Bilgisayara RAT atıldı

Sıfırlamak ile gitmeme ihtimali aşırı düşük 7 yıldır birçok kez RAT yedim hepsinde sıfırladım ve düzeldi flashla atmak çok fark yaratıcağını düşünmüyorum.
Yaratıyor hocam, performans ve dosyaların temizliği kesinlikle çok farklı. Ne yaparsan yap, USB bellek ile temiz kurulum gibi olmaz.

Hocam şuna da bakar mısınız RAT geldiği günde oluşturulmuş görevi sonlandırmaya çalıştım ama "Bu işlem için geçerli deģil hatası aldım"
Kernel dosyası olarak tanıtıldığı için kapatmayı engellemiş. Çok normal. Ayrıca her "rtoskrnl" dosyası virüs olmayabiliyor.

Yaratıyor hocam, performans ve dosyaların temizliği kesinlikle çok farklı. Ne yaparsan yap, USB bellek ile temiz kurulum gibi olmaz.

Kernel dosyası olarak tanıtıldığı için kapatmayı engellemiş. Çok normal.
Flash ile format atsam düzelir mu veya o Rat mıdır?

Arkadaşınızın attığı dosyayı tarattınız değil mi?

Arkadaşımın attığı dosyada zaten RAT varmış onu sonradan tarattım ve o an bilgisayarımî Windows sıfırladan sıfırladım ama (dün gece) ama bugün kvtr ve ESET'ten tarattım PC'yi bir şey çıkmadı ama şimdi okuldayım PC elimde hocalarımdan Windows isteyip sıfırlayacağım arkadaşımın dosyasını ise VirusTotal'den tarattım ve RAT çıktı.

Arkadaşımın attığı dosyada zaten RAT varmış onu sonradan tarattım ve o an bilgisayarımî Windows sıfırladan sıfırladım ama (dün gece) ama bugün kvtr ve ESET'ten tarattım PC'yi bir şey çıkmadı ama şimdi okuldayım PC elimde hocalarımdan Windows isteyip sıfırlayacağım arkadaşımın dosyasını ise VirusTotal'den tarattım ve RAT çıktı.
Tamamdır.

Sıfırlama değil temiz kurulum öneriyoruz genelde bu durumlarda. Sıfırlama arkasında iz bırakabiliyor. Her ihtimale karşı ESET taramasından sonra Kaspersky ile de taratın.

Yeni konular

Geri
Yukarı