Bilgisayarcının toplama sistemi monte etmeye 2000 TL istemesi normal mi?

(güç kablosu bile olmayan) takmak ile 4090 takmanın aynı olduğunu iddia ediyor. Çıldıracağım...
Özellikle belirtmiş güç kablosu olmayan diye hahaha. Güç kablosu olsa haklısın. Kabloyu elinle tutup ekran kartındaki deliklere sokmak takribi 15-20 dakika falan sürüyor. Mesela sen prize fişide tahminimce 15 dakikada falan takıyorsundur. Sana bilale anlatır gibi anlatayım şimdi.

RTX 3090 montajında kart anakarttaki ekran kartı yuvasına oturtturulur ve 2 adet sabitleme vidasıyla kasaya sabitlenir. Akabinde karta güç verecek 8 pinlik kablolarını karta takarsın.

1995'ten kalan bir kartın montajında kart anakarttaki ekran kartı yuvasına oturtturulur ve 2 adet sabitleme vidasıyla kasaya sabitlenir. Akabinde karta güç verecek kablo takmaya gerek yoktur. Karta güç verecek kabloyu takmamak tahminimce 20 ila 25 saniye civarında bir zaman kazandırır. Farklı rahatsızlıklarınız var ise bu 20-25 saniyeyi 15-20 dakika olarak algılamak muhtemeldir.

ATX olsa fazladan vidalayacağı vida sayısı 4. 4 tane vidayı bir deliğe sokup çevirmek 2 ile 2 yi toplayabiliyorsan hesaplayabiliyor olman lazım. 2 gram beyni olan bir adam bunu hesaplayabilir. Tahminimce 4 tane fazladan vida sıkmak 30 saniye ya sürer ya sürmez. +30 saniye için bunu belirtmek bile bomboş bir olay. Bence de dediğin gibi konuyu kirletmemek için yazmana gerek yok. Mantıksız konuşuyorsun çünkü :)

Yahu parcalari paketinden cikarmasi ve musteri ile fiyat pazarligi yapmasi bile toplamda 15 dakikayi gececek ne anlatiyorsun sen? Troll mu ciddi mi anlamak zor.

O isyerini ne A'dan Z'ye ne kadar mesgul ediyorsun aldigin hizmetle bunu hesap edeceksin.

2000 ne kadar abartiysa 15 dakika muhabbeti de o kadar abarti.

Özellikle belirtmiş güç kablosu olmayan diye hahaha. Güç kablosu olsa haklısın. Kabloyu elinle tutup ekran kartındaki deliklere sokmak takribi 15-20 dakika falan sürüyor. Mesela sen prize fişide tahminimce 15 dakikada falan takıyorsundur. Sana bilale anlatır gibi anlatayım şimdi.

RTX 3090 montajında kart anakarttaki ekran kartı yuvasına oturtturulur ve 2 adet sabitleme vidasıyla kasaya sabitlenir. Akabinde karta güç verecek 8 pinlik kablolarını karta takarsın.

1995'ten kalan bir kartın montajında kart anakarttaki ekran kartı yuvasına oturtturulur ve 2 adet sabitleme vidasıyla kasaya sabitlenir. Akabinde karta güç verecek kablo takmaya gerek yoktur. Karta güç verecek kabloyu takmamak tahminimce 20 ila 25 saniye civarında bir zaman kazandırır. Farklı rahatsızlıklarınız var ise bu 20-25 saniyeyi 15-20 dakika olarak algılamak muhtemeldir.
AMD Ryzen 5 7600 5nm İşlemci
MSI 240R Coreliquid V2 Sıvı Soğutma
MSI B650 GAMING PLUS WI-FI anakart
GIGABYTE RX 7700 XT 12GB Ekran kartı
CORSAIR 5000X RGB CASE
G.skill Trident Z 4x 32 GB DDR5 Ram
2X WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5 SATA 3.0 Harddisk
KINGSTON SNV2S 1TB NVMe M.2 SSD
XIGMATEK HYDRA M 750W Full Moduler 80+ Bronze PSU

Gel bu sistemi 15 dakika içinde modüler monte yap , 2 katını sana hediye edeceğim.

Yahu parcalari paketinden cikarmasi ve musteri ile fiyat pazarligi yapmasi bile toplamda 15 dakikayi gececek ne anlatiyorsun sen? Troll mu ciddi mi anlamak zor.

O isyerini ne A'dan Z'ye ne kadar mesgul ediyorsun aldigin hizmetle bunu hesap edeceksin.

2000 ne kadar abartiysa 15 dakika muhabbeti de o kadar abarti.
Hediye edeceğim mesajımda paket süresini hediye ediyorum arkadaşa. Süre paket açtıktan sonra başlayacak.

AMD Ryzen 5 7600 5nm İşlemci
MSI 240R Coreliquid V2 Sıvı Soğutma
MSI B650 GAMING PLUS WI-FI anakart
GIGABYTE RX 7700 XT 12GB Ekran kartı
CORSAIR 5000X RGB CASE
G.skill Trident Z 4x 32 GB DDR5 Ram
2X WD 1TB Blue 64MB 7200rpm 3.5 SATA 3.0 Harddisk
KINGSTON SNV2S 1TB NVMe M.2 SSD
XIGMATEK HYDRA M 750W Full Moduler 80+ Bronze PSU

Gel bu sistemi 15 dakika içinde modüler monte yap , 2 katını sana hediye edeceğim.

Hediye edeceğim mesajımda paket süresini hediye ediyorum arkadaşa. Süre paket açtıktan sonra başlayacak.
Türkçe algılaman var mı dostum? Arkadaşın sistemine yorum yapmışım. Adam motorsiklet motorunu kaç saate toplayabilirim yazmış ben x saat demişim. Sen gelmiş diyorsunki x saat mümkün değil gel bu 12Litre tır motorunu x saatte toplada göreyim :D :D Kullanın şu kafanızı

Türkçe algılaman var mı dostum? Arkadaşın sistemine yorum yapmışım. Adam motorsiklet motorunu kaç saate toplayabilirim yazmış ben x saat demişim. Sen gelmiş diyorsunki x saat mümkün değil gel bu 12Litre tır motorunu x saatte toplada göreyim :D :D Kullanın şu kafanızı
DDR2 ekran kartı ile 4090'ın aynı sürede toplanıldığını iddia eden de sizsiniz. DDR3 RAM ile DDR5 Ram farkı ne ki ? İkisini de yerine oturtuyorsun. Eee hardisk aynı zaten, SSD desen de yerine oturtuyorsun. PSU teknolojisi zaten 50 yıldır aynı. Hiçbir fark yok onu toplayan bunu da 15 dakikada toplar sizin mantığınıza göre. Bunu siz söylediğiniz kimse iddia etmedi.

Türkçe algılaman var mı dostum? Arkadaşın sistemine yorum yapmışım. Adam motosiklet motorunu kaç saate toplayabilirim yazmış ben X saat demişim. Sen gelmiş diyorsun ki X saat mümkün değil gel bu 12Litre tır motorunu X saatte toplada göreyim :D :D Kullanın şu kafanızı

Adamın parçalarının benden ne farkı var dostum? Adam senin videonda ki kasayı mı atmış sanki? Ne anlatıyorsun? Kafanı bence sen kullan. Adamın attığı parçalarda benden tek farklı yani kasasi ve sıvı soğutması yok ki o hava soğutucu sivi sogutmadan daha zor monte ediliyor.
Adamda modüler kablo gözükmeyen bir montaj yapacak. Senin attıgın gibi 90'lardan kalma montaj bitti alo. Günümüze dön.

DDR2 ekran kartı ile 4090'ın aynı sürede toplanıldığını iddia eden de sizsiniz. DDR3 RAM ile DDR5 RAM farkı ne ki? İkisini de yerine oturtuyorsun. Eee hard disk aynı zaten, SSD desen de yerine oturtuyorsun. PSU teknolojisi zaten 50 yıldır aynı. Hiçbir fark yok onu toplayan bunu da 15 dakikada toplar sizin mantığınıza göre. Bunu siz söylediğiniz kimse iddia etmedi.

Ahahah bir üst mesajda ve videoda farkları ne ki 2 vida fazla sıkıyorsun diyen adam benim sistemi görünce ben arkadaşa yorum yaptım dedi. Bunu yaptı. Adam 5 dk içinde kendiyle çelişti. Çok ilginç. Hayır konu sahibi de sanki video da ki PC'yi topluyor. :D

Adamın parçalarının benden ne farkı var dostum? Adam senin videonda ki kasayı mı atmış sanki? Ne anlatıyorsun? Kafanı bence sen kullan. Adamın attığı parçalarda benden tek farklı yani kasasi ve sıvı soğutması yok ki o hava soğutucu sivi sogutmadan daha zor monte ediliyor.
Adamda modüler kablo gözükmeyen bir montaj yapacak. Senin attıgın gibi 90'lardan kalma montaj bitti alo. Günümüze dön.

Ahahah bir üst mesajda ve videoda farkları ne ki 2 vida fazla sıkıyorsun diyen adam benim sistemi görünce ben arkadaşa yorum yaptım dedi. Bunu yaptı. Adam 5 dk içinde kendiyle çelişti. Çok ilginç. Hayır konu sahibi de sanki video da ki PC'yi topluyor. :D
Fazladan sıvı soğutma + 2 tane fazladan HDD atmış elma ile armudu kıyaslıyor :D Ayrıca ben bu kasa 45 dakikaya toplanır falan mı dedim? Bu kasanın diğerine göre ihtiyacı olan süre maximum +7 dakikadır. Daha türkçe algılayamıyorsun. Okuduğunu anlayamıyorsun kendisiyle çelişti diyorsun :D

Fazladan sıvı soğutma + 2 tane fazladan HDD atmış elma ile armudu kıyaslıyor :D Ayrıca ben bu kasa 45 dakikaya toplanır falan mı dedim? Bu kasanın diğerine göre ihtiyacı olan süre maximum +7 dakikadır. Daha Türkçe algılayamıyorsun. Okuduğunu anlayamıyorsun kendisiyle çelişti diyorsun :D

Ya sıvı soğutmanın montajı arkadaşın çift fanlı hava montajından daha kolay belli ki senin bilgin yok? Tamam 1 HDD olsun hadi seni mi kıracağım.

Aynen tamam sensin sen haklısın. Belli ki hiçbir bilgin yok montajla alakalı. Bol şans

Ya sıvı soğutmanın montajı arkadaşın çift fanlı hava montajından daha kolay belli ki senin bilgin yok? Tamam 1 HDD olsun hadi seni mi kıracağım.

Aynen tamam sensin sen haklısın. Belli ki hiçbir bilgin yok montajla alakalı. Bol şans
Aynen dostum. Biraz YouTube'a gir kasa montajı nasıl yapılır yaz izle. Belki zaman algın yerine gelir :) Kirletme konuyu daha fazla.

Geri
Yukarı