Bilgisayar Mühendisliği Düşünenler Soru Yanıt

Biyolojiyi sadece derste dinledim. Fiziği çok severdim. Hep Fizik falan çalıştım. Sonra zaman iyice daralınca Organik Kimya falan çalıştım öyle geçti gitti sınav. Tam yeni sistemi bilmiyorum ben. Hedef 4000'ise burada durmanız hata sınıf kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:
11. Sınıfım hedefim 400 okul puanıyla :)

Ben daha çok programlama ilerliyorum.
Ben sıralama 400 anladım. Olur umarım iyi çalışın. Hala Türk Telekomdasın bizim AKK'ye el at diyen olmadı konuda beklediğimden çok ilgi gördü. İş yerimin fotoğraflarınıda paylaşabilirim. Türk Telekom serveri görmek isterseniz.:p

Bilgisayar'ın donanım konusunda iyiyim. Yazılım konusunda pek araştırma yapmadım ama araçları (VS, VB, Makaleleri) kullanarak ufak şeyler yazabiliyorum. Kendi Web sitelerimi yapmaya çalışıyorum çok çok küçük HTML ve Php biliyorum.

Matematik gibi sayısal derslerim kötü.
Fen derslerim çok iyi.
Yabancı dilim çok iyi.

Sizce Bilişim Sistemleri Yöneticiliği Mühendisliği'ni mi yoksa Yazılım/Bilgisayar Mühendisliğini mi seçmeliyim?

İşyerinizden bir kaç fotoğraf ve serverları görmeyi çok isterim. Hayatının geri kalanında başarılar abi.

@Range.. Abi ben ufaktan C#, gibi araçlar kullanıyorum. Sizin söylediğiniz '' Bunları bırakın derslerinize çalışın'' demenizle ilgimi daha fazla olarak derslerime vereceğim. Lise 1 öğrencisiyim. Sizce benim için haftalık ders programı nasıl olmalı? Hangi derslere ne kadar sıklıkta çalışmalıyım. Kendi kafamda bi çalışma oluşturamadım. @Range.. abimden yardım almak istiyorum. Temel Donanımlara ilgim var. Güncel teknolojiyi ve haberleri takip ediyorum sizce derslerle birlikte C# gibi dillere de önem vermelimiyim? @Range.. abi senden bi ricam bu sorularımı cevaplamanı istiyorum. Şimdiden teşekkür ediyor mesleğinde başarılar diliyorum. Kolay Gelsin... :)

@Range.. Abi ben ufaktan C#, gibi araçlar kullanıyorum. Sizin söylediğiniz '' Bunları bırakın derslerinize çalışın'' demenizle ilgimi daha fazla olarak derslerime vereceğim. Lise 1 öğrencisiyim. Sizce benim için haftalık ders programı nasıl olmalı? Hangi derslere ne kadar sıklıkta çalışmalıyım. Kendi kafamda bi çalışma oluşturamadım. @Range.. abimden yardım almak istiyorum. Temel Donanımlara ilgim var. Güncel teknolojiyi ve haberleri takip ediyorum sizce derslerle birlikte C# gibi dillere de önem vermelimiyim? @Range.. abi senden bi ricam bu sorularımı cevaplamanı istiyorum. Şimdiden teşekkür ediyor mesleğinde başarılar diliyorum. Kolay Gelsin... :)
Adamı çok sıkma dostum :D
Ağabey, sence doktorluk için mi bu bölüm için mi sayısala gideyim? Merak ve PC sevgim az uz değil hani :p (10. Sınıf)

Bilgisayar'ın donanım konusunda iyiyim. Yazılım konusunda pek araştırma yapmadım ama araçları (VS, VB, Makaleleri) kullanarak ufak şeyler yazabiliyorum. Kendi Web sitelerimi yapmaya çalışıyorum çok çok küçük HTML ve Php biliyorum.

Matematik gibi sayısal derslerim kötü.
Fen derslerim çok iyi.
Yabancı dilim çok iyi.

Sizce Bilişim Sistemleri Yöneticiliği Mühendisliği'ni mi yoksa Yazılım/Bilgisayar Mühendisliğini mi seçmeliyim?

İşyerinizden bir kaç fotoğraf ve serverları görmeyi çok isterim. Hayatının geri kalanında başarılar abi.
Mühendislik sayısal ders olmazsa olmaz. Teşekkürler. Atmaya çalışırım bir ara.

Öncelikle merhabalar @Range.. ben 9.sınıf okuyorum anadolu teknik lisesindeyim. Okulumuzda iki bölüm var elektrik-elektronik ve tahmin edebileceğin üzere bilişim :). Bende gerek merakımdan gerek bu işi yaparken zevkle yapacağıma inandığımdan bilişim bölümünü istiyorum. Biliim bölümünü sene sonunda seçebilmem daha doğrusu girebilmem için ortlamamın 75 veyahut üstü olması gerekiyor. Yoksa giremiyorum. Bu yüzden bu sene çalışıyorum elimden geldiğince. Asıl soruma gelmek istiyorum; malum meslek lisesi sizce artı ve eksileri nelerdir? Benim hayalim- hedefim sene sonu 2 yıllık geçiş yapıp dgs ile 4 yıllığa yükseltmem. Ha birde lise 4te teknik bilişimi kazanırsam ( 75 ortalama gereken) yazın staj göreceğim böylece okul zamanı ygs/ lys çalışabileceğim. 4 yıllık zorlayacağım ama elimde 2 yıllık sınavsız geçiş gibi hak bulunmakta. 2 yıllık bi üniversiteye geçsem dgs ile 4 yıllığa tamamlasam nasıl olur sizce? Başta dediğim gibi meslek lisesi ya ne gibi artı eksileri var? Çoğu kişi meslek lisesini avantajlı görüyor sizin yorumunuz nedir? Teşekkür ederim.

Ek olarak: Sayılsal derslerim su gibi denemez orta seviyede bunu yol yakınken nasıl üst düzeye çekebilirim?

Öncelikle teşekkürler. Ben 9. sınıfta günde 2 saat çalışmıştım. Yazında programlama oyun falan oynamıştım. Ama hedefin ilk 1000 ise şimdiden günde 3-4 saat etüte alışman gerekli. Ders programı senin bileceğin iş. Mühendislik istiyorsan matematik, fizik, geometri ön plana çıkar. Bilgiye gerek yok sadece ilgi olsun mühendislikte yeterli. Yani şimdi uğraşarak öğrendiğiniz bir dili üniversitede çok daha kolay öğreniyorsunuz çünkü profesyonel yardım var ve tek işiniz o oluyor. Teknolojiyi her zaman takip et seviyorsan tek tavsiyem kendini programlamaya kaptırma ders ağırlıklı git programlamanında zamanı gelecek fakat teknolojiyi takip etmekden ve böyle teknoloji forumlarında aşırı olmadan zaman geçirmekten zarar gelmez stresi azaltır hedefe daha iyi konsantrasyon sağlar.

Öncelikle merhabalar @Range.. ben 9.sınıf okuyorum anadolu teknik lisesindeyim. Okulumuzda iki bölüm var elektrik-elektronik ve tahmin edebileceğin üzere bilişim :). Bende gerek merakımdan gerek bu işi yaparken zevkle yapacağıma inandığımdan bilişim bölümünü istiyorum. Biliim bölümünü sene sonunda seçebilmem daha doğrusu girebilmem için ortlamamın 75 veyahut üstü olması gerekiyor. Yoksa giremiyorum. Bu yüzden bu sene çalışıyorum elimden geldiğince. Asıl soruma gelmek istiyorum; malum meslek lisesi sizce artı ve eksileri nelerdir? Benim hayalim- hedefim sene sonu 2 yıllık geçiş yapıp dgs ile 4 yıllığa yükseltmem. Ha birde lise 4te teknik bilişimi kazanırsam ( 75 ortalama gereken) yazın staj göreceğim böylece okul zamanı ygs/ lys çalışabileceğim. 4 yıllık zorlayacağım ama elimde 2 yıllık sınavsız geçiş gibi hak bulunmakta. 2 yıllık bi üniversiteye geçsem dgs ile 4 yıllığa tamamlasam nasıl olur sizce? Başta dediğim gibi meslek lisesi ya ne gibi artı eksileri var? Çoğu kişi meslek lisesini avantajlı görüyor sizin yorumunuz nedir? Teşekkür ederim.

Ek olarak: Sayılsal derslerim su gibi denemez orta seviyede bunu yol yakınken nasıl üst düzeye çekebilirim?
Tam o geçiş olaylarını bilmiyorum malesef. Fakat meslek lisesinden tıp fakültesine giden insanlar gördüm. Ben imkansıza inanmam. Sende inanma. Tavsiyem çalışıp galiba siz MTOK bölümlerine girebiliyordunuz Gazi gibi üniversitelerin böyle bölümlerine girmeye bak. Durumun hakkında pek bilgim yok ondan tavsiyem bu kadar. Meslek lisesinde bildiğim kadarı ile pek güzel bir ortam yok. Hedefi küçük insanlarla arkadaş ol ama sadece arkadaş kal. Sen ileriye bak.

Geri
Yukarı