Bilgisayarı Bir Şekilde Bozmam Gerekiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

r4ider

Hectopat
Daha fazla  
Beyler PC'yi 8 sene gibi uzun bi zamandır kullanıyorum. Yeni bilgisayar almak istiyorum, ama babam bu bilgisayara bir şey olmadan almaz. Sizden istediğim bilgisayar kasasını komple bozabileceğim bir yöntem. Monitöre falan zarar gelmesin ama :D Kasanın içindeki bir çok parçanın bozulmasını sağlamam lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim babanla anlaş, ben öyle yaptım. Dedim ki; "Günde 20 sayfa kitap okuyacağım ve en fazla 1 saat bilgisayarda oyun oynayacağım, sonuç olarak her gün 2.5 tl birikecek (Sanal olarak) ve ben bu biriken parayı istediğim şekilde kullanabileceğim." İlk başlarda kendi sistemimi upgrade etmek istemiştim ama daha sonra sistemin neresine atsam elimde kalıyordu, bende mevcut sistemi satıp yeni bir pc topladım. 350 tl'ye eski pc'yi sattım ve 1 yıl boyunca bu verdiğim söze devam ettim ve 18 temmuzda (Sanki taksit öder gibi) zaman doluyor ama ben pc'yi önce aldım çünkü o zamanlar gezi olayları oluyordu ve $ çıkıyordu. Sonuç olarak hesap şöyle; 365g x 2.5 = 900 tl, 900+350(sattığım eski bilgisayar) 1250 tl. 150tl ram leri babam kendisi alacağını söyledi 1500 tl'lik bir sistem topladım. Bana bu sistemi alacağımı bir sene önce söylemiş olsalardı, duygularımla dalga geçitkleri için o insanları döverdim :D :D Ama şu anda sahibim.
Sana tavsiyem pc'yi bozmak yerine babanla bir şekilde anlaş eğer maddi olarak imkanınız varsa baban zaten isteğini geri çevirmez. Pc'yi bozup da iyice olumsuzlaştırma babanı.

Kardeşim babanla anlaş, ben öyle yaptım. Dedim ki; "Günde 20 sayfa kitap okuyacağım ve en fazla 1 saat bilgisayarda oyun oynayacağım, sonuç olarak her gün 2.5 tl birikecek (Sanal olarak) ve ben bu biriken parayı istediğim şekilde kullanabileceğim." İlk başlarda kendi sistemimi upgrade etmek istemiştim ama daha sonra sistemin neresine atsam elimde kalıyordu, bende mevcut sistemi satıp yeni bir pc topladım. 350 tl'ye eski pc'yi sattım ve 1 yıl boyunca bu verdiğim söze devam ettim ve 18 temmuzda (Sanki taksit öder gibi) zaman doluyor ama ben pc'yi önce aldım çünkü o zamanlar gezi olayları oluyordu ve $ çıkıyordu. Sonuç olarak hesap şöyle; 365g x 2.5 = 900 tl, 900+350(sattığım eski bilgisayar) 1250 tl. 150tl ram leri babam kendisi alacağını söyledi 1500 tl'lik bir sistem topladım. Bana bu sistemi alacağımı bir sene önce söylemiş olsalardı, duygularımla dalga geçitkleri için o insanları döverdim :D :D Ama şu anda sahibim.
Sana tavsiyem pc'yi bozmak yerine babanla bir şekilde anlaş eğer maddi olarak imkanınız varsa baban zaten isteğini geri çevirmez. Pc'yi bozup da iyice olumsuzlaştırma babanı.

Masaüstündeki chrome simgesini internet explorer ile değiştir. Ailen koşa koşa yeni bilgisayar alır. :D Ailenin durumu iyiyse üstlerine git. Sonunda dayanamazlar.

Kardeşim öyle bi anlaşma falan uğraşamam. Saçma saçma yorum yapmayın burda gerçekten cevap arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durumunuz iyiyse program dosyalarının bir kısmını sil. Her programın birkaç dosyasını sil sonra sistem geri yükleme yap tamamdır. :) (isterseniz birkaç öneri sonra deneyin)

Not: Parçalar bozulur mu bilemem formatla düzelebilir.

R4ider system 32 yi falan sil. Harddiskin etrafında mıknatıs gezdir. İşlemcinin pinlerinden birini kır. Ama baban bilgisayar almazsa kalırsın ortada sap gibi.

İşlemcinin altından 1-2 pin koparın. Ekran gelmeyecektir zaten.

Aslında en sağlam yöntem çalışırken sağlam bir yumruk geçirmek ama o zaman da senin yaptığın anlaşılır.

Öncelikle baban bilgisayardan ne kadar anlıyor? Eğer anlıyorsa işin zor. Anlamıyorsa anakarta giren 12v güç kablosunu çıkarırsın "bak baba tuşuna açılmıyor" dersin. Yeni bilgisayar gelince de eskisi aniden diriliverir. :D Bu süre zarfında bilgisayarı hurdacıya falan vermesin tabi :D. Hemen hemen aynı bir durumu ben de lisedeyken yaşamıştım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı