Bilgisayar mühendisliği okumak artık mantıklı değil mi?

Hiç yazılımla uğraşmadıysanız ya da yazılımla cok içli dışlı değilseniz yapay zekanın çok kötü kod yazdığını bilirsiniz. Bir proje yapay zekanın yazdığı kodlar üzerine olacaksa o kodları optimize etmek ve bugları temizlemek sıfırdan yeni yapay zekasız kodları tamamen yazmaktan uzun sürer

Hocam şu anda Chat GPT'de, Gemini'de sana bana açılan yapay zeka uygulamalarının en iyi versiyonlar olduğunu, başka yapay zeka çözümlerinin olmadığını size kim söyledi?

Şu anda yapay zeka uygulamalarının bizim kullanımımıza bu kadar boca edilmesinin insanoğlunu bir şeylere hazırlamak için olduğunu düşünüyorum. Yani yeterli işlem gücü ve düzgün algoritmalarla yapay zekanın kendi kendine öğrenme ve ilerleme gücü inanılmaz seviyede.

Hocam şu anda Chat GPT'de, Gemini'de sana bana açılan yapay zeka uygulamalarının en iyi versiyonlar olduğunu, başka yapay zeka çözümlerinin olmadığını size kim söyledi?

Şu anda yapay zeka uygulamalarının bizim kullanımımıza bu kadar boca edilmesinin insanoğlunu bir şeylere hazırlamak için olduğunu düşünüyorum. Yani yeterli işlem gücü ve düzgün algoritmalarla yapay zekanın kendi kendine öğrenme ve ilerleme gücü inanılmaz seviyede.
Ben size kendi hayal dünyanızda iyi rüyalar diliyorum.

Ek olarak şunu da yazayım yapay zeka ilk kez hayatımızda bu seviyede görünür oldu ama bu yapay zekanın yeni olduğu anlamına gelmiyor. 6 yıl önce yayınlanan Alpha Go belgesel filmini izlediniz mi bilmiyorum, izlemediyseniz mutlaka izleyin. 6 yıl önce de zaten inanılmaz bir yapay zeka gücü vardı şimdi şimdi görünür kılmaya karar verdiler.

Uzay araştırmalarında, tıpta vs vs zaten kullanılıyor kim bilir ne seviyede donanımlarla.

Ben size kendi hayal dünyanızda iyi rüyalar diliyorum.

Hayal dünyasında yaşayan sizsiniz gerçeklerden kopuksunuz :)

Merhaba. Geçenlerde NVIDIA başkanı artık yazılım öğrenmeyin dedi. Ben de geleceği olan bir meslek olduğu için bilgisayar mühendisliği kazanmak istiyorum. Ama bu açıklama kafamı karıştırdı. Sizce artık bilgisayar mühendisliği okumak mantıklı değil mi?
@ErrorCorrection
@749715
@thworld
@Booh of Wooh
@aseiuzmein
@170981

Yapay zekayı yazan adam yazılımcı. Hadi diyelim yapay zekaya kod yazdırdınız, bunda da birçok güvenlik açıkları ve hatalar oluyor. Yazılım ölmez en az 20 senesi var gibi.

100 bin üstü üniversitelerde okunur mu?

Kendini geliştirdiğin sürece okunur. Konudan bağımsız mezuna mı kalacaksın hocam?

Yapay zekayı yazan adam yazılımcı. Hadi diyelim yapay zekaya kod yazdırdınız, bunda da birçok güvenlik açıkları ve hatalar oluyor. Yazılım ölmez en az 20 senesi var gibi.

Ben 50 sene diyorum hocam şu an herkes yazılımcı olmaya çalışıyor şirketler iyileri havada kapıyor geriye kalanlar küçük şirketlerde sürünüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı