Binada fiber var gözüküyor ama bir kablo çekilmedi

@Unaxpre teşekkürler.

Konu altyapı olunca öğrendiğiniz bilgiler teori kısmından ileriye gidemiyor haliyle insanlara pek yardımcı olamıyorsunuz. Yazdıklarınız yorumdan öteye geçemiyor.

Muhtemelen 2-3 yıl deneyimi olan santral görevlisi beni 10 katlar. O seviyede olduğumu düşünmüyorum.

Muhtemelen 2-3 yıl deneyimi olan santral görevlisi beni 10 katlar. O seviyede olduğumu düşünmüyorum.
İnternetimde sürekli bir kopma sürekli bir yavaşlık var diyorum 16 mbps hıza geç diyor :D biraz ısrar edince Turkcell yeni bir şey çıkardı istersen ona bak bir abi gibisinden.

Ya gerçekten bilgisizler yada altyapının gerçekten çöp olduğunu biliyorlar elindekiyle yetinmeye çalış gibisinen.

Bitmeyen bir kısır döngüdeyim saçma sapan yerlere VDSL getirdiler son 2 aylık süreçte nasıl yatırım çıktı anlamadım.

Merhabalar, bundan yaklaşık 1-2 ay önce binaya bir türk telekom kutusu takıldı. Fiber olabilir mi diye düşünüyordum o gün altyapı sorguladığımda fiber gözükmüyordu. 3-4 hafta önce yine kapıdan girerken(çok evde olmuyorum.) gördüm ve aklıma geldi gittim tekrar sorguladım bu sefer fiber gözüküyordu hem de santral mesafesi 0 metre 100 mbpsye kadar. Emin olmak için türk telekomu da aradım evet var dediler. Benim anlamadığım şey bizim bu süreçten hiç haberimiz olmadı veya daireye kablo falan çekilmedi. Hiçbir şey yapılmadan sadece kutuyu takarak fiber nasıl geldi anlamadım. Yoksa önceden mi döşendi şimdi kutu takıldığı için mi aktif oldu? Artı olarak biz normalde 50 mbpsye kadar Turknet kullanıyoruz. İlk bağladığımızda hız 10-15'lere anca çıkıyordu, biz de altyapımız bu kadar heralde diyerek geçiştirmiştik. Sonradan alt komşu internet bağlatınca bizim internetimiz kesildi onlar interneti kapatınca bizim internet geliyordu. İç tesisatta bir sıkıntı var heralde. Biz de direkt bina girişindeki ankastre kutusundan binanın dışından odanın penceresinden girecek şekilde yeni bir kablo çektik ve sorun çözüldü ve 50 mbps hıza kavuştuk. Şimdi fibere geçersek yine bina dışından çektiğimiz kablodan mı gelecek yoksa bina içinden mi?
Aynı fiyata Türknet Fiber 100Mbps paketine geçin ve ek olarak ücretli kurulum hizmeti alın. Kablo çekilmediyse eve kablo çekmek zorundalar. Aynı kablodan alamazsınız.

İnternetimde sürekli bir kopma sürekli bir yavaşlık var diyorum 16 mbps hıza geç diyor :D biraz ısrar edince Turkcell yeni bir şey çıkardı istersen ona bak bir abi gibisinden.

Ya gerçekten bilgisizler yada altyapının gerçekten çöp olduğunu biliyorlar elindekiyle yetinmeye çalış gibisinen.

Bitmeyen bir kısır döngüdeyim saçma sapan yerlere VDSL getirdiler son 2 aylık süreçte nasıl yatırım çıktı anlamadım.
Aldığı iş emrini yerine getirip parasını almaya baktıkları için böyle oluyor.

Çalışanları suçlamıyorum ama torpil her noktada iken böyle yapmaları gayet doğal gibi geliyor.

Aynı fiyata Türknet Fiber 100Mbps paketine geçin ve ek olarak ücretli kurulum hizmeti alın. Kablo çekilmediyse eve kablo çekmek zorundalar. Aynı kablodan alamazsınız.
Zaten Turknet kullanıyorum hali hazırda ama Turknet mevcut abonelerinde fibere geçiş yapamıyormuş şu an. O yüzden onu bekliyorum ama yine de fiber hazır mı diye merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı