Bıktım

Her geçen hafta marketlerdeki bir ürünün fiyatı hep yükseliyor. Yeter artık bezdim ya! Ne yapmaya çalışıyorlar amaçları ne? Süper güç olmak sadece yerli araba üretmek değil süper güç olmak sadece uzaya çıkmak değil. Bu konuyu açmamın sebebi bu konuyu açmadan 10 dakika önce 2 ekmeğe 5 TL vermem idi. 2 ekmeğe 5 lira verilir mi cidden yazık günah değil mi cidden bu genç yaşta alım gücünü tartışmak ne kadar normal olabilir? Bence ekmek ve su gibi temel gıdaların çok ucuz olması lazım en azından ekmeğin maksimum 1 lira olması lazım. Şimdi sakın demeyin 1 lira ekmek olsa fırının kârı ne diye eskiden bu fiyatlara satılıyordu. 2013'de teneke yağ bile 12-15 TL arasıydı o dönemleri yaşayanlar bilir.
En dandik Nintendo DS bile 300₺ ya.

Türkiye burası demekle olmuyor. Uzaktan izlemekle olmuyor yapacağım demeliyiz başarmalıyız çünkü biliyoruz ki yüz yıllar önce bile zor şartlar altında neleri başarmış insanlar var. Yapmazsak başarmazsak sadece bunlara seyirci olarak kalırsak ülkedeki hiçbir şey değişmez biz değiştirmezsek hiç kimse değiştirmez. Biz bunu yaparız düzeltiriz demeyi ögrenmeliyiz ve başarmalıyız.

Yorumum doğru aslında siz yorumuma bir eklenti katmışsınız ve bu sizin yorumunuz da doğru ben aksini iddia etmiyorum.

Her geçen hafta marketlerdeki bir ürünün fiyatı hep yükseliyor. Yeter artık bezdim ya! Ne yapmaya çalışıyorlar amaçları ne? Süper güç olmak sadece yerli araba üretmek değil süper güç olmak sadece uzaya çıkmak değil. Bu konuyu açmamın sebebi bu konuyu açmadan 10 dakika önce 2 ekmeğe 5 TL vermem idi. 2 ekmeğe 5 lira verilir mi cidden yazık günah değil mi cidden bu genç yaşta alım gücünü tartışmak ne kadar normal olabilir? Bence ekmek ve su gibi temel gıdaların çok ucuz olması lazım en azından ekmeğin maksimum 1 lira olması lazım. Şimdi sakın demeyin 1 lira ekmek olsa fırının kârı ne diye eskiden bu fiyatlara satılıyordu. 2013'de teneke yağ bile 12-15 TL arasıydı o dönemleri yaşayanlar bilir.
Hocam ekmeğin tanesi 4 TL oldu ne düşünüyorsunuz?

Ekmeğin tanesi burada 6TL olmuş durumda. 2 ekmek 12TL sanırım bu konunun sürekli güncellenmesi gerek.
Valla güncellenmesi lazım. Geçen şu '50 Kuruşluk' mısır cipslerinden aldım, bir lira verdim. Ne bir lirası dedi abi. Abi fiyatı bu değil mi dedim. Sen 2013'te kalmışsın dedi. Valla utandım :D

Geri
Yukarı