Bir Apple fanboyun günlüğü

İlk çentikli telefon iPhone değil, Essential Phone'dur.
İlk parmak izli telefon iPhone değil, Toshiba G500'dür.
Ortalıkta Apple Watch benzeri bir sürü saat var diyorsun ama Galaxy Watch ya da Watch GT replikası saatlerden bahsetmiyorsun.
Dynamic Island'ı övmüşsün ama yüksek ışıkta tuvalete bıraktığım kahverengi cisimden bile daha kötü görünüyor.
Kamerasına daha adam gibi zoom eklemeyen bir markayı övmüşsün, yazık.
Pili hemen biten bir markayı övmüşsün, yazık.
Düşüncelerin hiç rasyonel değil, hep tek taraflı bakmışsın. Zaten mesajın en üstünde yazdıklarımdan sonra diyecek bir şey kalmıyor sana.

S22 serisinin sadece işlemcisi sorunlu değil. Aynı zamanda batarya performansı da berbat. Üstüne üstlük S22U gibi üst seviye bir cihaza Edge ekran koyup rezil ettiler... Cep hizasından düşmeye bile kırılıyor. GoS olayı tam bir fiyasko zaten... Oyunlarda performansı aşırı düşürüyor ve kapatılamıyor. S22U'nun berbat bir 120 Hz ekranı var. Stabilitesi berbat olduğu için menü geçişlerinde, filmlerde ve oyunlarda kasma yapabiliyor. S22 ve S22+ video performansı berbat olan telefonlardan. Zaten kasa kalitesi olarak Huawei'ye göre çok daha düşükler... OnePlus gibi bir marka varken Samsung'a bakılmaz. Tabii ülkemizde pek satışları yok ama...

S22 ile düz iPhone 13'ün aralarında ekran süresi olarak 20 dakika var. İzlediğim 2-3 videoda sağlamlık testlerinde kasa, ekran iPhone 13 Pro Max'den daha dayanıklı bariz bir şekilde. GoS olayını artık bahane etmeyin çünkü her yama iyileştiriliyor ve G778 işlemcili A73'te bile sabit 120 FPS değerler alınabiliyor. S22'nin gayet stabil değerleri var, batarya konusunda da o kadar kötü değil sadece iPhone 13'ün modellerine kıyasla 20-30 dakika daha az ekran süresi veriyor. Gidip mağazada denediğimde 120 Hz'i 13 Pro modellerinden farksız çalışıyordu, arayüzde şu an S10+ ve S21 FE'de bile kasma yok... Xiaomi'nin, Huawei'nin amiral gemilerinin arayüzünde reklam dahil çıkıyor. Sadece kasa kalitesine değinmişsin ama genel anlamda baktığımzıda lens kalitesi, panel kalitesi, ses açma kapama tuşlarının malzeme kalitesi dahil Samsung çok daha başarılı bir marka, özellikle Xiaomi 12 dahil o tuşların hepsi bir süre sonra aşınıyor :D, gerekli argümanları sunmadan yargıladığını düşünüyorum. Gerek batarya performansı olsun gerek ekranı olsun iPhone 13 dengi bir cihazdır ve Android'in 2013-2014'ten beri en iyi markasıdır.

S22'de sadece Snapdragon modelinden dolayı video işlemesi kötü ve rakiplerine göre bir nebze daha fazla

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

S22 ile düz iPhone 13'ün aralarında ekran süresi olarak 20 dakika var. İzlediğim 2-3 videoda sağlamlık testlerinde kasa, ekran iPhone 13 Pro Max'den daha dayanıklı bariz bir şekilde. GoS olayını artık bahane etmeyin çünkü her yama iyileştiriliyor ve G778 işlemcili A73'te bile sabit 120 FPS değerler alınabiliyor. S22'nin gayet stabil değerleri var, batarya konusunda da o kadar kötü değil sadece iPhone 13'ün modellerine kıyasla 20-30 dakika daha az ekran süresi veriyor. Gidip mağazada denediğimde 120 Hz'i 13 Pro modellerinden farksız çalışıyordu, arayüzde şu an S10+ ve S21 FE'de bile kasma yok... Xiaomi'nin, Huawei'nin amiral gemilerinin arayüzünde reklam dahil çıkıyor. Sadece kasa kalitesine değinmişsin ama genel anlamda baktığımzıda lens kalitesi, panel kalitesi, ses açma kapama tuşlarının malzeme kalitesi dahil Samsung çok daha başarılı bir marka, özellikle Xiaomi 12 dahil o tuşların hepsi bir süre sonra aşınıyor :D, gerekli argümanları sunmadan yargıladığını düşünüyorum. Gerek batarya performansı olsun gerek ekranı olsun iPhone 13 dengi bir cihazdır ve Android'in 2013-2014'ten beri en iyi markasıdır.

S22'de sadece Snapdragon modelinden dolayı video işlemesi kötü ve rakiplerine göre bir nebze daha fazla

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Argüman bizde bitmez.

Samsung Galaxy S22 kullanıcıları filmlerde takılma sorunu yaşıyor

Ayrıca kendi deneyimlediğim telefonu bana anlatma. Bataryası bir günü çıkaramıyor senin o övdüğün Samsung üretimi 8Gen1 sağ olsun... Ha ayrıca bak bakalım GoS nasılmış...

Leica ile Sony lensleri karşılaştıramazsın bile. Samsung Sony kullanıyor, Huawei ve Xiaomi artık Leica kullanıyorlar. Apple'de iPhone 14'te Largan kullanıyor ki Largan'da Sony'den daha iyi bir lens üreticisi hatta Samsung Largan'ın patentini çaldığı için mahkemelik oldular ve şu an beraber çalışıyorlar anlaşmalı bir şekilde 😀 Ekran sağlamlığı kısmına gelirsek o telefon yan düştüğü anda ekranı tuzla buz oluyor. Çünkü Edge...

Son olarak, senin o aşırı kararlı olan GoS'un berbat bir FPS kararlılık skoru ile ortaya çıkıyor... Bir de S21 Fe'nin videosunu atmış...

Son düzenleme:
Argüman bizde bitmez.

Samsung Galaxy S22 kullanıcıları filmlerde takılma sorunu yaşıyor

Ayrıca kendi deneyimlediğim telefonu bana anlatma. Bataryası bir günü çıkaramıyor senin o övdüğün Samsung üretimi 8Gen1 sağ olsun... Ha ayrıca bak bakalım GoS nasılmış...

Leica ile Sony lensleri karşılaştıramazsın bile. Samsung Sony kullanıyor, Huawei ve Xiaomi artık Leica kullanıyorlar. Apple'de iPhone 14'te Largan kullanıyor ki Largan'da Sony'den daha iyi bir lens üreticisi hatta Samsung Largan'ın patentini çaldığı için mahkemelik oldular ve şu an beraber çalışıyorlar anlaşmalı bir şekilde 😀

Son olarak, senin o aşırı kararlı olan GoS'un berbat bir FPS kararlılık skoru ile ortaya çıkıyor...
13 Mart'ta yayınlanmış video, GoS her yama iyileştiriliyor demekten bıktım artık. En büyük örneğini A73'de görüyoruz zaten.

Buyur güncel bir video.

Bu da kasa kalitesi için, 14 Pro Max ile eşit kendisi. Prestij olarak Pro Max modellerinden sırf kamera kasanın içinde diye daha iyi.

Bir de S21 Fe'nin videosunu atmış...
Genelleme yaptın çünkü :D

Dediğim gibi S22'nin genel anlamda rakiplerine göre başarısız olduğunu bende biliyorum ama her ne olursa olsun şimdiye kadar Android'in en iyi cihazlarını Samsung üretmiştir. Ayrıca S22 öyle gömdüğünüz kadarda kötü bir cihaz değil

iPhone'da da böyle sorunlu modeller var X, 14 Pro modelleri gibi.

13 Mart'ta yayınlanmış video, GoS her yama iyileştiriliyor demekten bıktım artık. En büyük örneğini A73'de görüyoruz zaten.

Buyur güncel bir video.

Bu da kasa kalitesi için, 14 Pro Max ile eşit kendisi. Prestij olarak Pro Max modellerinden sırf kamera kasanın içinde diye daha iyi.

Genelleme yaptın çünkü :D

Dediğim gibi S22'nin genel anlamda rakiplerine göre başarısız olduğunu bende biliyorum ama her ne olursa olsun şimdiye kadar Android'in en iyi cihazlarını Samsung üretmiştir. Ayrıca S22 öyle gömdüğünüz kadarda kötü bir cihaz değil

iPhone'da da böyle sorunlu modeller var X, 14 Pro modelleri gibi.

iPhone'de çok fazla kronik sorunlu model var zaten. 6'nın kasası durduk yere yamuluyordu. 7'nin ses yongası yanabiliyordu. XS'in yazılım sorunları çok fazla vardı, sonradan düzeltildi. iPhone'yi yüceltmiyorum ben. Ama Samsung'a genel olarak bakarsak çipler ve SSD'ler dışında artık hiç bir şeyi adam gibi beceremiyor. Panel üretiminde bile çok fazla hatası var. Hadi sadece telefon konusuna gelsek bile çok hataları var ve genel olarak kalitesizler.

Hadi sadece telefon konusuna gelsek bile çok hataları var ve genel olarak kalitesizler.

Şu an Android tarafında Huawei dışında S21 Ultra dengi cihaz üretebilen yok, Huawei'nin arayüzünde de reklam çıkıyor bu mu kalite? Panelleri hatalı demeniz biraz tuhaf geldi, sırf Edge ekrandan dolayı biraz daha kırılgan oldu diye mi panel üretemiyor? iPhone'un ekranını bile Samsung üretiyor.

Ayrıca kendi deneyimlediğim telefonu bana anlatma.

Ben de S21 FE, S10+, S9+, S7 Edge kullandım başka cihazları da bazılarınıda uzun vadede deneyimleme şansım oldu, inan bana teknoloji mağazasında denemekle bitmiyor.

Samsung kalitesiz değil, özellikle Xiaomi, Realme, Oppo gibi Çin malı markaların yanında asla kalitesiz değil.

Son düzenleme:
Şu an Android tarafında Huawei dışında S21 Ultra dengi cihaz üretebilen yok, Huawei'nin arayüzünde de reklam çıkıyor bu mu kalite? Panelleri hatalı demeniz biraz tuhaf geldi, sırf Edge ekrandan dolayı biraz daha kırılgan oldu diye mi panel üretemiyor? iPhone'un ekranını bile Samsung üretiyor.

Ben de S21 FE, S10+, S9+, S7 Edge kullandım başka cihazları da bazılarınıda uzun vadede deneyimleme şansım oldu, inan bana teknoloji mağazasında denemekle bitmiyor.

Samsung kalitesiz değil, özellikle Xiaomi, Realme, Oppo gibi Çin malı markaların yanında asla kalitesiz değil.

TV'lerinin çoğu kronik sorunlu. Berbat bir monitör üreticisi. Mükemmel panel üreticisine bak.... Ayrıca iPhone CSOT'a geçecek...

TV'lerinin çoğu kronik sorunlu. Berbat bir monitör üreticisi. Mükemmel panel üreticisine bak....
Ben kendi yazımda mükemmel panel üreticiside dememişim 🤔, mobil cihazlarda daha iyi panel üreten var mı... Malum o kadar sevdiğiniz iPhone'un bile ekranlarını Samsung üretiyor.

Dediğim gibi Samsung asla kalitesiz bir telefon üreticisi değil, iPhone'dan sonra en iyisi.
Özellikle Xiaomi gibi çin malı telefonların yanında hiç kalitesiz değil.

Geri
Yukarı