Bilgisayarcının toplama sistemi monte etmeye 2000 TL istemesi normal mi?

Aynen dostum. Biraz YouTube'a gir kasa montajı nasıl yapılır yaz izle. Belki zaman algın yerine gelir :) Kirletme konuyu daha fazla.

Aynen aynen. Tüm videolar da 15 dakika bu arada.

Bence sen o videoların montajlandığını bilmiyorsun hayatında da kasa toplamadıgın için büyük ihtimalle 16 20 dk sanıyorsun :D ben şimdi olayı çözdüm. Sana iyi Sosyaller

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vatandaş videoda tane tane göstere göstere anlata anlata detay çeke çeke 18 dakikada toplamış. Nasıl bir kafada yaşıyorda şu işe 45 dakika 1 saat diyorsunuz. Anakartı montelemek 10 dakikaymış :D Neyse siz zaten gözünüzle gördüğünüzü de reddedersiniz. Bu işin hakkı en az 2.5 saat düzeltiyorum.
Hocam bir sistemi toplamak 1 gün bile sürüyor. Daha önce yapmadığınız ve bilmediğiniz bir konu olduğu 15 dakika diretmesinden belli.

Odamdaki ana sistemin kablolaması için cumartesi günü arkadaşlarıma beni plana katmayın dedim, sistemi söküp nizami şekilde geri toplayacağım. Son eklediğim kule tipi soğutucum o kadar sert tutunuyor ki montajı 5 dakika sürdü. Lego gibi gözükebilir ama değil. Sistemi toplamak en basit kısım. Zorlarsan 15 dakika sürer ama BIOS ayarları var, Windows kurulumu var, Windows ayarları var, optimize driver araştırması var, oyunlarda testi var ve var da var.

2. sistemim i7 2600 ve GTX1060. Geçen ay birkaç sıkıntı yüzünden dağıtıp toplamak zorunda kaldım, kasası kablolamaya uygun değil eski bir Casper kasa. Tahminimce başlamamdan sistemin doğru çalıştığını görmem 3-4 saat almıştır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vatandaş videoda tane tane göstere göstere anlata anlata detay çeke çeke 18 dakikada toplamış. Nasıl bir kafada yaşıyorda şu işe 45 dakika 1 saat diyorsunuz. Anakartı montelemek 10 dakikaymış :D Neyse siz zaten gözünüzle gördüğünüzü de reddedersiniz. Bu işin hakkı en az 2.5 saat düzeltiyorum.
Haklısın hocam. Adam 1 saniye de güç kaynağını taktı. 7.18 de
Power supply imizi takalım demeyi daha bitirmeden power supplyi taktı. Helal olsun adam işinin eriymiş gerçekten😂

Bugün PC parçaları aldım ve kendim birleştirmeye çekindiğim için haritalar uygulamasındaki çevremdeki esnaflara baktım bilgisayar yapabilecek.

Eki Görüntüle 2157752

Şu fotoğraftaki parçaları birleştiremeye 2000TL istedi, diğeri de 2500TL. Sizce bunlar beni dolandırmaya mı çalışıyor?

Eki Görüntüle 2157753

Ve kendisi kurulumu biz yapalım performans kaybı olmasın (?) yazdı. Anlamadım şahsen. Bu işin fiyatı gerçekten 2 bin TL'den mi başlıyor?
gercekten fiyatlarin yuksek oldugu bir donemde de olsak bu kadar fiyat yine dudak ucuklatir 2000 tl yine biz genclere gore cok fazla

Bugün PC parçaları aldım ve kendim birleştirmeye çekindiğim için haritalar uygulamasındaki çevremdeki esnaflara baktım bilgisayar yapabilecek.

Eki Görüntüle 2157752

Şu fotoğraftaki parçaları birleştiremeye 2000TL istedi, diğeri de 2500TL. Sizce bunlar beni dolandırmaya mı çalışıyor?

Eki Görüntüle 2157753

Ve kendisi kurulumu biz yapalım performans kaybı olmasın (?) yazdı. Anlamadım şahsen. Bu işin fiyatı gerçekten 2 bin TL'den mi başlıyor?

Ben kasa montajını ve formatı 300 TL'ye yaptırmıştım.

Biz arkadaslara hep bedavaya kurduk sistemleri, bu devirde 500 olur zaman aliyor ama 2000 liraya dolandiricilik ya. Hangi sehirdesin bu arada.
İzmir'de yaşıyorum hocam.

Aynen aynen. Tüm videolar da 15 dakika bu arada.

Bence sen o videoların montajlandığını bilmiyorsun hayatında da kasa toplamadıgın için büyük ihtimalle 16 20 dk sanıyorsun :D ben şimdi olayı çözdüm. Sana iyi sosyaller.

Hocam bu arada yanlış olmasın 1tane M.2 SSD, 1 tane normal SSD son olarak 1 HDD takacağım onlar fotoğrafta yok.

Son düzenleme:
Yok öyle bir kurulum.
En basit örneği, Windows'un kendi sunucusundan çektiği WHQL ibareli ekran kartı sürücüleri performans düşüklüğüne sebep oluyor. Çipset sürücüleri de işlemcinin ayarlarıyla oynuyor falan.

Güncel ve sorunsuz WHQL sürücüleri kurmak uğraştırıcı bir şey.

Biz biz kave, 2 sigaraya biraz da muhabbet namına
Microsoft'tan orijinal Windows ve ofis yapıyoruz😁

Geri
Yukarı