Türkiye'de sosyal medya yasaklanırsa ne olacak?

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Düşündüğüm konu. YouTuber'lar ne kadar da az kazanıyoruz dese de artık kimse inanmıyor. Ultra Lüx hayatları ile sanki yarın yokmuşcasına yaşıyorlar. Oldu ki Türkiye'de sosyal medyanın fişi çekilirse ne olacak bu insanlara. Görüyorum eğitimlerini bile yarıda bırakıyorlar. Hiçbir bilgi ve deneyimleri yok (genel olarak).

Sizce sonları ne olacak?

Tek derdimiz onların durumunu düşünmekti, değil mi? Bugüne kadar kazandıkları paralar onların sülalesini doyurur, merak etme. Sen kendini düşün, sen senin gibi olanları düşün. Ülkede genç nüfusun işsizliği %30'a dayanmış. Genel işsizlik %20'lere dayanmış, siz de oturup bu adamların hayatları için kafa yoruyorsunuz ve tartışıyorsunuz.

Bu ülkede 4 yıllık mühendislik fakültesi bitiren adama asgari ücretten düşük maaş teklif edip tecrübe olsun, gel çalış diyenler var. Biz de oturup evinin çatısına helikopter pisti yaptırmayı düşünen godomanları konuşalım, değil mi?

Kafanızı kullanın ve kendinizi kurtarmaya çalışın. Yoksa sabah 9 akşam 6 çöplüğünde her sabah küfür ede ede uyanıp, hayattaki amacınızı sorgulayarak akşam evinize dönersiniz. Aldığınız 3 kuruş para da daha dokunmadan uçup gider cebinizden.

Son düzenleme:
Çoğu zaten böyle bir durumu düşünerek ya da ifşa vb. Bir durumla adının silinip linç yiyeceği olasılığını var sayarak yatırım yapıyordur.

Ayrıca sizin kast ettiğiniz gereksiz ünlüleri ve influencerler bunlarında çoğu baba parası ile geçiniyor zaten.

Yani çoğunun mesleği ve becerisi vardır ama siz bilmiyorsunuzdur ya da iş yerinin açığa çıkma vb. durumlar yüzünden anlatmıyordur.

Tek derdimiz onların durumunu düşünmekti, değil mi? Bugüne kadar kazandıkları paralar onların sülalesini doyurur, merak etme. Sen kendini düşün, sen senin gibi olanları düşün. Ülkede genç nüfusun işsizliği %30'a dayanmış. Genel işsizlik %20'lere dayanmış, siz de oturup bu adamların hayatları için kafa yoruyorsunuz ve tartışıyorsunuz.

Bu ülkede 4 yıllık mühendislik fakültesi bitiren adama asgari ücretten düşük maaş teklif edip tecrübe olsun, gel çalış diyenler var. Biz de oturup evinin çatısına helikopter pisti yaptırmayı düşünen avelleri konuşalım, değil mi?

Kafanızı kullanın ve kendinizi kurtarmaya çalışın. Yoksa sabah 9 akşam 6 çöplüğünde her sabah küfür ede ede uyanıp, hayattaki amacınızı sorgulayarak akşam evinize dönersiniz. Aldığınız 3 kuruş para da daha dokunmadan uçup gider cebinizden.
Abi niye kızıyorsun ki?

Sosyal medya olarak sayılıyorsa sadece burayı kullanıyorum başka bir yer kullanmıyorum, yasaklanırsa hiç acımam hallerine, ne halleri varsa görsünler, onların durumu beni ilgilendirmiyor, ben sadece kendime bakarım başkası beni ilgilendirmez.

İnsanları anlamakta zor dostum ne anlıyorlar onu da bilmiyorum. Günümün yarısı bu forumda geçiyor en azından burada bir şeyler öğreniyoruz sorunu olanlara yardım ediyoruz en önemlisi hepsini saygı çerçevesi içinde yapıyoruz. Herkes bir baksın Instagram ve TikTok'a küfürlü postlar mı dersin kendi vücutlarına saygısı olmayan insanların attığı ahlaksızca fotoğraflar mı dersin büyük bir çöplük.

Abi niye kızıyorsun ki?
Sana veya bir başkasına kızmıyorum, üstüne alınma. Benim söylediklerim ortaya. Ülkenin hali belliyken, gençlerin ve geleceğin hali belliyken, rakipler sürekli çoğalırken kendilerini kurtarmış insanların hayatlarına harcayacağınız zamanı kendinizin eğitimine ve gelişimine harcayın, siz de kurtarın kendinizi.

Tamamen iyi niyetliyim ama mizacım bazen bazı kişilere sert gelebiliyor. :)

Geri
Yukarı