Bir insan neden alkol alır?

Tek shot atınca kafayı açıyor, fazla miktarda alınca da kapatıyor.

Alkollü birinin saldırısına uğradın veya sana bir zararı oldu mu? Olmadıysa sal kardeşim. Başkasının hayatından size ne? Günahsa günah. Dört dörtlük Müslümanmış gibi yazıyorsunuz ya bir de, bitiyorum.
Benim oldu, mahalledeki birinin arabasını darp etti gece. Soyunup etrafta anıra anıra herkesi uyandırdı, polis zor evine götürdü. Başka bir akşam arkadaşımla parkta otururken şeyini açıp işemeye başladı adamın biri.
Ek olarak, bir gece otogarda beklerken alkollü 2 sürücü tarafından ağır küfüre ve tehtide maruz kaldık ailecek. Daha sayayım mı?

İçki ve meyhane kültürü çok uzun zamandır var olan bir ülkeyiz. Alkol bu topraklara sonradan gelmedi, hep vardı. Kültürel olarak içkiye yabancı ve sonradan tanışmış bazı yerlerde alkol tüketimine bağlı olarak çok ciddi sosyal sorunlar yaşanıyor. O nedenle Alaska´nın bazı yerlerinde alkol tüketmek ve satmak yasaktır. Türkiye hiçbir zaman böyle olmadı. Bazı Osmanlı padişahlarının içki içtikleri biliniyor. Kurucu cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk de rakı içmeyi severdi. Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı, Venedik Cumhuriyeti´ne şarap ihraç ediyordu. İstanbul´da meyhane kültürü Bizans zamanından beri vardı. Osmanlı geldiğinde bu kültürü bozmadı ve bugüne kadar geldi. Örnekler uzatılabilir.

Son düzenleme:
Onu bilmiyorum ama viski kadar ateş gibi bir şey yok. Bizim akraba şişeyi bitiriyor idi. En son denemek için içeriğinde boğazım çok kötü yanmıştı. Derdin falan olsa bile içmez insan.

Sen neden çay içiyorsan ben de o yüzden içiyorum. Ben çay da içiyorum ayrıca. Alkol içmeyi anormal bişeymiş gibi algılamazsan böyle sorular sormazsın.

Geri
Yukarı