Bazı Gıdaların "Şifalı" Olduğuna İnanıyor musunuz ?

Bal diyeceğim ama "Canan Hoca" ona da savaş açtı. Haksız değil aslında kadın. Çoğu balın içeriğine Flsah TV'de satılanlar gibi:D mısır şerbeti var. Gerçi ben balı sevmem ama şifalı abi şifalı.(y)
Bir de zeytinyağı var. Şimdi bu konuda "Canan Karatay" hocamıza fazlasıyla katılıyorum.(Çok şey bilirmiş gibi bir de katılıyorum dedim ama.:ROFL:)
Ama zeytinyağı önemli ya.

Bal diyeceğim ama "Canan Hoca" ona da savaş açtı. Haksız değil aslında kadın. Çoğu balın içeriğine Flsah TV'de satılanlar gibi:D mısır şerbeti var. Gerçi ben balı sevmem ama şifalı abi şifalı.(y)
Bir de zeytinyağı var. Şimdi bu konuda "Canan Karatay" hocamıza fazlasıyla katılıyorum.(Çok şey bilirmiş gibi bir de katılıyorum dedim ama.:ROFL:)
Ama zeytinyağı önemli ya.
Cevizi de beyine sağlıklı diye öve öve bitirememişti Canan Hanım. Kendisi meğer iyi olduğundan değil ceviz satın almaları için övmüş. Bir araştırma yapmışlar adına kayıtlı bir sürü ceviz bahçesi çıkmış. Yoksa ceviz kesinlikle sağlıklıdır yanlış anlamayın. Fazla yenilmediği sürece..

Her şeyin doğalı güzeldir; doğal tüketince bilimden şaşmazsınız. 2000'li yılların başlarında yeni doğan çocuklara anne sütü içirmeyin dediler. Neden? İnsanlar hazır sütler ile mamalar ile hem bizim ürünümüzü alsın hem de bağışıklık azalsın diye. Yine 5 yıl öncesine kadar doktorların çoğu, her gelen hastaya antibiyotik yazar, eksik etmezdi. Günümüzde ise antibiyotiğin bin bir zararından bahsediliyor. Kimyasal üründense kendi yetiştirdiğin ve doğal olduğuna inandığın her şey daha faydalıdır. Cinci hoca ilaçları hariç tabii ki de. Yok efendim keçi dışkısı, biberiye otu karıştır, turp gibi olursun. Peh...

Bu nedir ya :D

Dosya Ekleri

• omer-coskun_1842.jpeg
    omer-coskun_1842.jpeg
    36,8 KB · Görüntüleme: 64
Haberlerde veriyorlar bazen, işte keçiboynuzu bağırsak kanserini önlüyor, işte bilmem balın faydaları saymakla bitmiyor, altın çilek şuna iyi geliyor vs...

Bunlar çok saçma geliyor bana, o zaman dünyada neden bu kadar çok kanser var ? Hele aktarcılara sorsan sattıkları her şeyin bir kanser türüne iyi geldiğini söylerler:D

Ben pek inanmıyorum bu "kansere iyi gelen gidalar" hikayesine ya da işte hastalıkları önleme hikayesine.

Şimdi bazı bitkilerin sağlığa faydası var ve sağlığa faydası olan şeylerinde kanser riskini aşağıya çektiği de bir gerçek.Ancak aktarlar vs gibi satış yapan insanlardan ahlak yoksunu olanlar para kazanmak için ayrık otunun bile kansere faydalı olduğunu söylerler.Ayrıca kanser dediğin şey genetik olabildiği gibi çevre şartları , beslenme gibi etmenlere bağlı.

Bazi gida ve bitkiler sifalidir evet ama aramizda bazi ückagitcilar bu sifayi cok abartti ve öbür dünyaya göc etti.

Bknz: Ömer Coskun
Özellikle sahte sakal takıp dini kanallarda "günah temizler , kötülükten arındırır" gibi konuşanlara ayar oluyorum. Dini de dolandırıcılık konularına alay ettiler ya beş on beterini bulsunlar.

Geri
Yukarı