Bilgisayarım hacklendi

Format her zaman son seçenektir, şu anda gerek yok. Sisteminizde herhangi bir anti-virus yazılımı bulunuyor mu, tarama yaptınız mı? İnternet bağlantınızı kestiğinizde sorun devam ediyor mu? Güvenli modda başlatmayı denediniz mi?

Kaspersky, Bitdefender, Avast vb. bir yazılımla tarama yapın. Eğer indirme/kurulum/tarama esnasında bir hata alırsanız veya cihazınız çökerse, Kaspersky Virus Removal Tool veya Emsisoft Emergency Kit gibi bir yazılımı kullanın.

Bu yöntemler de işe yaramazsa Kaspersky Rescue Disk yazılımını bir USB diske yazdırarak boot etmeyi deneyebilirsiniz.

Lütfen sonuç hakkında bilgilendirin. Gerekli rehberler:

Format her zaman son seçenektir, şu anda gerek yok. Sisteminizde herhangi bir Anti-Virüs yazılımı bulunuyor mu, tarama yaptınız mı? İnternet bağlantınızı kestiğinizde sorun devam ediyor mu? Güvenli modda başlatmayı denediniz mi?

Kaspersky, Bitdefender, Avast vb. bir yazılımla tarama yapın. Eğer indirme/kurulum/tarama esnasında bir hata alırsanız veya cihazınız çökerse, Kaspersky virus removal tool veya Emsisoft emergency kit gibi bir yazılımı kullanın.

Bu yöntemler de işe yaramazsa Kaspersky Rescue Disk yazılımını bir USB diske yazdırarak Boot etmeyi deneyebilirsiniz.

Lütfen sonuç hakkında bilgilendirin. Gerekli rehberler:

Hocam ben format atıyorum şu an. Zaten bilgisayarımda önemli bir şey yok sorun olmaz diye düşünüyorum. Formattan sonra inşallah bir şey olmaz. ESET ile tarama yaptım fakat bir şey bulamadı ama dediğim gibi %100 anormal bir durum var. Neden böyle bir şey oldu anlamadım büyük ihtimalle birisi benimle eğleniyor.

Hocam ben format atıyorum şu an. Zaten bilgisayarımda önemli bir şey yok sorun olmaz diye düşünüyorum. Formattan sonra inşallah bir şey olmaz. ESET ile tarama yaptım fakat bir şey bulamadı ama dediğim gibi %100 anormal bir durum var. Neden böyle bir şey oldu anlamadım büyük ihtimalle birisi benimle eğleniyor.
Temiz kurulum yapıyorsunuzdur umarım hocam.

Ama adam bir nevi göstermiş olmadı mı bunu sosyal medyada yayarak.
Zaten bilinen bir şeydi.
Hocam diyelim ki format tamamlandıktan sonra hala bu rat olayı devam ediyor bunu nasıl anlarım Kaspersky indirip tarama falan mı yapmam gerekiyor.
Evet, öneririm. Ayrıca emin değilim ama Kaspersky sorunu çözebilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı