Çözüldü Bilgisayara yumruk attıktan sonra aşırı donmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lacia

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Hitachi hdd
Ekran kartı
intel hd 4000 / amd radeon 7600M
İşlemci
intel i53230M
Merhaba arkadaşlar. Oyunda 20 saniyede bir FPS düşmesi aldığım için artık uzun zamandır biriken sinirimi tutamadım ve klavyenin ortalarına doğru çok sert şekilde iki kere yumruk attım. Sinirimin geçmesi ile bilgisayarı inceledim ve alt kasada kırıklar oluştuğunu gördüm ve yaptıklarıma pişman oldum. Ardından tekrar bilgisayara döndüm ve gayet normal ve sıkıntısız çalıştığını gördüm. Oyuna geri döndüm ve giriş menüsü bozuk ve siyah geldi. Düzelir umudu ile bilgisayarımı yeniden başlattım ve daha beter oldu. Bazı uygulamalar açılmıyor ve başlatma hatası alıyor, bilgisayarım vb. uygulamalar çok geç açılıyor ve yükleniyor, görev çubuğu aşırı donuyor ve çöküyordu. Kısaca bilgisayar, yeniden başlatma ile kullanılmayacak hale geldi. Benim düşüncem zaten bozuk sektörlere sahip olan HDD, darbe ile iyice bozulduğu yönünde. Sizce neden olmuş olabilir? (bilgisayar 11 yıllık ve çok düşük donanıma sahip)

Merhaba arkadaşlar. Oyunda 20 saniyede bir FPS düşmesi aldığım için artık uzun zamandır biriken sinirimi tutamadım ve klavyenin ortalarına doğru çok sert şekilde iki kere yumruk attım. Sinirimin geçmesi ile bilgisayarı inceledim ve alt kasada kırıklar oluştuğunu gördüm ve yaptıklarıma pişman oldum. Ardından tekrar bilgisayara döndüm ve gayet normal ve sıkıntısız çalıştığını gördüm. Oyuna geri döndüm ve giriş menüsü bozuk ve siyah geldi. Düzelir umudu ile bilgisayarımı yeniden başlattım ve daha beter oldu. Bazı uygulamalar açılmıyor ve başlatma hatası alıyor, bilgisayarım vb. uygulamalar çok geç açılıyor ve yükleniyor, görev çubuğu aşırı donuyor ve çöküyordu. Kısaca bilgisayar, yeniden başlatma ile kullanılmayacak hale geldi. Benim düşüncem zaten bozuk sektörlere sahip olan HDD, darbe ile iyice bozulduğu yönünde. Sizce neden olmuş olabilir? (bilgisayar 11 yıllık ve çok düşük donanıma sahip)

Bence şöyle yap PC'nin parçalarını tak çıkar yap olmazsa format at (gerekli dosyaları yedekle) yine olmazsa teknik servise baş vur

Diskte sorun olmuş olabilir. Test edip sonuçları yollar mısın?

Hocam Chrome açılmıyor direkt. İndirebilirsem sonuçları atayım.

Sene 2019 HP laptopımda pubg mobilede donma yaşayınca dayanamadım bir yumruk indirdim sol kasa üstüne, sonra sinirimden kapağını sertce kapattım yetmedi freni patlamış kamyon gibiydim el çantasından çekiç aldım ortalama bir dakika falan sürdü laptop dövmem.Geriye sadece içi dışı çıkmış bağırsak misali devreleri sağa sola sıçramış her yanından klavye tuşu dökülen bir cihaz kalmıştı.Ardından 2 sene elektronik bir cihazım olmadı.

Diskte sorun olmuş olabilir. Test edip sonuçları yollar mısın?

Screenshot_1.png

Adsız.png

Bilgisayarım kısmına girince disklerin yanında ünlem işareti var ama ne olduğunu çözemedim.

Disk emekli olmuş. Yenisini alman gerek.

Hocam 32 tane bad sector bulunmuş diski değiştirmelisin. Aksi takdirde bad sector gittikçe çoğalacak ve kullanılamaz hale gelecek.

Teşekkürler arkadaşlar. Bu bilgisayar zaten çok eski ve tekrardan yatırım yapmak istemiyorum. Anlaşılan emektar yolun sonuna geldi :)

Geri
Yukarı