Bıçak taşımak suç mu?

Biber gazı taşıyın dostlar. Ben bu ülkenin kanunlarına hayret etmeden duramıyorum. Ateşli silah taşımak yasak, kesici alet taşımak yasak, o yasak, bu yasak. Nasıl koruyacağız biz kendimizi? Bu yasaklar neden sadece kendisini korumaya çalışan vatandaşa işliyor? Benim bıçaklı bir saldırgana karşı kendimi korumam niçin yasak? Geçenlerde bulunduğum yerdeki karakola yakın bir yerde bir çocuk telefonunu vermedi diye 2 kişi tarafından bıçaklanmış. Bu çocuğun kendini koruması niçin yasak? İnsanın isyan edesi geliyor. Neyse ki biber gazı seçeneğini elimizden henüz almadılar. Ve biber gazı gerçekten kuvvetli bir şey. Yanınızda bulunsun. Jenix tavsiye ederim.

Arkadaşlarla balığa çıktığımız zamanlar 3 cm'den uzun olmayan alet çakısını yanımızda taşıyabiliyoruz. Elbette yanımızda olta malzemeleri de olduğu için lazım oluyor ve bu şekilde sorun olmuyor. Daha uzun çakı ve bıçakları taşımak suç. Serseri gibi beline çakı takmak, beline av bıçağı takmak vs. suç.

Savunma amaçlı bıçak taşıyabilirsin fakat bunu bir bireyin üzerinde kullanamazsın, karşı taraf sana saldırmadan ve saldırı anında sana eş değer bir silah kullanmadan senin kavga anında bıçak çekip adamı yaralaman hapse girmene hatta ömür boyu hapis yemene sebebiyet verir.

Kısacası: Canın tehlikede ise ve başka çıkar yol yok ise kullanabilirsin.

Bıçak alırsa öldürülür ondan önce davranırlar polisi araması yardım istemesi en iyisi.

Biber gazı taşıyın dostlar. Ben bu ülkenin kanunlarına hayret etmeden duramıyorum. Ateşli silah taşımak yasak, kesici alet taşımak yasak, o yasak, bu yasak. Nasıl koruyacağız biz kendimizi? Bu yasaklar neden sadece kendisini korumaya çalışan vatandaşa işliyor? Benim bıçaklı bir saldırgana karşı kendimi korumam niçin yasak? Geçenlerde bulunduğum yerdeki karakola yakın bir yerde bir çocuk telefonunu vermedi diye 2 kişi tarafından bıçaklanmış. Bu çocuğun kendini koruması niçin yasak? İnsanın isyan edesi geliyor. Neyse ki biber gazı seçeneğini elimizden henüz almadılar. Ve biber gazı gerçekten kuvvetli bir şey. Yanınızda bulunsun. Jenix tavsiye ederim.

Haklısın ama okula getirmeyede gerek yok.

Geri
Yukarı