Beyin göçünü destekliyor musunuz?

Beyin göçünü desteklemiyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe Hitabe'sinde hangi durumda ne yapılması gerektiği yazıyor.

Bizim gençlik mükemmel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığımız herhangi bir şeyin iki katından daha fazlasını vergi olarak ödüyoruz.
Dolar 8'e yakın, Euro 9'a vurmuş.
Gençlik bu ve bunun gibi sebeplerden göçüyor başka ülkelere.
Peki siz beyin göçünü destekliyor musunuz? Siz başka bir ülkeye gitmeyi düşünüyor musunuz?
Her üniversite mezunu iş bulamaz dediler. İnsanlar ülkesinde iş bulamazsa ne yapsın herkesin ailesi zengin değil ya da tanıdığı yok o yüzden beyin göçünü sonuna kadar destekliyorum

@359149 bahsettiği haber bilmeyenler için, umarım bir daha böyle şeyler görmeyiz :(:

Maalesef Türkiye böyle giderse durum kötü.

Beyin göçünü destekliyorum. Konsollara verginin vergisinin vergisini veriyoruz. Elbette ulu önder Atatürk'ün kurduğu ülkede yaşamak isteriz hatta güzel bir fakat turist olarak. Difficulty zorda başladık hayata.

Mesela Almanya'da yaşamak kolay değil diyorlar.
Gayet kolay. Aksini iddia edenler düzenlerinin bozulmasını istemiyorlar. Hepsinin altında BMW, Mercedes, en kötüsü bile WW Golf sürüyor. Bak kötü dediğim arabaya Türkiye'de asgari ücretle ömür boyu ulaşılamayacak bu gidişle.

Peki siz beyin göçünü destekliyor musunuz? Siz başka bir ülkeye gitmeyi düşünüyor musunuz?
Evet destekliyorum.

Bırakın teknolojiyi akşam sofraya yarım kg et koymak lüks olduysa, başarılı insanların projesi red ediliyorsa ve işe hak eden değil torpili olan giriyorsa beyin göçüne karşı olmanın anlamı yoktur.

Beyin göçünü desteklemiyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sinde hangi durumda ne yapılması gerektiği yazıyor.
Özür dilerim ama sizin dediğiniz insanların önüne hep taş koyuyorlar, hain ilan ediyorlar. Halk bırakın beraberliği en ufak durumda terör örgütü muamelesi yapıyor.

Bu durumda size emekleri boşa gitsin istemez haliyle kendini başka ülkede yer bulur.

😞

Geri
Yukarı