Bir Apple fanboyun günlüğü

Valla bilgisayardan anlıyordu hepsi aynı değil sanırım. Bloody'i bana o önerdi. Yoksa 2 katı para verip daha az DPI ayarı olan Logitech'i alacaktım. (Logitech'e lafım yok gerçekten güzel marka ama biraz pahalı ve iş için.) Ayrıca bende o zihniyetteydim AMD'nin Intel'den daha iyi olduğunu söyleyene kadar. Intel kazık dedi. Sanırım anlıyor işten tecrübeli gibiydi ve lisede bilişim okumuş üniversiteden mezun olmuştu.

Vatan çalışanlarına belli başlı ürünlerden belli satış hedefi koyuyorlar. Onlarda o hedeflere ulaşabilirlerse daha fazla para alıyorlar. O yüzden asla güvenmem 😀

Vatan çalışanlarına belli başlı ürünlerden belli satış hedefi koyuyorlar. Onlarda o hedeflere ulaşabilirlerse daha fazla para alıyorlar. O yüzden asla güvenmem 😀

4 sene önceki olay zaten. Şimdiye kadar değişmiştir. Param olsa gidip başka birinden toplatmam. Kendim toplarım. Burada toplatmak isteriz bin bir kişi farklı öneri yapıp kavga eder. Bu ara küçük araştırma yaptım ASUS'un bu kronik olayları iyileştirilmiş. Ama acısını da ekran kartını en pahalıya satarak bulmuşlar :D KDV kalkarsa ne kadar iner bilemem.

Sony, HTC falan ne çabuk unutuldu be isimlerini bile anmıyorlar. İlk stereo hoparlörlü telefonuna daha 4-5 yıl önce geçen Apple varken Sony HTC vs. 10 yıldır kullanıyordu. Birisi ilk parmak izi okuyan telefon Apple demiş girip okuyan da gerçekten öyle sanacak. 2-3 yıl öncesinden Samsung tarafından yapılan zaten modeller vardı Apple'dan önce. Su geçirmezlik özelliği, cam ve metal birleşimi premium kasalar (özellikle son zamanlarda pro modellerinde kullandığı buzlu camı Sony yıllar önce premium telefonlarında kullanırdı). Bu yeniliklerin hepsini zannımca Android dünyası kullandı ilk. Çentik tasarımı kullanmadı diye piyasadan düşen Lg, HTC, Sony bu dünyada yıllarca eleştirildi be. Özenti olmamak resmen kötülendi. İşte böyle bir teknoloji pazarında yaşıyor yeni devir. İki güzel reklam ve ucuz animasyonlarla cebinizden 1000$, Türkiye pazarı hesabı en az 40.000₺ koparmaya çalışan zavallı bir firmadır iPhone. 14 serisinde mesela gözüme çarpan yenilik gibi yenilik ulan diyebileceğim tek özellik mesela direk uydu bağlantısı ile acil durum aramaları. Oha adamlar yapmış abi dedim ve baktım ki Çin menşeili bir firma 2 ay önce zaten yapmış bunu. Apple ve ürünleri popüler kültür kölelerinin hizmetinde olan pahalı oyuncaklardır. Kendinizi kandırmaya devam edin.

Geri
Yukarı