaba göre açlık kürü uygulayacağım.. İşe yarar mı bilmem ama ölmeyeceğim kesin :D
Ayrıca ilaçlar gerçekten zararlı bana göre.. Şifalı otçulardan değilim (Ne biçim tabir oldu ya :D) ama zararlı.. Atıyorum baş ağrısı ilacı içorsun zamanla ilacın yan etkisi diye bi hastalık daha geliyor. Onun tedavisine (!) başlıyorsun, yine aynı yan etki.. Böyle sürüyor.. Özellikle kanser hastalarının başına gelir bu durum..
Ne diyeyim, Allah herkese acil şifalar versin..

Flash TV'de böbrek yetmezliği takviye seti satan bir adam vardı. Öve öve bitiremiyorlardı. Geçen aylarda internette gezinirken adamın böbrek yetmezliğinden öldüğünü okudum. Ne kadar ironi..

Adını buldum : Prof. Dr. Ömer Çoşkun. Profesör doktor olduğuna pek inanmıyorum. Kahvedeki 40 yaş üstü abilere benziyor.

Geri
Yukarı