Bir Apple fanboyun günlüğü

Kamera karşılaştırmalarını izlemeni tavsiye ederim. Aralarında iPhone 11'e 16.000 TL vermeye değecek kadar fark yok.

S22 ile iPhone 11'i denk tutman biraz komik olmuş, S20 ile denkler çünkü; senin dediğin yani fotoğraf işlemeleri arasında neredeyse %15'lik bir farkla 11 üstün, ekran olarak 120 Hz, 1440x3200 QHD+ çözünürlük, Dynamic AMOLED ve 531 PPI renk doygunluğu, iPhone 11'de ise bu şekilde; 828x1792 HD çözünürlük, LCD ekran, 60 Hz ve 326 PPI renk doygunluğu. S20 bu ekran teknolojisine rağmen iPhone 11 ile denk bir şekilde ekran süresü veriyor. Kamera donanımı olarak aynılar sadece S20'de fazladan AI var 11'de ise Animloji var.

Yani S20 bile iPhone 11'den daha iyi bir cihazken S22 yerine 11 alan birisi çok şey kaybetmez demeniz biraz komik olmuş.
Hepsi pazarlama taktiği. İlk AMOLED ekranın üzerine hiçbir şey eklemediler. İsminin basına Dynamic, 2X gibi şeyler doldurup dururlar. iPhone'un kalitesi kağıtta değil, gerçektedir. Eline aldığında o beğenmediğin telefonun ekranına bakar durursun, gözünü alamazsın.

iOS’un ve bir bütün olarak iPhone’un Sunduğu rafine ve tok deneyimden sonra Android cihazlara işe yaramaz gözüyle bakmaya başladım. Apple bu işi gerçekten hakkını vererek yapıyor. Saçma vergilendirmeler olmasa Türkiye’de çok daha yüksek bir pazar payına sahip olacağına inanıyorum. 57 Bin liralık telefonun 21 bin lirasının vergi olmasının mantıklı bir açıklaması yok.

"Donanımın" bir tek işlemciden ibaret olmadığını biliyorsunuzdur umarım...

iPhone 11 kamera, malzeme kalitesi, ekran ve üretim yılı olarak S20 dengi bir cihaz.

Eğer fiyat olarak bakarsak iPhone 11'i S21+ gibi bir cihaza tercih eden sadece marka algısından dolayı alıyordur.
HD ve galiba duz ekran kullaniliyor iPhone 11'de. S20'de Amoled ve FHD 120 hz. ekran var. Ekran kalitesi bence cok onemli. Pil suresi yemesi normaldir yani.

O kadar argüman sunuyorum...

Ben yeterince iPhone 11 kullandım, S21 FE de kullandım ama rakibi o değil. iPhone 11'in rakibi S20 ya da S10+ olur. Neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum.
S21, S20 veya S10 yaklaşamaz bile. S22 ancak yetişebiliyor üç senelik telefona.

HD ve galiba duz ekran kullaniliyor iPhone 11'de. S20'de AMOLED ve FHD 60 Hz. Ekran var. Ekran kalitesi bence cok onemli. Pil suresi yemesi normaldir yani.

S20'de FHD+ ve 120 Hz var ve bu ekran teknolojisine rağmen 11 ile neredeyse aynı ekran süresi veriyor.

S21, S20 veya S10 yaklaşamaz bile. S22 ancak yetişebiliyor üç senelik telefona.

Samsung kullanmadığın için gerçekten gülüp geçeceğim, ben Samsung tarafında S10+ ve S21 FE kullandım iPhone 11'den çok daha iyi cihazlar. Artık senin yeterince kapasiteye sahip olmadığını anladım ve bir şey yazmiyacağım.

S10? 🤔 Çinli telefonlardan farksız. Onlar da IPhone'den bakıp yapıyordu gerçi.

Çinli telefonlardan farksız demen bilgisiz olduğunu yeterince açıkladı. İnan bana o Xiaomi, Oppo, Realme gibi değil...

Çinli telefonlarda tasarımı Samsung'dan çaldı.

S20'de FHD+ ve 120 Hz var ve bu ekran teknolojisine rağmen 11 ile neredeyse aynı ekran süresi veriyor.
120 oldugunu biliyorum ama aklim Apple'in cihazina gitti.

S10? 🤔 Çinli telefonlardan farksız. Onlar da iPhone'den bakıp yapıyordu gerçi.
Haci s10 cok harika bir tasarima sahip. Asker trasli iPhone'lardan iyi yani tasarimi.

İnsanlar neden Reddit'te S20'nin bataryasına nefret kusuyorlar? Dört saat pil süresi alabilen şanslı sayılıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Samsung kullanmadığın için gerçekten gülüp geçeceğim, ben Samsung tarafında S10+ ve S21 FE kullandım iPhone 11'den çok daha iyi cihazlar. Artık senin yeterince kapasiteye sahip olmadığını anladım ve bir şey yazmayacağım.
Screenshot_20220926_024051.jpg

Çinli telefonlardan farksız demen bilgisiz olduğunu yeterince açıkladı. İnan bana o Xiaomi, Oppo, Realme gibi değil...
Çinli telefonlarda tasarımı Samsung'dan çaldı.
Bütün Çinli üreticiler Apple'nin tasarımlarını kullanıyor. Samsung demek için kör olmak gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı