Bilim sever olarak Türkiye'de Sosyal Medya

Bilime merak duyan birinin seslendirmeden ziyade bilgiye yani konu içeriğine önem vereceğini düşünüyorum. Konu tavsiyesi yapamıyorum ancak videolarında sınırı aşmadan samimi olmanı tavsiye ediyorum. Örnek olarak Technopat'ın Kafa Ayarı serisi bu konuda çok iyiydi.
Aslında bende kafa ayarını bu konuda çok başarılı buluyorum bir konuyu saatlerce dinleyebilirim.
Ne yalan söyleyeyim bütün bölümleri 3 kereden fazla izlemişimdir ayrıntılara dikkat etmek için :)

Yazının bu bölümünü açıkçası doğru bulmuyorum. Ne yani YouTube'ta oyun videoları olmasın mı? İnsanlar sadece bilgi için mi giriyor buraya? Tabi ki görüşünüze katılıyorum böyle teknoloji ile ilgili kanallar az ve ilgi daha da az. Ama bu oyun videolarının, komik (sizin değişinizle ''saklabanlik'') videoların olmamasını gerektirmez. Her bireyin YouTube'a giriş amacı farklı olabilir yani o kadar görüntülenme alıyorsa o kanal emin ol şaklabanlık yapmıyordur.
Doğrudur. Bir kaç bin görüntülenme ve bir kaç bin beğeni almak için videonun yarısını ''beğen, paylaş'' diye geveliyor(lar). Kitle belli, yıkanan zihin belli... Oyun oynamaktan ziyade oyun üretmeye de çalışsalar keşke biraz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı