Bilgisayar kasasına çay döküldü

Sammael25

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar kapalıyken yarım fincan soğuk çay aşağı döküldü. Çoğu içine girmedi ama bir parça deliklerden kaçmış işine. Çayda tek şeker vardı (temizleme bakımından ne kadar sorun yaratır bilmiyorum ama) ve bilgisayarın fişini de hemen çektim ama zarar gördü mü bilmiyorum. Temizlemem gerekir mi gerekirse nasıl temizlemeliyim?

Hocam bilgisayarı sakın çalıştırmayın. Suyun çoğunun içine girmediğini söylüyorsunuz sadece sıçramış gibi varsayarak konuşuyorum iyice kuruyup neminin gitmesini beklerseniz oksitlenme vs. olmayacağı için belki ağzınız yanmadan kurtulursunuz fakat güzelce suyu yediyse üstüne bir de şeker karıştıysa bir bardak soğuk suyu tek nefeste dikin derim.

Hocam bilgisayarı sakın çalıştırmayın. Suyun çoğunun içine girmediğini söylüyorsunuz sadece sıçramış gibi varsayarak konuşuyorum iyice kuruyup neminin gitmesini beklerseniz oksitlenme vs. olmayacağı için belki ağzınız yanmadan kurtulursunuz fakat güzelce suyu yediyse üstüne bir de şeker karıştıysa bir bardak soğuk suyu tek nefeste dikin derim.

2.ihtimali okurken yutkunamadım hocam inş bir şey olmamıştır.

Biraz açmayın bilgisayarı, yanında cam varsa çıkarın, kuruması hızlansın. Nereye döküldüğünü tespit edin ve herhangi bir girişe ya da boğucu bobin ve faz'a gelmediğinden emin olun. Dökülen yerleri de 2-3 gün bıraktıktan sonra silin. Bol bol dua edin ve bilgisayarı açın.

20210214_191209.jpg

Dosya Ekleri

• 20210214_191209.jpg
    20210214_191209.jpg
    312,2 KB · Görüntüleme: 136
Pirince yatır komik olabilir ama en azından nemi varsa onu alır işini garantiye almış olursun. Ya da selülozik tinerle yıka.

Doğrudan karta gelmiş, öyle bırakmayın bence kartı söküp dökülen kısmı temizleyin. Temizlik sırasında şekeri çıkartmak için ekstra bir şey kullanmanız gerekebilir ancak malzeme konusunda bilgim yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı