Bıçak taşımak suç mu?

Kesip biçerim demiyorum. Söylediğim lafı isteyen istediği gibi anlamlara taşıyabilir. Arkadaş gelip de onu yapmayacağını bildiği halde beni tahrik ederse söylediklerim ağır olabilir. Bastırırızdan kastım izin vermeyiz anlamında. Müslüman ülkeyiz.

Diğer arkadaşa konuşuyorum yanlışlıkla seni etiketlemişim herhalde. Pardon.

Türkiye cumhuriyeti'nin dini yoktur. Anayasayı öğren önce, Müslüman bir ülke değiliz.

Sabah namazına ben de camiye giderim mahalle kuytu yerde hiç lazım olmadı tinerci falan görsen bir tekmeye bakar ama köpeğe bıçakla zor müdahale edersin.

+6 ay boyunca normal kelebekle gezdim. Yapacak olsam o zamanlar yapardım. Şu eş cinsellik olayından da nefret ediyorum zaten. Ayrıca sokakta karşılaşsak alete edevata gerek kalmadan iş hallolur.

Sağ olun hocam çok teşekkürler.
Hah işte, dökülün şöyle. İçinizdeki caniyi ortaya çıkarın. Bugün bıçak taşımayı soran zihniyet yarın LGBT+ bireylere sataşır zaten. Tebrikler. Technopat yetkililerini bu kişi için konuya çağırıyorum.

Dostum iyi misin?
Sadece bıçakla bastırmayız diyerek ne anlamamızı bekliyorsun?
Gidip protesto mu yapacaksın?
Hayır, silaha sarılacaksın.
Tahrik ederse ne yapıyorsan yap birşey diyemem.

Ayrıca müslüman ülke falan değiliz, ülkenin % kaçı müslüman?
Burası laik bir devlet, isteyen istediğini başkasının alanını taciz etmedikçe yapar.
LGBT /+/... bireyler gerek yaptığı eylemler, davranışları ve protestolar ile bu alanı ihlal ediyorlar.
Bunların önüne geçmek de devlete,devletin askerine ve polisine düşer, vatandaşa düşmez.
Senin yapacağın şey suça girer, bırak polis yapsın işini.

Doğru karar.

LGBT+ bireyler tam olarak ne zamandır hangi "alanı" ihlal ediyor arkadaşlar, anlatsanıza biraz?

Sabah namazı için camiye gidiyor, yanında bıçak taşıyor, "eşcinselliği sadece bıçakla bastırmayız" diyerek arkadaşı tehdit ediyor, açıkça cinayet damgası veriyor.
Sonra da neden dünyada müslümanlara karşı önyargı çok yüksek diyoruz, artık önyargı değil de gerçeği yansıttığını düşünüyorum.
İslam dini hoşgörü dini değil mi?
Her ne kadar kitapta eşcinsellik haram kılınsa da sana git öldür,kes biç mi diyor?
Bıçak taşımak sünnettir.

1680514332035.png

LGBT+ bireyler tam olarak ne zamandır hangi "alanı" ihlal ediyor arkadaşlar, anlatsanıza biraz?
İstanbul un birçok semtinde her sokakta rastlanabilen kişiler, insanlara bulaşanı çok.
İnsanların çoluğuyla çocuğuyla ailesiyle gezdiği yerlerde bu kişiler ile uğraşmak zorunda kalması zor, toplumu pek iyi etkilemiyorlar.
LGBT bireylerin çoğu kendini toplumun gözüne sokmakta, yaptıkları eylemlerde birçok olayın yanında Kürdistan bayrağı açılması gibi siyasi olaylar da bulunmakta.
Tabi bahsettiklerim bütün LGBT+ bireyler için geçerli değil, eşcinsel arkadaşlarım bulunuyor.
İstedikleri kişi olabilirler, bu ne beni nede bir başkasını ilgilendirir.
Herkes istediği cinsel kimliğe bürünebilir fakat bunu insanların gözüne sokmalarına, haklar vs. için eylem yapmalarına, LGBT bireyleri yüceltmelerine, "ben farklıyım" şeklinde toplumda kendine yer edinmelerine gerek yok.
Özellikle bazı bireyler ek hak ve özgürlükler talep etmekte, bunlar saçmalıktan ibaret, her ne kadar ihlal edilse de toplumun her bireyi eşittir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı