Bilgisayar alamamaktan bıktım

Aynı durumdayız biriktirdim o parayla bile düzgün bir şey alamıyordum abimin ve ailemin ihtiyacı oldu onlara verdim umarım gelecekte herkes bilgisayar alırken bu kadar umutsuzluğa düşmez hem kur hem vergiler dahada imkansızlaştırıyor yakında bilgisayar parçaları vergilerine %30 vergi falan arttırırlar diye korkuyorum zaten dolar artarsa yakında oyunlar 900 olur.

Artık hiçbir şey isteyememekten herhangi bir şeyi rahatlıkla yapıp elde edememekten ben de çok sıkıldım. 17 yaşındayım ve bu zamana kadar bilgisayarım olmadı hep abime alındı PC'ler ve hep annemin ağzında aynı yalan olurdu "abinizin değil bu hepinizin " hep abim gitsin diye dua ettim 10 yıl boyunca. Gitsin de bilgisayar oynayayım biraz ben de sahip olmuş gibi hissedeyim diye sabırsızlıkla bekliyordum dışarı çıkmasını. Artık çok iyi anladım birisinden bir şey gelsin emek vermeden hızlıca elde edebileyim beklentisi gerçekten acınası insanların düştüğü bir durum, o yüzden kimseden özellikle annenizden babanızdan bir şey beklemeyin çalışın kendiniz alın.

Arkadaşlar buraya "çalış da al" yazacaklar olabilir de bir çocuğun neden kendi için para kazanması lazım? Sonuçta ki en gülüp eğleneceğin, kendini geliştireceğin, araştıracağın yaşlardan bir tanesi. Neden gidip kebapçıda şurada burada garsonluk yapsın. Hiçbir çocuğun kendi isteği dışında çalışması mantıklı gelmiyor. Burada bir de aile etkeni giriyor tabii, senin yeterli gelirin yoksa evladını mutlu edemeyeceksen çocuk yapmayacaksın o kadar! Çocuklar doğmayı seçmedi sen çocuk sahibi olmayı seçtin onlar sana değil sen onlara çok şey borçlusun. Ya adam gelmiş diyor en azından BİM'de bir yerde çalışır diyip sokağa salıyor çocuğu, ipsiz sapsız yetişiyor. Yeminbillah diyorum Y kuşağı ucube, Z'de onlardan ucube arkadaş( Z kuşağıyım). Yılın 2022 olmasına rağmen "oruç tutmuyorsun" muhabbeti yapılıyor. Bir dine mensupsan kendi içinde yaşa. Tüm nefsini rabb'e teslim et ve emirlerini yerine getir, Peygamber değilsin ki dini yaymakla mensup olasın. Ben bu Müslümanların yaptıklarını hiçbi' agnostiğin, ateistin vs. birinin yaptığını görmedim neden böyle acaba. Ya hiç mi aktarmıyorsunuz çocuğunuza bir şey, eline telefon verip akşamlara kadar PUBG mi oynatıyorsunuz? Aferin. Zamanında herkes kekolardan tırsardı, hala da tırsılır gerçi fakat şimdi herkes onlara özeniyor mizah bağbında ki yanlış. Psikolojiyi etkiliyor ki bir gün tekrardan " X kişisi için adalet" pankartları açılıyor. Resmen toplumumuzda bir kırolaştırma virüsü var ve bu virüsü kim yaydıysa helal-i hoş olsun. Son 20 yıldır hiç mi gelişemez bir halk ya. Ulan daha kötüsü olamaz diyorum, ulan ülkede herkes Arapça konuşuyor. Senin oy verdiğin adamın politikası işliyor ülkede, ben sesimi çıkarıyorum buna sen neden susuyorsun? Ben oy bile kullanmadım. Bir de utanmadan günahlarından arınmaya çalışıyorsun dua ederek saçını başını kapatıyorsun da nafile ya. Ülkeye giren hiçbir yabancı asıllının faydası yok şu topluma. "Türksüzleştirme"ymiş yersen fakat Ukraynalı mültecilerin hakkını yiyemem, herifler misafiriz diye doğamızı koruyup temizliyorlardı geçenlerde. Vallahi helal olsun! Eğitim ve bilimin dinden fazla olduğu yerlerde yaşamanın artıları bu olsa gerek. Ya eski oruç hevesimi bile kaçırdınız ya ayıptır günahtır. O iftar TV programları yapanların şu bozar şu günah diyerek misli misli aldığı paralar öğrenince orucu bile bıraktım vallahi bıraktım ki şu ülkede güvenilecek sayılı din adamı var. Artık bilgisayardan konu nerelere geldi ama artık yapacak bir şey yok. Dostlarla yaptığımız gavara muhabbetleri bile buralara geliyor. Hiçbirimiz kurtulamıyoruz, kurtulmazsak bizden kurtulacaklar. Ya gurbetteki adamın aylık 36,50€ iPhone 13 + internet, alabildiğini görünce insan burada düşünüyor neden bizde bu telefon 1 TB'ı 30.000 TL ? :D Bu arada yukarda yazdığım "garson olarak çalışmamalı vs." yazılarımı eğer ucuza işçi çalıştırmak için Pakistanlı çalıştırmayan bir yer bulursanız uygularsınız :D
Bu arada birazdan Batman Arkham Origins indireceğim, Arkham Knight' a sistem yetmiyor. Bi " iyi oyunlar"ınızı alırım.

Son düzenleme:
Bugün, yani 13.03.2023 tarih ve 12:16 saatinde sizi uzun süre götürecek, içinize sinecek, rahatlıkla oyun oynatabilecek bir sistem toplamak veya hazır sistem almak ne yazık ki 35-40 bin liralar civarında en düşük. Ben de isyan ediyorum, alamıyorum ve alamayacağım da. Hiçbir zaman da alamadım çünkü hep pahalıydı. Şimdi ise almak imkânsız oldu. Eskiden (2 sene evvel) bu fiyatlara araç alınıyordu. Ağız dolusu beddualarım bizi bu hale düşürenlere olsun.

Geri
Yukarı