Bıktım

oynozan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Her şeyden bıktım. Şu foruma geldiğim günden beri şu tür konular açan herkese tavsiye vermeye çalıştım ama benim de bir artık sınırım aşıldı. Önceden tüm gün kod yazardım, matematikle uğraşırdım, en kötü kitap okuyup kültürlenmeye çalışırdım ama şuan tek yapabildiğim yatmak. Sadece yatıyorum, uyumuyorum da, sadece tavana bakıyorum. Zaten iyi olmayan derslerim iyice kötüleşti, aileme ve öğretmenlerime sürekli çalışıyorum yalanını atmaktan yoruldum. Belki kendime gelirim diye motivasyon bulmaya çalışıyorum, bulamıyorum. Gün içinde ne yapacağımı anlatan programlar yapıyorum, uygulamıyorum. Gerçekten bu durumdan bıktım ve içerisinden çıkamıyorum. Tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz.

Her şeyden bıktım. Şu foruma geldiğim günden beri şu tür konular açan herkese tavsiye vermeye çalıştım ama benim de bir artık sınırım aşıldı. Önceden tüm gün kod yazardım, matematikle uğraşırdım, en kötü kitap okuyup kültürlenmeye çalışırdım ama şu an tek yapabildiğim yatmak. Sadece yatıyorum, uyumuyorum da, sadece tavana bakıyorum. Zaten iyi olmayan derslerim iyice kötüleşti, aileme ve öğretmenlerime sürekli çalışıyorum yalanını atmaktan yoruldum. Belki kendime gelirim diye motivasyon bulmaya çalışıyorum, bulamıyorum. Gün içinde ne yapacağımı anlatan programlar yapıyorum, uygulamıyorum. Gerçekten bu durumdan bıktım ve içerisinden çıkamıyorum. Tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz.

Hocam kendine program hazırla. Mesela sabah kalktıktan sonra dinlenme, 1 saat sonra 4 saat ders sonra, oyun oyna yalan söylemeyi kes.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de benzer durumdayım. Bugün hiçbir sebep yokken 12 saate yakın uyudum. Tüm günüm bilgisayar başında YouTube, Technopat, anime izleme ve manga okuma sitelerinde geçiyor. Dizi/film de izlemiyorum. Bilgisayar dışında, 2 adım arkamdaki yatağa uzanıp telefona bakıyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. 98-101 kilo arasında gelir giderdim. Bugün baktım 103 olmuşum. Ha bu benim sorunum. Çok fazla yiyorum ve hareket etmiyorum. Dışarı çıkmak istemediğim için ailemin "Dışarı gel bizimle" demelerini "Korona var" diyerek geçiştiriyorum. Geçen sene "Yazın kilo vereceğim" dedim. Tahmin et ne oldu? Korona çıktı ve ciddi bir şekilde korunmaya çalıştığım için evde kilo aldım. Ergenliğin etkisiyle iyice depresyona girdim. Hiçbir şey yapasım gelmiyor.

Ergenlik durumları, gayet normal.
Ergenlik, tıpın yüzünü kızartacak bir kavramdır. Ergenlik diye birşey yoktur. İnsan büyür sadece. Çocuğa istediğini verdin, şımardı, ergen de, geçer de, vicdan rahatlat.
Karantinadan olduğunu tahmin ediyorum, bazı insanlarda böyle etki oluşturabiliyor.

Geri
Yukarı