Bir Apple fanboyun günlüğü

İnsanlar neden Reddit'te S20'nin bataryasına nefret kusuyorlar. Dört saat pil süresi alabilen şanslı sayılıyor.

Eki Görüntüle 1528262

Bütün Çinli üreticiler Apple'nin tasarımlarını kullanıyor. Samsung demek için kör olmak gerekli.

9T gibi cihazlar A12'den çaldılar tasarımı, keşke yazılımı çalsalardı.

Dediğim gibi S21 FE ve iPhone 11'i yeterince deneyimledim. S21 FE genel anlamda çok daha iyi bir cihaz ve zaten kağıt üzerinde de öyle. S20 ise 11'in dengi.

9T gibi cihazlar A12'den çaldılar tasarımı, keşke yazılımı çalsalardı.

Dediğim gibi S21 FE ve iPhone 11'i yeterince deneyimledim. S21 FE genel anlamda çok daha iyi bir cihaz ve zaten kağıt üzerinde de öyle. S20 ise 11'in dengi.
7tLVOgGZ_400x400.jpg

Pil, Samsung kullanmadığım(!) ve Tasarım meselelerine hala cevap alamadım. Tasarımı kendi ağzınızla onayladınız.

Pil konusunda yarışmanızı tavsiye etmem. Reddit ve Samsung forumlarında binlerce kullanıcının yakarışlarını model farketmeksizin buraya dökerim.

Eki Görüntüle 1528265
Pil, Samsung kullanmadığım(!) ve Tasarım meselelerine hala cevap alamadım. Tasarımı kendi ağzınızla onayladınız.
Ben S20'nin o ekran teknolojisine rağmen gayet iyi bir ekran süresi aldığını belirttim.

Tasarım olarak ne dediğinizi anlamadım A12 Samsung'un giriş seviyesi bir cihazı haberiniz olsun. Hangi iPhone kameralı çin malı telefon var ki.

Sizin S22'nin iPhone 11'e denk olduğunu söylemeniz Samsung kullanmadığınızı gösteriyordu. Anladığım kadarıyla o leş ekranlı iPhone 11'i kullanmamışsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyuda izlemenizi öneririm, eşit şartlar altında o ekran teknolojisine rağmen 11 ile neredeyse aynı ekran süresini veriyor.

Ben S20'nin o ekran teknolojisine rağmen gayet iyi bir ekran süresi aldığını belirttim.

Tasarım olarak ne dediğinizi anlamadım A12 Samsung'un giriş seviyesi bir cihazı haberiniz olsun. Hangi iPhone kameralı çin malı telefon var ki.

Sizin S22'nin iPhone 11'e denk olduğunu söylemeniz Samsung kullanmadığınızı gösteriyordu. Anladığım kadarıyla o leş ekranlı iPhone 11'i kullanmamışsınız.
Hocam ben birde Google Hizmetlerinin ve uygulamalarinin Android cihazlarin pilini ve performansini dusurdugune inaniyorum.

Virus gibiler vallahi. Hem kisisel bilgiler acikta hem de sistemin CPU, Disk ve Ram kaynaklarini tuketiyor.

Custom Romlar bu yuzden stock roma gore performansli oluyor genelde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu videoyuda izlemenizi öneririm, eşit şartlar altında o ekran teknolojisine rağmen 11 ile neredeyse aynı ekran süresini veriyor.
Bu testler gerçeği yansıtmıyor.
Millet 5 saat diye ağlıyor.

Bence fanboyluk genel olarak gereksiz ve tüketici karşıtı bir olay. Ben tüketiciyim kimse hayrına ürün vermiyor bana, ne Samsung ne Apple ne de herhangi bir üretici "babamın oğlu" değil. Apple ürünlerine sadece baktığınızda bile o premium parça kalitesini görmek son derece şık ve klas bir tasarım olduğunu gösteriyor buna gerçekten hayran olmamak güç. Ancak 120Hz gibi bugün çok daha uygun fiyat bandındaki ürünlerde bile bulunabilen çok basit bir özellik için bile Pro model almak zorunda bırakmaları biraz rahatsız edici doğrusu. (En azından 13'lerde mevzu bu şekildeydi 14'lerin özelliklerine bakmadım yanlış olmasın)

Apple daha APK açamıyor. Şimdi diyeceksiniz "APK dosyaları Android'de açılır." Apple buna bir çözüm getiremedi mi?
Farklı bir işletim sisteminin uygulamasını çalıştırmak zor bir şey. Uyumluluk katmanı veya emülatör gerekebilir. Buna da gerek yok. Apple'ın kârını düşürmekten başka bir şey yapmayacak.

Fanboylar iyidir, eğlence sebebidir. Bir zamanlar Nokia fanboyları da vardı. Kapışın :)

Samsung mevcut şartlarda sevmesem de başarılı. Android tarafında sayısız rakibi var + Apple gibi devle rakip. Tahminen Android işletim sistemini Apple kullansa çoktan yok olmuştu.

Bunca yıl kazanılan milyarlarca dolara rağmen kendine has bir işletim sistemi geliştireydi iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı