Bilgisayara RAT girmesi

RAT, keyloggerdan daha tehlikeli ama tespiti daha kolay bir virüstür. Keylogger çeşidine göre de şifreleri ne zaman alacağı değişir. Bazıları sisteme girdikten sonra girilen şifreleri kaydeder, bazıları tarayıcıdaki şifreleri çeker. Bazıları otomatik yapar, bazıları kullanıcı tarafından tetiklenmeyi bekler. RAT için böyle değil ama, şifreleri çekmeyen RAT görmedim daha.

Crptlanması sadece ön taramada bir nevi tespiti engelleyebilir. O da internette yayınlanan değil, kendi hazırladığı bir crypter ile olması lazım. FUD yapmak çok zor artık, cryptlasan bile antivirüsler davranışsal - sezgisel olarak virüsü tespit eder.
O zaman riski ortadan kaldırmak için şifreleri değiştirmem lazım yani.
" Ben internette tıkladığım yerlere dikkat ediyorum, o yüzden AV kullanmaya gerek duymuyorum, Defender yetiyor" diyenlere gelsin bu konu. Bilgisayarınıza virüs bulaşması için bir yere tıklamanız gerekmiyor artık.

Size de ders olmuştur bu umarım. Artık AV'sız bilgisayar kullanmazsanız.

Ayrıca Kaspersky taraması bitip virüsleri temizledikten sonra şifrelerinizi değiştirmenizde fayda var. Hepsini değiştirmeye üşenirsenizde sık kullandığınız yerlerin şifresini değiştirin.
Öyle yapacağım hocam, sağ olun. :D
Rammus53 hacklenme videosu geldi aklıma :D.

Kaspersky ile tam taramadan sonra bir şey yapmanıza gerek kalmaz diye düşünüyorum ama formatta belki düşünülebilir.
Ben de ona gülüyorum işte aklıma o video gelmişti, o korkuyla neden bilgisayarıma girdiniz yazacaktım da Alt + Tab'a attı. Aslında şu an feci bir şekilde sohbet etmek istiyorum ama tarama bitmeden yapmak istemiyorum. :D

Hocalarım şimdi Wi-Fi açtım, sanırım adam iftar için yemek yapıyor, girmedi bilgisayara. Keylogger varsa diye bir not yazdım adama, umarım görür. Discord adımı verdim belki sohbet ederiz diye. Ama sorun şu ki, adam FUD yapmış. Patates oldum yani. Umarım paranoyak olmuşumdur. Altıma ediyorum şu an. Son çare olarak yarın format atacağım. Sağ olun.

Son düzenleme:
Hocalarım merhaba. Bazılarınız görmüştür, 2 saat önce falan RAT yediğimi yazdım. Şu an cidden korkuyorum. RAT'ın FUD olduğunu görünce cidden korkmaya başladım. Şifrelerimi falan değiştireceğim ama hala bir korku var içimde. Büyük ihtimalle önemli bilgilerimi buldu ve en son eğlenmek için merhaba falan yazdı. Artık bilgisayarıma format atmasa bile gireceğini düşünmüyorum.

Şu Microsoft biraz uğraşsa da böyle sorunlar ortaya çıkmasa. Artık Windows 10 kullanmaya devam etmem imkansız. O şirketin şu hackerlara bir çözüm bulmasını istiyorum. Hala virüs olarak bulunamayan RAT'lar, Trojanlar varsa, normal kullanıcıların DarkWeb'e girip bilgilerini vermesinden farksız olacaktır. Artık Linux'dan ne olursa olsun ayrılmayacağım. Hala açıklar kapatılmıyor. Bir sürü güncelleme geldi ama hala aynı şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne yaptınız? O bendim. Steam Remote Play varmış bende CS:GO girmeye çalışınca birden sizin bilgisayara kontrol sağladım. Size söyleyecektim ama aktif değildiniz.
Hocam ben burada altıma ettim tüm şifreler falan patates oldu nasıl kurtulacağım deyip bir hocama kendi bilgisayarıma RAT attırıp onu silecektim şimdi mi söylediniz? Hocam yanlışlıkla basmışsınız hani her şey tamam da neden Merhaba yazıyorsunuz? Ben burada altıma ettim bütün gün titriyordum kamera erişimi falan da var diye, neden daha önce söylemediniz? Neyse hocam, canınız sağ olsun. Şifre değiştirmeme gerek yok o zaman. Keşke daha önce söyleseydiniz, format attım, Windows kuruluyor şu an. Arch'ı da sildim.

Hocam ben burada altıma ettim tüm şifreler falan patates oldu nasıl kurtulacağım deyip bir hocama kendi bilgisayarıma RAT attırıp onu silecektim şimdi mi söylediniz? Hocam yanlışlıkla basmışsınız hani her şey tamam da neden Merhaba yazıyorsunuz? Ben burada altıma ettim bütün gün titriyordum kamera erişimi falan da var diye, neden daha önce söylemediniz? Neyse hocam, canınız sağ olsun. Şifre değiştirmeme gerek yok o zaman. Keşke daha önce söyleseydiniz, format attım, Windows kuruluyor şu an. Arch'ı da sildim.
Hocam söyleseydim bile aktif değildiniz. Valla kusura bakmayın, çok korkmuşsunuz. Ben merhabayı acaba klavyem çalışıyor mu çalışmıyor mu diye yaptım. Uygulamadanda çıkamadım malesef ESC basılı tutup çıkılıyormuş ordan çıktım.

Hocam söyleseydim bile aktif değildiniz. Valla kusura bakmayın, çok korkmuşsunuz. Ben merhabayı acaba klavyem çalışıyor mu çalışmıyor mu diye yaptım. Uygulamadanda çıkamadım malesef ESC basılı tutup çıkılıyormuş ordan çıktım.
Neyse hocam canınız sağ olsun. En azından bir anımız oldu anlatırız biri sorunca. :D

Neyse hocam canınız sağ olsun. En azından bir anımız oldu anlatırız biri sorunca. :D

Discord'dan attığım screen shootlara bakabilirsiniz. Bir de benden şüphe etmişsiniz dönen balık videosu indirdim ondan mı diye :D ben yapmam öyle şey güvenebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı